Jakahol Jakahol komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Neuvěřitelné. Stále nenacházím vhodná slova pro popsání této knihy. Celá autorkou vystavěná budoucnost je úžasně promyšlená, příběh vás donutí číst dál, dokud se neocitnete na poslední stránce. A jakmile se tam objevíte, bude vám pravděpodobně stejně moc líto, jako mně, že kniha už končí a další díl přijde kdoví kdy. Ilan je velice sympatická postava a není jediná. Najdete zde mnoho části, kde se budete muset zamýšlet nad tím, čeho všeho by lidé mohli být schopni ( a ano, myslím, že by toto vážně vzniklo v tomto případě). Někdy jsem se bála, někdy smála a občas nezbývalo nic jiného než sedět před knihou a ani se nehnout. Jestli existuje ještě někdo, kdo přes zdejší hodnocení pochybuje nad přečtením, ať s tím okamžitě přestane a bere knihu do ruky!

26.03.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Půlnoční koruna překonala má očekávání. Rozhodně ještě lepší než první díl (a to se mi líbil fakt hodně). Z Celaeny se stala ta, kterou jsem očekávala už v prvním díle. Bylo tu i víc akce a napětí. U některých částí mi přejížděl mráz po zádech a někdy jsem zase málem brečela. A poslední stránky jsem dočítala skoro s otevřenou pusou (jo, sice jsem to tak trochu čekala ale... ). Prostě úžasné. Co nejdříve si musím koupit další díl.

12.05.2016 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

U čtení jsem nedokázala předejít slzám. Věděla jsem, co bude následovat, přesto byla kniha plná překvapení. Jsem vděčná za to, že jsem konečně mohla poznat příběh, ze kterého jsou v ostatních knihách série jen útržky. Jsem z každé knihy od Maas neuvěřitelně nadšená a tahle není výjimkou.

15.02.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Kniha mě bohužel zklamala. Začátek byl velice nadějný, sliboval hledání pravdy o sile, tajemno a zvraty. Nakonec to celé ale zabily ploché postavy, zbytečné rozvleklé popisy a předvídatelné události. Špatná kniha to ale rozhodně není, což je jasné už z toho, kolik nadšených ohlasů má.

15.05.2018 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Mě se kniha vážně líbila. Hlavní postavy naprosto super ( jo, je pravda že Celaena se moc podle popisku na knize "srdce z ledu, vůle z oceli" nechová ale vůbec mi to nevadilo. Málokdy se stává abych nějaké postavě tak rozuměla a ani jednou za knihu si neříkala "proč tohle udělala!! " ). Navíc se to moc dobře četlo a nebyly tam takové ty části u kterých doufám že za chvíli skončí nebo usnu :) Jsem docela ráda za mapu na začátku protože jinak bych se asi ztratila už u Endovieru :)
Určitě doporučuju!

18.11.2015 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Od knihy jsem čekala hodně, přesto dokázala má očekávání překonat. Teď už můžu s klidem říct, že tohle je nejlepší knižní série jakou jsem četla. Věřím, že další díly nezklamou.

17.12.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Jsem opravdu nadšená. Vážně jsem nečekala že to bude tak moc skvělé. Tolik emocí v jedné knize! A ta zápletka.... nemohla jsem přestat číst ani ve škole. Postavy jsou tak dokonalé, že mi je strašně líto že příběh už končí. Obdivuju, jak se jednotlivé části příběhu proplétaly, všechny ty zvraty, překvapení, propracovanost a myšlenky ... tohle je opravdu UMĚNÍ.

15.09.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Bála jsem se že mě konec ( jako už u mnoha sérií) zklame. To se naštěstí nestalo a já jsem naprosto nadšená ( SPOILER: I když takové přeslazené happy endy nemusím, jsem se to hodilo :) KONEC SPOILERU) . Autorka je prostě geniální. Zase jsem se dost nasmála. Pořád nechápu, že je to konec. Postavy mi opravdu přirostly k srdci. Bude se mi stýskat ( hlavně po mém oblíbeném ducho... chci říct démonovi :D )
Jo a všimla jsem si že jsem ještě v žádném komentáři nepochválila ty opravdu kouzelné obálky :)

20.08.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ještě donedávna bych nevěřila, že si tuhle knihu někdy přečtu. Odmalička jsem se stále dokola koukala na filmy, ale o tyto knihy jsem nějak zvláštní zájem nejevila (což je dost zvláštní, jelikož jsem knihomol snad od narození :D ). Později jsem si jen stěžovala, že nechápu ten povyk kolem této série a zapřísáhla se, že mě to rozhodně mine obloukem. Před dvěma dny se ve mně ale jako blesk z čistého nebe objevila chuť to přece jen zkusit, abych mohla aspoň oprávněně říct, že Harry Potter za ten humbuk nestojí. Už po pár stranách mi ale bylo jasné, jak moc jsem se mýlila. Okouzlila mě hravost, pestrost ale také propracovanost příběhu, která, jak už teď předem vím, se bude každým dílem stupňovat. Na chvíli jsem se stala jedenáctiletým dítětem, nadšeným novým světem a pro všechny okolo naprosto nesnesitelným, protože jsem je po celé dva dny zahrnovala poznatky z knihy :D Opravdu jsem hodně překvapená že mě to tak chytlo a hned jdu na další díl :)

04.09.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Bohužel mě Falešný polibek zklamal. Krásná obálka a nádherně napsaná první strana nejsou zárukou skvělé knihy. Hodně se mi líbilo rozpracování legend, starých textů a historie a je mi líto že se to více nespojilo s dějem i když některé pasáže to skoro slibovaly. Taky jsem si poměrně oblíbila hlavní hrdinku a několik málo dalších postav. Oceňuji styl psaní, protože ten je opravdu pěkný. Nejistota kdo je kdo knize trochu přidává, ale že by mě to zvlášť uchvátilo se říct nedá (asi jsem se do toho málo vžila). Možná to bude i tím, že mezi Kadenem a Rafem nebyly tak výrazné rozdíly, aby mi záleželo na tom který je který. Milostná linka je podle mě v knize hodně špatně postavená. A zrovna tu jsem zde čekala nějak zajímavě nebo aspoň pěkně romanticky zpracovanou když už nic. Ale ani toho jsem se nedočkala. Působilo to na mě, jako by to tam autorka nějak potřebovala vecpat, ale nezbývalo jí na to místo. Zbrklé, nepřirozené, nedůvěryhodné... I tohle bych odpustila, kdyby se alespoň v knize něco dělo. Ale vlastně tu máme jen dvě části, kde se v té první děje stále to samé dokola a v té druhé něco jiného stále dokola. Jako konečně zajímavá část měl našlápnuto konec, jenže těsně před tím, než se něco pořádně událo kniha skončila, což mě úplně odradilo od toho, abych aspoň zauvažovala nad lepším hodnocením.

17.08.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Po celou dobu čtení jsem měla pocit jako by mi někdo vyprávěl pohádku. Cítila jsem to příjemné napětí, očekávání a to kouzlo té chvíle. Ale narozdíl od pohádek tady měly myšlenky mnohem rozrostlejší kořeny. Atmosféra knihy si mě omotala kolem prstu nejen díky nádherným ilustracím. Zasáhla mě vlna emocí, která na konci způsobila úplné roztříštění, takže se mi po tvářích ještě dlouho kutálely slzy.

27.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Čtivě napsaná kniha, kterou by podle mě měl přečíst každý.

24.10.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První část byla skvělá. Ta druhá mi úplně vyrazila dech! Sarah má prostě talent. Postavy zase naprosto úžasné, příběh se rozjel tak, že jsem knihu nosila všude s sebou než jsem ji dočetla. Nemohla jsem na knihu přestat myslet. Námět a zápletka výborně provedené. Některé části jsem četla s otevřenou pusou. Navíc už na první stránce mě znovu okouzlil autorčin styl psaní, který jsem si naprosto zamilovala. Tohle si prostě musíte přečíst!

SPOILER!: Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že odpověď na hádanku jsem věděla hned jak jsem si ji přečetla, takže mě trošku rozčilovalo když na to nemohla přijít, ale chápu, že to bylo pro dobro příběhu :D

05.10.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Je to čím dál lepší. Začetla jsem se tak, že jsem přečetla celou knihu naráz. Nová postava si mě opravdu získala. V knize je více akce a některé části na mě působili tak, že jsem je musela komentovat nahlas :D Teď by se mi opravdu hodila možnost dát více hvězd než pět.

19.08.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Příjemná oddechovka s poutavým dějem a skvělými postavami. Oceňuji vtipná místa a autorčin zábavný styl psaní. Vřele doporučuji, určitě se nebudete nudit!

17.08.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Závěrečný díl je opravdu velice povedený. Je tu všechno, co se mi na předchozích dílech tak líbilo a ještě v mnohem větších dávkách. Jediné co mě na knize celkem zklamalo je závěr. Čekala jsem víc a na mě asi až moc sladký. Asi bych knize za nespokojenost s koncem dala jen čtyři hvězdy ale celá kniha byla tak propracovaná a povedená, že musím ještě jednu hvězdu přidat. Určitě celou sérii doporučuji.

17.07.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Když jsem knihu začínala číst, nečekala jsem od ní moc. Původně jsem si ji ani nechtěla koupit, ale v knihkupectví ležela hned vedle Půlnoční koruny (pro kterou jsem si zrovna šla) a protože jsem si vzpomněla, že mělo Bez šance dobré hodnocení tady na databázi a docela mě zaujala, tak jsem si ji koupila. A jsem strašně ráda, že jsem to udělala! Nápad naprosto skvělý a originální. Líbilo se mi i zpracování budoucnosti. Všechno to vypadalo, že by se to klidně zanedlouho mohlo stát. A způsob skládání kapitol z různých pohledů byl úžasný. Hlavní ( a i některé vedlejší) postavy byly pěkně napsané. Každá ve mě vyvolávala ty emoce které (aspoň myslím) autor chtěl. Dokázala jsem si krásně představit jejich charakter. Navíc některé myšlenky, co v knize byly, mě vážně překvapily. Z některých částí mi bylo skoro špatně, jak tohle někdo mohl dopustit. Některé stránky jsem otáčela tak rychle, že ani nedokážu pochopit, jak je to možné :) Ještě dlouho po dočtení jsem o knize přemýšlela.
Za mě určitě doporučuju.

25.05.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Velmi povedené pokračování skvělého Šepotání. V některých částech jsem zapomněla dýchat. Už se strašně moc těším na další díl! Jediné co mohu knize vytknout je obálka (šepotání bylo v tomto ohledu mnohem lepší) a ten otevřený konec!!!!

01.12.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdybych měla napsat komentář po prvních dvou třetinách knihy, nestačilo by mi jen pět hvězdiček. Strašně mě to bavilo!! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Poslední třetina byla (proti dvěma předchozím) slabší ale určitě nechci říct že byla špatná, jen mi tam trošičku něco chybělo. Uvidíme jak se to vyvrbí v dalším díle (který právě otevírám :) ) Přesto jsem měla knihu přečtenou prakticky jedním dechem. Jsem ráda že technologie budoucnosti nebyly přehnané a dalo se jim uvěřit. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a naprosto chápu proč a co Tris dělá (až na jednu/ dvě výjimky). Celkově nemůžu jinak než dát 5*
P.S. Zdá se mi že ti kdo tu píší že je to jako Hunger games si přečetli jen anotaci

22.10.2015 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Čtení této knihy jsem si velice užila. Dokázala mi vytvořit pocit napětí, smutku, ale i způsobit hlasitý smích. Děj byl zajímavý, tajemný a místy mírně strašidelný (no, přiznám se, že jsem čekala něco děsivějšího). Ke konci knihy, který byl podle mě povedený, jsem se dostala možná až moc rychle. Kniha mě moc potěšila, určitě si ji přečtěte.

23.01.2017 4 z 5