Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

kathy-16
23.04.2013

Přečteno jedním dechem. Moc se mi na knížce líbí, že i když hlavní hrdinka má skoro 17, působí vyzráleji a není to ufňukaná holčička... konec byl skvělý, jen bych chtěla delší zakončení, ale to chci vždycky.

Gwendolyn
05.04.2013 5 z 5

tato kniha je dokonalost sama
nádherné zakončení, ale škoda že končí:D

Becky19
05.04.2013 5 z 5

Docela jsem se bála, že se mi Zelená nebude líbit tolik, jako předchozí díly. Ale teď si myslím, že je to ten nejpovedenější díl z celé série - všechno nabralo spád, ale hlavně do sebe začalo všechno neuvěřitelně zapadat. A Xemerius je prostě borec! :D

ciniminisek
27.03.2013 5 z 5

Tento díl i samotná série, je prostě dobrá. Postavy nejsou přehnané a ufňukané, prostředí bylo dobré a cestování v čase prostě paráda. Styl psaní bezvadný, knihu otevřete a pak se snažíte jí zavřít až u poděkování. Příběh vás strhne a vy nemůžete přestat číst, a tak to má být. Obálky jsou naprosto úžasný, tak jako kniha. Šitá, široká, tvrdší papír, velké písmo. Nemám příběhu, ani samotné knize co vytknout. Musím ještě pochválit nakladatelství Cooboo, jelikož jsem od nich nečetla ještě, žádnou špatnou knihu,

barca14
23.03.2013 5 z 5

Gideon si mě úplně získal!! :)

La Fiera
12.03.2013 5 z 5

Takto nějak si představuji perfektní zakončení série. Když jsem se kdysi pouštěla do prvního dílu čekala jsem (a to i podle obálky) neskutečně sladký příběh. Ale díky velkému množství přečtených pozitivních recenzí jsem byla ráda, že jsem se do čtení dala. Do knihy jsem se okamžitě zamilovala.
Ano hlavní hrdinové občas dokáží lízt na nervy, ale to se přece děje i ve skutečném světě, že někdy vám někdo prostě leze na nervy. Z mého pohledu je to dělala trochu lidštější a reálnější. No dobře, Gideon je občas až moc neskutečně nadaný na vše, ale tak, bez hlavního slaďouše by se přece pořádná romance neobešla no ne?
Tematiku cestování v čase miluju. A tady se mi dost zamlouvala autorčina fantazie, několika paralelních časových rovin v jednom okamžiku. Takže se to vše krásně ovlivňovalo v průběhu. A kloubouk dolů před autorkou, jak se jí všechny časové posuny povedlo zaplést smysluplně do sebe, a pak nám je postupně v příběhu rozplétat. Tak, abychom si to všechno sami srovnali.
Kerstinin styl psaní mi naprosto sedl. A Xemerius jako "domácí mazlíček" byl prostě úžasný.

Ač se mi to často nestává, jsem ze zakončení příběhu nadšená. Málo která série má poslední díl tak dobrý jako právě drahokamy. Určitě všem fanouškům YA literatury, cestování v čase a romancí celou sérii doporučuji.

Irela
06.03.2013 5 z 5

Po prvních dvou dílech této série jsem nečekala nic jiného, než další úžasnou knihu. Musím přizat, že mě mile potěšila. Knihou jsem byla, tak uchvácena, že jsem ji přečetla rovnou dvakrát po sobě. Podle mě je z celé té úžasné série nejlepší.