Velmi osobní kniha o zdraví

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/big_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4499

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví

ElikaS

Musím říct, že se mi knížka celkem líbila a ve spoustě věcí se s Margit ztotožňuji. Některé věci už na mě sice byly dost extrémní, ale to je na každém, aby si přebral, co je pro něj akceptovatelné a co ne.
Musím říct, že se mi líbilo, že Margit své názory vysvětlila, ale podávala je takovým způsobem, že do ničeho nenutí a spíše dává podklady k zamyšlení.
Vzhledem k tomu, že jsem tuto knížku poslouchala jako audioknihu, vadilo mi opakování vybraných vět z předchozího textu a tlumočení obsahu. Přišlo mi to naprosto zbytečné a obtěžující. V knížce bych to nevnímala, ale v audioknize mi to vysloveně vadilo.

alef
29.11.2022

Pij vodu,
hýbej se,
dělej, co tě baví!

Alfa a omega spokojeného života!
A abyste toho docílili, je dobré držet se pragmatického přístupu k životu, mít chuť sportovat a hlavně, být rádi, sami se sebou, umět si vystačit a být spokojení (třeba s dobrou knížkou, což právě tady na DK nemusím jistě vysvětlovat).

Zjistila jsem, že máme s paní Margit leccos společného,
tak třeba taky věřím, že to má smysl, zdravě jíst, ovšem, nic by se nemělo přehánět, a tak to neznamená jíst jen samé bio, či vegetarian, vegan, nebo raw stravu, ale prostě o jídle, o tom, co jíme, trochu přemýšlet, leckdy stačí zdravý rozum.
Taky věřím v sílu přirozených (úplně základních) potravin, ovšemže to neznamená dietních, protože zrovna tak věřím, že ty někdy!, dokáží udělat spíš víc škody, než užitku, ani tolik moderních superpotravin, myslím, že úplně nejlepší jsou ty, co znali již naši předci, zelenina, co se dá vypěstovat na zahrádce, ovoce, co roste u nás na stromech, maso střídmě, zakysané mléčné výrobky, ořechy z toho ořešáku za stodolou, nebo z lísky, co roste u plotu, šípky na čaj, houby, když rostou, a chléb (bez něj si život neumím snad ani představit :-)… a úplně nejlepší jídlo na světě? … pro mě to je čerstvý voňavý chléb s máslem, rozuměj, tím opravdovým, a čerstvými rajčaty uzrálými na naší zahradě, mňam :-).
A zrovna tak věřím, že úplně nejlepší a nejpřirozenější pohyb je chůze, a tak, co jen to jde, chodím, do 8. patra a nevozím se výtahem, po městě, a nevozím se MHD, a taky pravidelně běhám, ne, že by to byl taky úplně přirozený pohyb, ale proto, že mě to baví, a základní poučka zní, viz. nahoře – dělej, co tě baví, a tak si běhám.
A nejspíš taky věřím i ve spousty omylů a nezdravých návyků, a taky věřím, že můžou být příčinou mnohých zdravotních obtíží.
A právě proto, držím v rukou i tuto knížku, ve které má svůj velký hlas právě zdravý rozum, který nám mj. říká … „Poslouchej své tělo!“
A dávej pozor na mýty a legendy!

Paní Margit už nějakou dobu sleduji, a tak vím, že dokáže k té pestré mozaice, složené z bohaté palety hypotéz o zdravém stravování, přistupovat kriticky, má pro to totiž základní předpoklady – přehled a nadhled!
Navíc věří (a já taky) v prosté životní nadšení, které toho zmůže víc, než si umíte možná představit.
A tak, s elánem sobě vlastním, podle svého nejlepšího přesvědčení, vyhledává neúnavně ty správné dílky do mozaiky – z nich sestavila nejen tuto knížku, ale pravidelně o nich informuje na webech a sociálních sítích.
Její velmi osobní knížka je moc pěkně vizuálně zpracovaná, a taky jediná (z téměř nepřeberné nabídky na tomto poli působnosti) kterou jsem zatoužila mít doma, abych do ní občas mohla znovu nahlédnout, občas si něco z jejích slov připomenout, a to i navzdory 4* hodnocení, na kterém trvám, ani paní Margit se totiž ve své osobní knize sem tam nevyhnula malinko komerčnosti /tahu na ty správně nastavené cíle, co prodávají/, která mi tam v podtónu přeci jen zní, hodně slabě, ale přesto je téměř letmo slyším, ale možná nemám jen hudební sluch.
Každopádně, knížku doporučuji všem, kdo se zajímají o to, jak být v životě … nejspíš bych řekla, spokojenější :-).

noizcore
18.11.2022

"Učebnice" zdravého životního stylu psaná srozumitelnou a čtivou formou. Škoda, že poslední třetina trochu zabrousí do ezoterických vod.

JancaMia
02.11.2022

Hurá učebnice zdraví a zdravé výživy aneb zpátky ke kořenům , tohle už tu dlouho chybělo .

Vikuška185
16.09.2022

Kniha je napsaná čtivě, ze zkušeností autorky. Líbí se mi, že poukazuje na to co už mnoho lidí zapomnělo: že uvařit si jídlo bez polotovarů a z plodin, které rostou okolo nás je zdravější než jídla dovážená z druhého konce světa nebo všudypřítomné polotovary, kla cukru atd. Konečně odborník se selským rozumem.dekuji

angloumene
07.08.2022

Výživová specialistka, která dlouhodobě vyčnívá z řady. Margit na první pohled nepatří mezi zástupy odborníků s jedním kurzem a až naivní touhou pomoci a něco si vydělat. Nabízí mix selského rozumu, současného poznání a osobního přístupu. Ne se vším nutně souhlasím, ale i tak uznávám její jednoduchá doporučení, která skutečně vedou ke zdravějšímu životu. Kniha je navíc velmi čtivá, takže ideál na letní dovolenou.

Tivvy
04.08.2022

Myslim, že by si to měl přečíst každej. Určitě z toho člověk pochopí víc, než z Bible :) Dětem jako povinnou četbu! Pouze někdo s hoodně malinkým IQ nemůže nevidět tu do oka bijící velkou PRAVDU, jež čiší z této knihy. Změnila můj život. Škoda, že většinu obyvatel zatim tvoří negramotní primitivní ignoranti a pokrytci :(

jedlba
22.04.2022

Kniha poskytuje to co se od ní dle názvu očekává, tedy Margitin pohled na zdravý životní styl, spojený s náhledem do Margitina života. Margit mě zaujala již dříve zdravým talířem, takže jsem ji v malé míře i sledovala a tak některé informace pro mě byly nové, ale určitě mě obohatila i o nové informace. Některé kapitoly byly jak napsané pro mě, hltala jsem je, ale některé mě úplně nebavily. Jednu chvíli mi chyběly i nějaké bližší informace o věci o které se bavilo, ale to lze v dnešní době dohnat na internetu.
Podtrženo sečteno: stojí za to si přečíst, pokud se zajímáte o zdraví životní styl.