Kar

V Karlových Varech dojde k obludné vraždě: žena roztrhá muže svými zuby a pak spáchá sebevraždu. Nebylo prokázáno, že by se ti dva znali. Po nějaké době se stane událost podobná: na golfovém hřišti zabije muž ženu její vlastní odpalovací holí, uhryže a pozře její prsa a poté vběhne pod auto. Nikdy předtím se neviděli. Do Varů, svého rodného města, se po dlouhé době vrací Julián Uřídil. Ne na stálo a ne jako lázeňský host, ale na anonymní pozvání jako autor knih, v kterých se odehrávají podobné zločiny. Minulost, na niž chtěl zapomenout, když kdysi odešel do Prahy, se mu však ve Varech spolu s dalšími kousavými vraždami vrací jako bumerang. Souvislost mezi množícími se případy nenachází, zato se nepochopitelně ocitá v jejich bezprostřední blízkosti. Tak, jak byl pozván on, teď musí pozvat do varů na pomoc člověka, kterého už nikdy nechtěl vidět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398943/kar-hwz-398943.jpg 3.4157
Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Argo

Kniha Kar

pidalka777
03.11.2020

Byla jsem příjemně překvapená. Je to moc pěkná a napínavá knížka. Ale zajímalo by mě jak přišel autor na jméno Julian Uřídil - to mě dost pobavilo.

david6273
17.09.2020

Urbana jsem dlouho nečet, ale musím se přiznat, že jsem měl problém se u knihy někdy soustředit na děj. Celá zápletka byla jaksi kostrbatá. Myslím, že celou knihou se táhne jako červená niť jakási osobní výpověď autora k Varům. Začátek je nadějný, ale kniha má sestupnou tendenci. Konec je hodně podobný Santiniho jazyku. Nehodnotím vyloženě jako odpad, ale motýli v břiše z toho také necítím. 2,5/5

Lykos
27.08.2020

Není to první kniha od Urbana a tak už trošku znám jeho styl. Urban je mistr vytvoření atmosféry. Ale má takové svoje řekněme libůstky, které se mu opakují, takže některé věci už člověk prostě čeká. Nechci zde v žádném případě prozrazovat zápletku. Jen musím říct, že jsem měla dojem, že si měl autor dát trochu více práce s postavami. První polovina velice atmosférická, člověk se skoro až bál. V druhé půli už vše ukazovalo na pachatele a napětí značně povolilo.

engelbert
17.08.2020

Divní lidé, divné pohnutky, přesto vše dává jakýsi smysl. Líbila se mi úvaha, zda hlavní hrdina spisovatel, není též vraždící monstrum, obdařené však dokonalým sebeovládáním.

retrivr
13.08.2020

Výborná knížka. Přečteno za dva dny.

HoneyBunny
03.08.2020

Výborná kniha.
Závěrka, Mrtvý holky, Lord Mord, Hastrman a teď KAR. Urban je skvělej v tom, jak nepodbízivej styl psaní má, rozhodně to není žádný lehký počteníčko pro většinový čtenáře. Nemůžu se dočkat další knihy. Miloši, bravo ♥

Cimeřan
03.07.2020

Urbanův Kar měl pro mne během čtení tak neskutečně sestupnou tendenci, že jsem to skoro nedočetl. Ale bohužel jsem tomu dal šanci a dostal se až k závěru, který je tak hloupý a překombinovaný, že jsem ten brak málem rituálně spálil a pomočil. Nicméně kniha stále ještě straší v mé knihovně a zabírá místo diametrálně lepším počinům.

bookgover
04.06.2020

Když jsem se dočetl, že Miloš vydává po dlouhé době další hororově laděný příběh, tak moje sedmikostelí-❤️ mě přivedlo hned do prvních řad na autogramiádu. KAR je ovšem jiný druh hororu. Řada z nás má v sobě ukryté šuplíky přeplněné emocemi a vzpomínkami z minulosti. Víme o nich, ale uklízet se nám v nich nechce a tak je zavřené tolerujeme. Julián se nechtěně do revize šuplíků pouští a dobrovolně ztrhává jednu vzpomínkovou náplast za druhou. Při čtení jsem si často vzpomněl na Junga a jeho Červenou knihu. Každý se nějak se svými šuplíky srovnává a do jaké míry byl tento spíše emoční horor skutečnou cestou za sebe očištěním ví asi jen Miloš. Někdy jsou vlastní vzpomínky v šuplíku větší zlo než vymyšlení kanibalové. A jako milovník tzv. easter eggů jsem narazil v knize na můj nejoblíbenější horor od Miloše vůbec, necháme se překvapit a možná nám letošní podzim ????to svoje kouzlo teprve odkryje. Vzpomínám jak jsme se na střední pokoušeli tuto úžasnou povídku sami zfilmovat????ale to je už dávno.