Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/big_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 4.61889

Drahokamy 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

Kniha Zelená jako smaragd

Lionis
13. listopadu

Po Xemeriovi se mi stýská už teď, nějakých deset minut po dočtení. Ano tak moc jsem si to s ním užil!
Ale je nutno podotknout, že i ostatní postavy byly super. Gwen mi byla až na pár pokojovo-fontánových scén :D(které byly místu možná až moc přehnané) doopravdy sympatická a její postoj k celé té situaci, která nabrala ve finále rychlého spádu se mi na rozdíl od mnohých podání jiných autorů velice líbil.
Když už jsem načal ten rychlý spád, tak finále bych mohl označit spíše za až až moc rychlý spád, takových padesát stránek na víc i s nějakým alespoň trochu "jak plánují být v budoucnosti spolu" vysvětlením by mi tam nevadil.
Například povídkovou knihu, jako měla například série Dvůr trnů a růží bych ihned bral.
Ale i přesto čistých 5/5 a kupuju, abych si mohl sérii v budoucnu ještě alespoň jednou přečíst.

Sabushenkaxx

(+ SPOILER) Jako první jsem viděla filmy, proto jsem s chutí sáhla po knihách, s nadějí že se mi něco z filmu vysvětlí. Filmy jsou kvalitně zpracované, ale třetí díl trilogie mě velmi překvapil. Děj je jiný, velmi by mě zajímalo, jak by si filmaři pohráli s původní verzí příběhu.
Ovšem, zpět k tématu... Napsáno výborně. Xemerius je zábavná postava. Hlavní hrdinka možná trochu uplakaná, ale u puberťačky se to dá čekat. Ocenila bych delší konec, jak se postavám vedlo dál.
Mé dojmy jsou kladné a celou trilogii mohu vřele doporučit dál.

Papimami

Přečteno jedním dechem !! ️
Žádné vedlejší příběhy, žádné zamotávačky.
Jen mě mrzí, že nevím jak by měl dle autorky pokračovat společný život ...

jajsemenyk

Jako všechny díly je i tento skvělý. Co se týče celé trilogie, občas jsem se "ztrácela" ve prolozích a epilozích, ale díky tomuto dílu se mi vše vysvětlilo :).

_Knihomolka_

Opět mě další, ale bohužel poslední díl této série, nezklamal a naopak mě moc moc bavil. Mám ráda knihy, kde se protínají žánry fantasy s romantikou, a proto jsem si také tuto sérii vybrala. Nejprve jsem ovšem viděla filmové zpracování, které má podle mě stejnou kvalitu, jako tyto knihy, což mě ovšem hodně překvapilo, jelikož se to u jiných moc nestává. Přestože se knižní a filmové zpracování v některých ohledech liší ( například v tom, že jsou v knížce stejné scénky jako ve filmu, ale docela dost přehozené a třetí díl se hodně od filmu liší ), oba se mi moc líbili, mohu dokonce říci, že jsem se do tohoto světa s Gideonem a Gwendolyn zamilovala :)))...
DOPORUČUJI !!!

Takyumímčíst

Za mě nejlepší díl celé série. Oproti prvnímu dílu, kdy toho moc nechápete, je tenhle takový akčnější. Nejprve jsem viděla filmy, takže jsem od všech knížek měla nějaká očekávání a myslela jsem si, že vím co se stane - VŮBEC. Po přečtení celé série jsem nevěřila, jak může děj knížky do filmu někdo tak moc pozměnit. Třetí díl byl úplně jiný a knížka stonásobně lepší! Za mě pecka, bavilo mě to. Pěkné zakončení série, přečteno raz dva.

PanTydlitát

Kniha se zvraty, které jsou tak nepochopitelné a zároveň zcela logické.

AničkaM

wow!!!!!! tak tahle triologie byla super. mnohem víc se mi líbila než filmy. extrémně bych chtěla, aby to pokračovalo. každý si tohle musí přečíst. určitě to budu číst znovu