Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Emma8
01.09.2015 5 z 5

Tak ten konec jsem teda opravdu nečekala. Nerada se s touto nejskvělejší triologií loučím, ale určitě se k ní ještě mnoho krát vrátím. Děkuji skvělé autorce Kerstin Gierové za celou super triologii drahokamů!

SPOILER
Už od 1. dílu jsem trochu tušila kvůli tomu prologu a epilogu, kdo jsou Gwendolini rodiče. Nějak jsem na to pak zapomněla.Ale v tomto díle jsem se dozvěděla, že to bylo tak, jak jsem si myslela.

Samira
21.08.2015 5 z 5

Skvělý a dokonale promyšlený závěr nádherné série. Nevím, co bych měla chválit dříve. Každý drobný detail zapadl do sebe, našel své místo a vytvořil perfektní celek. Po postavách se mi bude hodně stýskat, nezbývá, než se k nim vracet a že to určitě udělám. Celá série bude mít čestné místo v mojí knihovně.
Doporučuji!

helena19
18.08.2015 5 z 5

Skvělá..napínavá a prostě lepší než druhý díl............Gideon a Gwendolyn forever :D

lapej
01.08.2015 5 z 5

Krásná série. Musela jsem ji přečíst na jeden zátah. Vřele doporučuji.

Mauj
24.07.2015 5 z 5

Pozor, tato série vážně ohružuje zdraví :-D
Nikdy v životě jsem takovou rychlostí nestihla přečíst 3 knihy za sebou. Nemám vůbec slov. Celé sérii nechybí nic, co bych jí mohla vytknout. Je tam spousta dobrodružství, napětí, romantiky, zvratů. Většinou mám ráda spíše neobvyklé konce, ale tady mi happy end vůbec nevadil. Naopak bych byla zklamaná, kdyby tomu bylo jinak :-)

papi
17.07.2015 4 z 5

Kouzelná série! :-D

Laurel
05.07.2015 5 z 5

Takový zvraty jsem vážně nečekala :D Super díl! a ten konec? Nemůžu uvěřit, že to byl poslední díl :'(

vercama
09.06.2015

Všechny tři díly se mi líbily. Skvělý napínavý námět, během čtení skvělý útěk od reality. Mám ráda, když mě kniha takto chytne. Chápu, že to nemůže pokračovat do nekonečna, ale stejně je škoda, že nebude další díl.

viky.rella
04.06.2015 5 z 5

Super kniha!!!!!!!!!!!!!!

Hanulenka9595
31.05.2015 4 z 5

První, co musím zmínit - obdivuji autorku, že se neztratila v časech. Věřím, že nějaký nadšenec v "cestování časem" by chybku možná našel (myslím, že neudělat chybu v tomhle případě snad ani není možné), ale pro mě, jako laika, to je docela masakr.

SPOILER
Dále obdivuji, že se nenechala autorka strhnout k efektnímu konci (např. smrt nějakého z hlavních hrdinů, konec velké lásky, apod.), který možná v tomto případě přitahoval a nechala příběh dojít k happy endu - osobně tohle "šťastné až do smrti" nepreferuji, ale zrovna v tomto případě mě to zahřálo u srdce a jsem za oba (a všechny ostatní) hrdiny ráda, vážně jsem se do nich zamilovala.
Všechno se u konce vyjasnilo, možná až na nějaké pletichy s Gideonem a Charllote - ono se to dalo vyčíst mezi řádky, ale zrovna u téhle knihy se mi líbilo, jak bylo všechno na podnose! A tak jsem chtěla na podnose i tohle!
A stoprocentně (jako většina čtenářů) jsem si zamilovala Xemeriuse. V knize jsou použity uvěřitelné dialogy a je i humorná (žádné suché vtípky).
V poslední době si říkám, že už bych neměla číst, příliš se mi to zarývá pod kůži a pak si říkám, jak moc budu zklamaná, když nenaleznu "Gideona", při jehož polibcích by se mi proměnilo tělo v želé - tedy, mohu jen doporučit.
(4* dávám jen proto, že si těch 5* schovávám vážně pro ty mé nej, nej, nej, nej, nej, což ovšem neznamená, že tohle pro mne nebyly skvělé knihy)

Antoaneta
30.05.2015

Stejně jako předchozí díly prima čtení mohu doporučit stojí za přečtení.

AnnieBarming
28.05.2015 4 z 5

Krásná knížka a krásná tečka za touhle sériií. Hlavně jsem ráda, že to dopadlo nakonec dobře:)

Always a reader
23.05.2015 5 z 5

Velice povedený díl. Vždycky když myslím na tuhle sérii, si vybavím "sestřenku" pohovku, jak ji nazvala Gweny.

MissBlack
17.05.2015 4 z 5

Nemohu říct, že bych byla zklamaná. Pokud jde o celek, tak úžasné, i na poslední stránce mě dovedla autorka překvapit. Lecco jsem čekala, ovšem ten epilog... to ne :D

Nicméně, trošičku mne zklamalo, že nebyly "ukončeny" příběhy ostatních. Zajímalo mě, jak to dopadne s Grace a Falkem, co Charlotte a tak vůbec mi chyběla ta "tečka" v tom jejich současném světě a některá dovysvětlení. Nu, co už, domyslím to sama :D

Taky jste po přečtení trilogie zatoužili po neviditelném démonu chrliče jako "domácím mazlíčkovi"? Xemerius prostě a jednoduše vždycky válel!

lukyli154
15.05.2015 5 z 5

Celá série mě neskutečně bavila. Bylo to vtipné, zajímavé i romantické a parádně se to četlo. :-)

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Skvělé zakončení série vřele doporučuji :)

Teraslík
11.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Hrozně se mi líbil konec. Jsem s ním spokojená. Škoda, že tahle kniha ukončuje sérii, ale alespoň je dokonalá. Doporučuji.

estelina2300
16.03.2015 4 z 5

Párkrát jsem se vyděsila, ale to po chvíli přešlo. Jinak jsem se trochu ztrácela v ději. Super konec série.

ladyveronika
14.03.2015 5 z 5

Nejkrásnější příběh co jsem kdy četla bylo to zajímavé,romantické ,vtipné a i napínavé jen je velká škoda že zpisovatelka nenapsal alespoň ještě jeden díl .

warca
03.03.2015 4 z 5

Zakončení série bylo povedené, ale ne až tolik jako předchozí díly. I přesto jsem se nemohla od knihy odtrhnout a těším se až se podívám na filmové zpracování.