Silo ekniha

Silo obálka knihy
Mé hodnocení:

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216744/silo-216744.jpg 4.21555

Silo 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Knižní klub

The Wool, 2011

Kniha Silo

Rave

Jako čtenáři mi hlavou při čtení běžely o silu postupně různé nápady. Co se stalo, jak, proč? Několikrát jsem se v duchu plácala po rameni, že jsem dozajista odhalila rozuzlení knížky, aby mi autor vzápětí moji domněnku s nadhledem vyvrátil. Jako by mi četl myšlenky! Přitom se mu současně podařilo do příběhu zasadit několik opravdu zdařilých wow efektů, kdy mi spadla brada nečekaným zvratem událostí. Plný počet hvězd vlastně nedávám jen ze dvou důvodů. Prvním je zoufalá rozvleklost děje. Detailní popisy. Míst, cest, obleků, schodiště...Dokonce jsem místy začala věty přeskakovat (!), jak mě táhlost iritovala. Druhým zklamáním byla - POZOR SPOILER - "Modrá laguna" v samém závěru. Banda sirotků s miminem v náručí k tomu mě doslova naštvala. Samotnej Sólo mi stačil, nechápala jsem, proč autor potřeboval před koncem přijít s dalším zvratem. Díky tomu jsem pak závěr knížky doslova přeskákala. Konec se mi líbil, to jo, knížku vlastně k přečtení doporučuju, přesto, na plný počet hvězd to rozhodně není. P.S.: na film jsem zvědavá! P.S. 2: doufám, že filmaři si ty opuštěné siroty v závěru fakt odpustí...

akcive11

Za mě velmi přeceňovaná kniha. 482 stran o ničem, celý příběh je o žití a fungovaní lidí v Sile a jejich běhání nahoru a dolů po nekonečných schodech.
Do čtení jsem se pustila plná očekávání, že kvalitou bude dílo dosahovat rozměrů Divergence nebo Hunger Games. Bohužel nedoporučuji.

asfi

Kniha pripomina stary film Sexmisia :-) mozno autor aj odtial cerpal namet..

Hannibal92

Bylo to jine nez jsem cekal. Musim rict, ze prvni tretina me moc nebavila, druha byla naprosto skvela a treti celkem fajn. Jako technika me trochu drazdila spousta nedokonalosti kolem technickych detailu, ale to je asi jen muj problem. Jako druha vec mi vadilo, ze se vzdycky stalo to, co bylo snad nejmene pravdepodobne - ladis vysilacku pres cele frekvenci pasmo a uplne nahodou chytis vysilani jedineho cloveka,ktery tam pribehove sedi, i kdyz za posledni 3 mesice vysilal asi tak 10 vterin. Tady bych si to pral trochu mene okate. Ale jako celek super knizka a brzy koupim i zbyle 2 dily.

yomik

Zajímavá trilogie

rabor
31.12.2020

Tahle kniha mě drze nutila ji číst i když k tomu nemá potenciál! To už si ke mně žádná kniha dlouho nedovolila! Postavy černobílé jak z filmu pro pamětníky, děj poněkud předvídatelný a některá trochu natahovaná místa. Tak kde je ten zakopaný pes? Proč jsem tak moc musel dočíst další kapitolu (a pak další a další), že jsem opomíjel i čím dál dotěrnější fyzické potřeby, jako jídlo nebo spánek? Nevím, mám tušení, že autor nějak zacílil na mou zvědavost a s pomocí všech těch postupně odhalovaných tajemství, dalších obzorú a dějových zvratú, provedl jakýsi kouzelnický trik, který přestože probíhal přímo před mýma očima nějak nedokážu odhalit. Asi jako kdyby vám kouzelník ukázal prázdný šátek a potom z něj vyklepl bagr.

KillHurt
31.12.2020

Zajímavé a nápadité scífko ukazující jak je snadné lidi zmanipulovat. Na druhou stranu předvádí, že si lidstvo vždycky najde cestu. Některé části jsou hodně klaustrofobické - ani ne tak uzavřeným světem jako spíš smířením obyvatel sila. Osobně bych uvítal menší rozsah. Některé části mi připadaly zbytečně natahované, ale i přesto jsem si knihu užil. Jsem zvědav jak to bude pokračovat.

Selve
29.12.2020

Za mě velmi zajímavý nápad na příběh. Dobře napsaný a kniha se četla sama. Knihu jsem si užíval až téměř dokonce. jen konec byl poněkud těžkopádný. I tak vřele doporučuji a své příznivce si kniha jistě najde :)

Temná hmota
Temná hmota