Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/big_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 4.61939

Drahokamy 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

Kniha Zelená jako smaragd

Dean_Sami

Krásná knižní série, když jsem dočetla knihu, moje srdce to zabolelo. Kéž bych mohla příběh ještě jednou číst, bez toho, abych věděla co přijde na další straně.

Petra-1

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

majavcelicka

(+ SPOILER) Za mě nejlepší díl. V půlce jsem se nepřestávala divit, co se vše semlelo. Sice "zrádce v řadách" jsem tipovala někoho jiného, ale pak zpětně mi na to seděl. Akorát ten konec pro mě nebyl úplný happy end, samozřejmě "zloduch" přemožen, ale jak to dopadlo s Gideonem a Gwendolyn.... Přišlo mi to z mého pohledu smutné.... Ale Gwendolyn se o tom též zmiňovala, že jí to nutí přemýšlet. Strašně jsem se nasmála, když vyšlo najevo, kdo dal Gideonovi po hlavě. :-D

Erika017

Opravdu nádherná série. Plná zvratů, zápletek a tajemství. Vyvrcholení a hlavně závěr série byl úžasný. Doporučuji

tanecnica

Tady už jsem se trochu trápila. Chtěla jsem přečíst i poslední Drahokamy, když už jsem si přečetla ty první dva, ale nemám na tyto knížky správný věk... Být mladší, jsem nadšená, takhle už jsem se občas dost nudila...

Nikei

Celá série byla velmi pěkně napsaná, je nenáročná, vtipná, milá a četla se dobře. Zakončení celé série bylo skvělé, jde vidět, že autorka měla celou sérii velmi dobře promyšlenou a hlavně se do ni nezamotala. Drahokamy jsou za mě jedny z mála dobrých YA.

Knihomolka97

(+ SPOILER) #rereading
Lepší zakončení této série si ani neumím představit. Je to celou dobu napínavé jak kšandy a romantická linka je dokonalá. Gideon si mě v tomto díle úplně získal.
Je úžasné, jak všechny kousky skládačky do sebe postupně zapadají. Myslím, že tam bylo vysvětleno opravdu vše, na co jsem chtěla znát odpověď a co mi vrtalo hlavou.
Na úplném závěru jsem ani nedýchala, protože jsem úplně zapomněla, co se tam stane. V hlavě jsem totiž měla hlavně film, který jsem viděla víckrát a tam to bylo celé úplně jinak. (V knize je to ale rozhodně lepší :D ).
Každopádně - POZOR SPOILER - mě strašně pobavila ta část , kdy se objevil na scéně "mladší" Gideon. Chudák. KONEC SPOILERU.

Lionis
13.11.2021

Po Xemeriovi se mi stýská už teď, nějakých deset minut po dočtení. Ano tak moc jsem si to s ním užil!
Ale je nutno podotknout, že i ostatní postavy byly super. Gwen mi byla až na pár pokojovo-fontánových scén :D(které byly místu možná až moc přehnané) doopravdy sympatická a její postoj k celé té situaci, která nabrala ve finále rychlého spádu se mi na rozdíl od mnohých podání jiných autorů velice líbil.
Když už jsem načal ten rychlý spád, tak finále bych mohl označit spíše za až až moc rychlý spád, takových padesát stránek na víc i s nějakým alespoň trochu "jak plánují být v budoucnosti spolu" vysvětlením by mi tam nevadil.
Například povídkovou knihu, jako měla například série Dvůr trnů a růží bych ihned bral.
Ale i přesto čistých 5/5 a kupuju, abych si mohl sérii v budoucnu ještě alespoň jednou přečíst.