Jamilily Jamilily komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Přála bych si, abych mohla knihu celou zapomenout, a přečíst si ji znovu, aniž bych věděla, co se stane. Tak skvělá byla.

19.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po přečtení prvních dvou částí jsem si říkala - fajn, knížka je čtivá a fakt zajímavě napsaná, ale nedostavilo se to wauuu, jaké jsem viděla všude kolem. Po přečtení třetí části jsem brečela jako želva a i první dvě části byly doceněny... strašně silná a smutná kniha, neuvěřitelně čtivá. Téma strašné a nedokážu pochopit, jak můžou být lidé něčeho takového schopni.

21.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Brown vykrádá sám sebe... stokrát ohrané téma, popisů tolik, že kdyby je vynechal, tak má kniha cca 100 stran... Pro mě zklamání roku.

05.03.2018 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásná kniha, moc se mi to líbilo, kniha mě nutila přemýšlet a Backmanův styl psaní mi sedl jako ulitý. Nejdřív se knížka tvářila, jako že je o mém milovaném hokeji, pak děj přitvrdil. U některých částí jsem si i pobrečela. Postavy jsou skvěle popsané, některé více, některé méně, nikdo není jen zlý či hodný, každý má své mouchy, i když je v jádru dobrák (moji favoriti jsou Bobo a Benji, samozřejmě :D). Těším se na pokračování, doufám, že se dozvím, jak to dopadli se čtveřicí na konci, zas to bude úplně jinak, než si myslím já :)

12.12.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tak za mě teda zklamaní. Z Harryho je opravdu superhrdina, co přežije jako faaaakt hodně nepravděpodobné a smrtící situace, že je vedle něj Iron Man břídil, prostředí drog nesnáším, moc se mi nelíbilo to přeskakování - pasáže z pohledu Gusta a pak normální vypravěč. Navíc - tenhle díl mi přišel někdy vážně nechutný, jako vážně se takhle chovají normální lidi, většinová populace? To každý druhý bere drogy, podvádí partnera nebo si kupuje štětky?

25.06.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Čekání bylo dlouhé, ale nakonec jsem se dočkala! Od knížky se nedalo odtrhnout, pořád jsem chtěla vědět, co se stane na další stránce. Líbila se mi další sonda do soukromí postav, hlavně dvojice K+B, ti mi k sobě opravdu pasují. A i když si myslím, že hlavní detektivní zápletka, nebo spíše motivace muže v pozadí byla až moooc ujetá (myslím, že jsou v životě mnohem důležitější věci, než to, co si chtěl splnit on), už teď v skrytu duše doufám, že Nesboe sedí někde v Norsku u stolečku a pilně píše pokračování ;)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

No, nevím. Nechala jsem se nalákat "Sněhulákovou" mánií, takže jsem jako první četla z HH serie knihy 7-11. Teď jsem si řekla, že si o Harrym doplním obrázek a přečtu serii od začátku. Musím tedy říct, že kdybych četla HH popořadě od 1. dílu, asi bych se až k dílu 7 nedostala. Byla to vážně nuda, australské prostředí mě vůbec nebralo, Harry mi vůbec nepřišel jako "Harry", byl a choval se jak nějaké mladé ucho, nudný, ospalý... Románek s barmankou taky zcela mimo mísu. Jediná dobrá postava dle mě byl Andrew, sympaťák... Dočetla jsem jen z povinnosti, a i když tenhle díl zklamal, je mi jasné, že HH serii dočtu, i když to, jako v případě této knihy, bude vyžadovat nějakou tu malinkou oběť.

25.06.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zápletka byla zajímavá, přiznám se, že jsem až do těch posledních pár stran netušila, kdo z toho nakonec vypadne jako vrah. Vadila mi Erika, na to, jak na ni ze začátku všichni nadávali, si jí nějak podezřele rychle oblíbili, moc jsem tomu nevěřila a pořád jsem jí nemohla nějak přijít na chuť. Celkově se to dobře četlo, zvládla jsem knihu za pár hodin. Bohužel jsem ale od příběhu, o kterém se tolik mluvilo, čekala ještě něco navíc, než jsem dostala.

17.06.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hledala jsem nějakou další severskou detektivku, protože Nesboa mám přečteného snad tisíckrát... sáhla jsem po Keplerovi, protože mě zaujala anotace na obálce. Knížka byla čtivá a téma zajímavé, ale čím dál jsem četla, tím víc mi bylo fyzicky špatně... opravdu tohle dokážou někteří jedinci udělat? Hvězdička dolů za přílišnou krvavost a trošku nereálný konec... (spoiler: scéna s autobusem na konci? i když jsem jí četla vícekrát, nepochopila jsem, jak se z toho nakonec všichni dostali...)

05.03.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Konečně! Návrat do Norska se Joovi (Joemu?? :D) vydařil na jedničku, to je ten Harry, kterého znám! Skvělý případ a flashbacky do minulosti top! Jen je mi líto, že setkání s Ellen bylo tak krátké :(

21.07.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jako prvotina autorky to nebylo vůbec špatné. Sice ze začátku jsem měla problém dostat se do děje a moc mě to nebavilo, takových prvních 50 stran, navíc se mi moc nelíbil ten koncept postav střídajících se ve vyprávění. Pak jsem se ale začetla a dočetla na jeden nádech, detektivní příběh mi přišel skvělý a splnil přesně to, co jsem od knížky čekala.

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Ze začátku jsem se nemohla začíst, a i když jsem si knihu moc přála, chtěla jsem jí odložit... naštěstí jsem to neudělala a vydržela pár stran a pak už to jelo! Stephanie má asi hodně ráda Bonda (a hlavně DC) ;) Na konci jsem sice čekala to "něco", co by tomu dodalo třešničku na dortu, ale jsem spokojená :) PS: tak nějak jsem v půlce knihy myslela, že se to zvrtne v romantické drama s dilematem "tak který bratr?", ale nakonec ne (a bylo to jen dobře, i když sama jsem si myslela, že skončí s tím druhým) PPS: docela by se mi líbilo nějaké pokračování, nebo třeba spin off s Kevinem

08.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem nejdřív objevila v Německu, a tak jsem začala pátrat, kdy vyjde v češtině. Hned jak jsem to zjistila, neustále jsem se na ní těšila, ta krásná obálka!!!, a po vydání koupila. Než jsem se ke čtení ale dostala, četla jsem tu pár komentářů, které mě dost uzemnily, vůbec jsem se na tu knížku netěšila. Ale musím říct, že podle mě není vůbec tak špatná, jak jsem si tu přečetla, mě to množství postav právě sedělo, příběh byl zajímavý, jen konec mi přišel celkem přitažený za vlasy, a hlavně mi přišel strašně rychle odbytý, což bylo asi největší minus téhle knížky.

31.07.2017 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další skvělý díl, skvělá Beáta!! Předchozí Červenka ale zabavila trochu víc. A Waaler je pěkná svině, už aby mu to někdo pořádně vytmavil!

21.07.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Lepší než předchozí díl, kratší, výstižnější. Erika a Paterson jsou skvělí, ale nejsympatičtější je mi Mossová, a taky Isaac Strong je fajn. Nemusím teda moc tu módu, jak teď musí být všude nějaký homosexuál, ale tak ok no. Celkem se i těším na další díl, ale že bych v den vydání letěla nedočkavě do knihkupectví, to zase ne.

25.06.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Po slabším Přízraku zase skvělý díl! Všechno do sebe krásně zapadalo, líbilo se mi to propojení minulosti s přítomností. Naštvalo jen to, že někteří haj*líci ještě nedostali co proto... ale tak to v životě chodí, že.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knihu jsem si koupila na základě skvělých hodnocení všude okolo, a chyba to nebyla. Příběh byl skvělý a napínavý, účelové matení čtenáře mi rozhodně nevadilo. Harry - sympatický a úžasný i přes své démony, takže Rachel jsem ze začátku vážně nesnášela :D Sice možná až moc velký krvák, dalo by se říci, že to byla má první detektivka, ale na to si u Nesba musíte zvyknout (a s dalšími díly je to vážně povinnost).

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Moc se mi to líbilo a četlo se to samo. Závěr byl plný zvratů a podle mě hodně napínavý.

Inferno Inferno Dan Brown

Do půlky mě to moc nebralo, pak se to rozjelo, Brown opět klame čtenáře, několikrát jsem se musela vracet, abych pochopila zvrat, který právě nastal. Konec skvělý, libilo se mi to morální dilema. Jinak ale oproti prvním třem dílům dle mě nejslabší.

17.06.2017 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Podle mě nejlepší z "Langdonovek". Skvělý záporák, a i když je kostra příběhů da se říci totožná s předchozími díly (záhada, Langdon na scéně, krásná žena jako pomocnice...), pořád mě to bavilo. Není tu dle mě tolik popisu okolí jako např. v Infernu, což jsem jen uvítala. Moc se těším na zfilmování příběhu (i když zatím jsem z toho, co udělali filmaři s Brownovými příběhy, docela zklamaná)