Velmi osobní kniha o zdraví

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/big_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4432

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví

New-radus

Za mě bohužel. Kniha mě absolutně nebavila. Po dlouhé době něco, co jsem četla několik měsíců a stále čekala, že se konečně něčeho dočkám a bohužel marně.

domihruzkova

Ano, je to kniha osobních názorů na zdraví paní Margit. Nejdříve mě odradil začátek, kde je velmi podrobně popsán život autorky, tohle mě opravdu v knize, která mi má něco říct o zdraví, nezajímá. Jediné plus je rozbor cukrů a různých druhů sirupů. Za mě nedoporučuji. Celá kniha se dá shrnout do jedné věty: Stačí jíst bio, lokální a co nejméně průmyslově zpracované potraviny.

Paajjkkaa
24. srpnaodpad!

V první řadě jsem velice ráda, že jsem knihu koupila velice levně z druhé ruky. Teď už chápu, proč se jí paní zbavovala. Upřímně jsem se těšila na knihu o zdravé výživě, pohybu a celkově životním stylu od odbornice (čímž pro mne vzhledem ke svému vzdělání a zkušenostem paní Slimáková určitě je). Ale dočkala jsem se pouze braku, který se nedá knihou o výživě vůbec nazývat. Paní Slimáková je pouze arogantní egoista.
Celá kniha je jen “já, já, já, já, já...” a ještě napsaná stylem žáka deváté třídy základní školy. Na všechno má názor a pouze její názor je správný, nic jiného neexistuje. Velice často si protiřečí. U pohybu píše pouze o tom, co ona cvičí, ale tolik důležitých věcí vynechala... rakovinu lze vyléčit zdravou stravou‍️ K očkování, porodům a podobně se raději nebudu vyjadřovat. Kniha pro mne byla obrovským zklamáním a jediné co jsem si odnesla jsou velké nesympatie k paní “spisovatelce”.

libuse6749

Komplexní pohled na zdravý přístup k životu ️od zdravé výživy, přes nápoje, prostředí i práci, o pohybu, prevenci a o kráse i terapii. Doporučení od @margit jsou pochopitelně předána a s většinou se ztotožňuji. Knížka je, kromě zajímavých informací, proložena životními příběhy autorky z celého světa, což čtení dělá pestřejší. Je fajn mít přehled o alternativách v jídle, superpotravinách, dozvědět se fakta o strašácích cukru a tucích a třeba o konzumaci mléka.
Ten, kdo se zajímá o zdravou životosprávu a životní styl, určí najde spoustu zajímavých poznatků.

Pavla-Adina

Graficky vydařená kniha a uvážlivý pohled odbornice na problematiku zdraví. Při čtení jsem si uvědomila svůj konzervatismus ke konvenční medicíně.

veneta

Kniha je velmi osobní, četla jsem ji nadšeně, jednoduše je zde vysvětlena řada mýtů o stravování . V závěru mě však překvapily vyhraněné názory na preventivní prohlídky, očkování a porody. Taktéž jsou zde citováni pouze američtí autoři, což také zamrzelo. I přesto rozhodně za přečtení stojí, ať už jsou znalosti a stravování čtenáře jakékoli

Little.deer

Tuhle knížku jsem dostala od mamky k narozeninám a měla jsem z ní hned radost :-) ..je krásně ilustrovaná a moc se mi líbí střízlivý pohled na zdraví a ekologii paní Slimákové...vše tu dává smysl, má dobré uvažování...

Kate_rin

Kniha je hezky graficky zpracovaná a dají se v ní najít zajímavé informace. Často mi bohužel přišly složitě interpretované, kniha mi přišla celkově nekonzistentní, a jak už je psáno pode mnou, i já jsem v knize různé kapitoly přeskakovala. Obecně se mi na osobnosti Margit mnoho nelíbí, ale knihu hodnotím jako relativně zdařilou.