Silo ekniha

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216744/big_silo-216744.jpg 4.21663

Silo 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

The Wool, 2011

Kniha Silo

kuruteku

Silo. Síla. Jízda. Tafka mysli. Všechno sedělo. Možná až později jsou tu pochyby o reálnosti, ale ty nejsou podstatné. Hlavní je myšlenka, společnost odsouzena k existenci, k rozdělení na čtvero stavu, kdy starosta je volen, ale IT, vlastně jeho šéf, ví víc a rozhoduje zpoza rohu. Ale život je daleko variabilnější, než Dohoda předpokládá. Bez úvodu by nebylo jasné, proč venku tak láká, čím vším IT vládne, proč je nutný nový šerif. V dnešní době, přestože kniha už má nějaký ten rok za sebou, mnoho aktuálních otázek: komu věřit, kdy revoltovat, kdy ustupovat, co obětovat, co dělat. Už se těším na ostatní knihy a autora si ukládám mezi zajímavé postapo scifi, vedle Kidovych Engerlingu a Pacovského knih.

Predator3313

Za mě dobrá kniha,
kdy se postupně dozvídáme více a více "zakázaných" informací a tvoří se nám obrázek momentálního stavu světa.
Mám rád když nějaký hrdina má úkol u kterého musí projít různá místa kde žije, a autor má možnost popsat svůj svět.

Timkim

Postapo mě baví a tady i přes miliony schodů to nebylo jinak. Dobře zde bylo vidět, jak se obyvatelé dokáží při správně propracované "pravdě" izolovat a myslet si, že jsou výjimeční a vyvolení. A díky tomu vedení může nastavit řád, jaký nadřazeným bude vyhovovat. A potom se nechcete k nim otočit zády....

Meda77

Postapo, která nepřináší nic nového. Ani zamyšlení, ani děj. Po většinu z 500set stran převládá jen psaní a psaní a psaní apsaní. Postavy nemají žádný charakter, příběh nemá napětí ani dynamiku. PROSTĚ NUDA JAK VOPRUZ. Na napsání 500set stran příběhu v uzavřeném prostředí musí mít autor opravdu zkušenost a ne malou, protože to není vůbec jednoduché. Tady tu zkušenost nevidím, ani být nemůže, autor má za sebou pouze tuto trilogii a Síle. Na trhu je spousta lepších titulů. Do pokračování se rozhodně pouštět nebudu, díky stylu psaní mě vlastně ani nezajímá co bylo a nebo bude. Za mě velmi slabý průměr.

KapitánSmrt

Poctivé postapo, které využívá moderních (nebo chcete-li současných) vypravěčských metod. Není tak vůbec jisté, který z hrdinů se dožije konce, který zemře nějakou hrůznou smrtí a který si doslova projde peklem. Autor je i slušný vypravěč a dokáže načrtnou i jistou etickou nejednoznačnost zdejších postav. Přesto by v tomto ohledu mohl být i důraznější. Však námět přímo volá po tom, aby souboj idealismu hrdinky a pragmatismu záporáků podrobil težší a mnohem tvrdší zkoušce. Vždyť se nabízí otázka, co je více? Přežití i za cenu obětí a možné nespravedlnosti? Nebo boj za pravdu i s možným důsledkem totální destrukcí všeho živého? Uvidíme, jak to bude v dalších dílech.

DaNDee

No tak 1. kapitola a její rozuzlení mě tak NASR**O, že nevím jestli to budu dočítat. Možná v TV seriálu by vypadala slušnějc, ALE-
Stereotypní tupý předvídatelný a jaksi povědomý příběh manželského páru bez jediné akce, kde i co by se zdálo jako napínavá scéna je napsána úplně stoicky. Šerif působí jako naprosto nenápaditá "ovce" s poor decision making, což byste od takové role (hlavního hrdiny?) nečekali. Čtenář má kvůli nenápaditosti neustále prožitky jakéhosi deja-vu. Samotná pointa jevící se jako jediný opěrný bod příběhu, bez dobrého psaní prostě nefunguje a na čtenáře nezapůsobí.

paja86

Kniha se mi četla dobře,napětí a příběh mě zaujal.
Taky je to o něčem novém,velmi zajímavé téma... :)

parxel

Kniha Silo mne zaujala poznámkou o všemocném úseku IT v popisu na zadní straně obalu. Připadalo mi to, jako zajímavá paralela k současnosti. Spousta lidí totiž vnímá obor IT jako takový svět sám pro sebe s velmi nejasnou představou, co vlastně ti tzv. "ajťáci" dělají, což jim dává určitou "moc". V této knize je to dohnáno až do krajnosti. Přestože má předchozí poznámka může působit lehce úsměvně, je svět Sila velmi drsný. Je vybudovaný na manipulaci s lidmi prostřednictvím záměrných lží a uměle vytvořeného strachu.

Mě osobně se Silo velmi líbilo. Kniha má tíživou atmosférou a příběh soustředící se na postupném rozplétání polopravd a lží. Více nechci případným čtenářům prozrazovat, protože čím méně víte, tím více si čtení užijete. Knihu bych doporučil všem zájemcům o příběhy s postapokaliptickou tématikou a rovněž čtenářům, kteří si na toto téma moc nepotrpí. Možná, že obdobně jako já, změníte svůj názor a uvědomíte si, že toto téma má co nabídnout.