koupit eknihy

Miloš Urban

pseudonymy: Max Unterwasser, Josef Urban

česká, 1967, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
HastrmanLord MordUrbo KunePřišla z mořePraga Piccola

Autor

Miloš Urban (* 4. října 1967 Sokolov) je český spisovatel, překladatel a redaktor. Vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986–92), v letech 1992–2000 pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta, od roku 2001 v Argu, kde rok zastával funkci šéfre... celý životopis(zdroj: wikipedia.cz)

Komentáře (14)

Přidat komentář
pobijecmuch
22.07.2016

Miloše Urbana jsem si kdysi spletl s Honzem Urbanem a čekal jsem fantasy knihy. Bohužel, nedočkal jsem se. Tento autor moc populární není, viz hodnocení jeho knih. Z jeho díla stojí za úvahu snad jen Lord Mord a ostatní romány jsou pouze pro jeho skalní fandy.
Mildo, až opravdu něco dobrého napíšeš, tak pošli zprávu.

vlkcz
23.04.2016

Urban je mistr ve vykreslení atmosféry místa (Hastrman, Sedmikostelí), doby (Paměti poslance parlamentu, Boletus arcanus) nebo obojího najednou (Lord Mord, Praga Piccola). A že se občas nechá unést? No a co? Vždyť i ty jeho úchylné nápady jsou osvěžující. Ale chápu, že nemusí sednout každému.

Kverulant
21.10.2015

Od Urbana mám rád jeho mysteriózní detektivky spjaté s českou architekturou (a prostředí jeho knih už mě několikrát nalákalo na výlet). Občas mi přišlo, že se autor při psaní po pár kapitolách nechá unést svým příběhem a vyprávění se mu rozjede jiným směrem/záměrem jako neřízená střela a někdy ten směr není úplně citlivý k původnímu očekávání (případ Boletus Arcanus). Představivost a talent pro mysteriózní žánr a konspirace mu nelze upřít a Lord Mord se Sedmikostelím jsou opravdu zábavná pražská dobrodružství.

Neo1tex
11.11.2014

Autor těch nejzoufalejších kravin a braků, co kdy česká literatura viděla.

smilly
21.08.2014

Fůů, s Vámi je to tady na Databázi docela těžké, málo diskutujete, málo hodnotíte a pomlouváte mi tu Miloše Urbana. Takže Vás tímto komentem prosím, nedělejte to. No ano, máte pravdu, jsem jeho nakladatel a chci mu tu vylepšit image, anebo hůř jsem jeho fanynka, co každý jeho román přečte ještě než je napsán, nebo nejhůř jsem jeho matinka, co nemá ráda, když se do Miloška někdo strefuje, Myslim to vážně, jestli do Vánoc nebudou všechny jeho romány v červenejch číslech, tak se Lord Mord parádně naštve a vymaže vám všechny palce za recenze, to nechcete.

honajz
20.06.2014

Myslím, že knihy Miloše Urbana jsou rozporuplné jako on sám. Je spíše katolík, nebo rosenkrucián? Mystik, nebo ho více přitahuje temná strana? V některých knihách jsou zajímavé postřehy, nálada a imaginace , jiné se hodně snaží napodobit Eca, a jindy mi přijdou i docela neumětelské, kdy se styl psaní nehodí k popisovanému. Ale jak tu někdo napsal, „daří se mu prodávat knížky“.

Marčullkas
09.04.2014

oblíbený autor dnešní doby. Jeho styl psaní je nevšední a ne každému sedne.

Askarinka
21.08.2013

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů současnosti...Jeho knihy jsou pro mě jako droga, jednou jsem začala a už jsem nemohla přestat. Ze začátku je opravdu celkem těžké adaptovat se na jeho styl psaní,ale nakonec mi sedl. Díky jeho knize jsem objevila JBAS a jeho stavby...

bércoun
12.07.2013

Přiznám se, že se mi nečte také zrovna snadlo, ale tím je to možná větší výzva a na konci mám pocit, že jsem to celé zhltala, i když to tak celou dobu nebylo. Tento autor mi přináší mnoho, těším se na další čtení.

houston
09.03.2012

Jeden z nejlepších současných českých spisovatelů.

JelizaRose
06.02.2012

Můj nejoblíbenější současný autor. Na autorském čtení mě jen ujistil v tom, že je prostě bezkonkurenční. Jeho věty se mi čtou samy a hodně dlouho po přečtení mám pořád před očima postavy a ponuré prostředí. Díky za každý nový román!

Eva241276
11.01.2012

Zvláštní styl psaní, nemám trpělivost, tím to bude, že to pokaždé nedokážu dočíst do konce.

Ikkju
15.09.2011

Pro mě ode zdi ke zdi, nad některými povídkami jsem skoro křičel "úchvatné", Boletus jsem sotva dočetl (moc doslovné), Stín katedrály jsem nedal ani do čtvrtiny... Dobrý autor, ale pro mě by to chtělo trpělivost na to, prohrabat se k jeho dobrým věcem...

WEIL
13.08.2011

Daří se mu prodávat knížky, ale není mi styl jeho vyprávění vůbec blízký.