Koupit knihy

Miloš Urban

Max Unterwasser · Josef Urban pseudonymy

česká, 1967


Nahrávám...

Brzy vyjde

Továrna na maso

Továrna na maso - Miloš Urban

Inženýr Leon Hebvábný je stejně výstřední jako jméno, které nese, a přesto se snaží žít výhradně svou prací a pro svou rodinu. Vystudovaný technik, který stál u počátků n... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 20 knih

Komentáře (21)

Ithaka
08.09.2021

Český rozhlas 2, Četba na pokračování, 1. 9. 2021
Sedmikostelí. Mají kruté vraždy spojitost s temnou minulostí? Četba z gotického románu Miloše Urbana:
https://dvojka.rozhlas.cz/sedmikosteli-maji-krute-vrazdy-spojitost-s-temnou-minulosti-cetba-z-gotickeho-8560375#dil=1

VeruSed
03.03.2021

Jako velký Urbanův fanoušek nesdílím pesimismus některých diskutujících. I kdyby napsal jen jednu knihu z těch mých nejoblíbenějších (Boletus Arcanus, Lord Mord, Hastrman, Mrtvý holky, Praga picola), tak bych ho považovala za velkého spisovatele forever and ever. Miloši, jen piš!

Ojasek
29.04.2020

Miloš Urban patří mé oblíbené autory. Líbí se mi jeho pestrý a rozmanitý záběr- jak střídá žánry a styly v psaní. Pokaždé se těším, co vyjde a nakolik mne to vtáhne do děje. Díky Urbanovi jsem se nadchla a posléze poznala všechny stavby, které nesou jméno J.B.Santiniho. Pro mne je M.Urban spisovatel, který má stále co říct a je mi líto, že někteří to tak necítí, ale to už je úděl umělců. Nelze se všem zalíbit :-)))).

kolacky
02.01.2020

Pan Urban je hrozně zvláštní. Některé jeho knihy miluju, jiné jsem bez zaváhání věnovala do knihovny. Takový Kar mám už půl roku rozečtený a nedokážu se k němu vrátit. Zatím. Které miluju - tři S : Sedmikostelí, Stín katedrály a Santiniho jazyk. Nu, uvidíme, co bude dál...

misaprosek
01.01.2020

Ztratil jsem dost času, když jsem louskal podivný styl psaní. Má určitě své příznivce, ale já se mezi ně nezařadil i když jsem byl hodně trpělivý.

Candide
08.07.2019

Miloš Urban pro mě kdysi býval spisovatelem, od kterého jsem chtěla mít přečtené úplně všechno. Už na střední škole mi byl doporučen Hastrman, kterým moje posedlost začala. Na posezení jsem následně zhltala Sedmikostelí, Stín katedrály, Santiniho jazyk a Lorda Morda.
Myslela jsem si, že autorovi rozumím.
Už si to nemyslím.
Autor najednou jako by nevěděl, čí je. Začal nesmyslně střídat žánry, od gotického románu utíkat k science fiction a erotice, řešit současné společenské problémy (Závěrka, Kar), nebo znovuotevírat ty staré (Pole a palisáda, Poslední tečka za rukopisy). Jediné, co se nezměnilo, je bohatá slovní zásoba. Jinak celková kvalita, prokreslenost postav, napětí i zápletka šly do kelu.
Kouzlo je pryč.
Četba jeho knih se mi stala utrpením, kterému se vyhýbám. Při prvním čtení Hastrmana před 15 lety by mě opravdu nenapadlo, že bych si někdy něco takového mohla pomyslet, ale stalo se - od Miloše Urbana už nic číst nechci.

efka.saf
07.03.2018

S Milošem Urbanem (s jeho tvorbou) jsem se seznámila na vysoké škole. Byl nám doporučen Santiniho jazyk, který mě tehdy opravdu nadchnul i přes slabší rozuzlení. Knihy jsem začala skupovat a díla jako Lord Mord, Hastrman, Stín katedrály nebo Boletus Arcanus mě nadmíru zaujaly. Ale s postupujícím časem už vše nějak ztrácelo šťávu a kniha Přišla z moře byla pro mě totálním utrpením. V současnosti už nepíše typická mysteriózně-detektivní dílka a já už nemám touhu jeho knihami obohacovat moji knihovnu ani seznam přečtených knih.

pobijecmuch
22.07.2016

Miloše Urbana jsem si kdysi spletl s Honzem Urbanem a čekal jsem fantasy knihy. Bohužel, nedočkal jsem se. Tento autor moc populární není, viz hodnocení jeho knih. Z jeho díla stojí za úvahu snad jen Lord Mord a ostatní romány jsou pouze pro jeho skalní fandy.
Mildo, až opravdu něco dobrého napíšeš, tak pošli zprávu.

1