Jakahol

SiloSiloHugh Howey

Kniha mě bohužel zklamala. Začátek byl velice nadějný, sliboval hledání pravdy o sile, tajemno a zvraty. Nakonec to celé ale zabily ploché postavy, zbytečné rozvleklé popisy a předvídatelné události. Špatná kniha to ale rozhodně není, což je jasné už z toho, kolik nadšených ohlasů má.

15.05.2018

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Ještě donedávna bych nevěřila, že si tuhle knihu někdy přečtu. Odmalička jsem se stále dokola koukala na filmy, ale o tyto knihy jsem nějak zvláštní zájem nejevila (což je dost zvláštní, jelikož jsem knihomol snad od narození :D ). Později jsem si jen stěžovala, že nechápu ten povyk kolem této série a zapřísáhla se, že mě to rozhodně mine obloukem. Před dvěma dny se ve mně ale jako blesk z čistého nebe objevila chuť to přece jen zkusit, abych mohla aspoň oprávněně říct, že Harry Potter za ten humbuk nestojí. Už po pár stranách mi ale bylo jasné, jak moc jsem se mýlila. Okouzlila mě hravost, pestrost ale také propracovanost příběhu, která, jak už teď předem vím, se bude každým dílem stupňovat. Na chvíli jsem se stala jedenáctiletým dítětem, nadšeným novým světem a pro všechny okolo naprosto nesnesitelným, protože jsem je po celé dva dny zahrnovala poznatky z knihy :D Opravdu jsem hodně překvapená že mě to tak chytlo a hned jdu na další díl :)

04.09.2017

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraBecky Albertalli

Neumím popsat, jak moc je tahle kniha dokonalá. Doporučuju všem, aby to zjistili sami jejím přečtením. :)

22.08.2017

Falešný polibekFalešný polibekMary E. Pearson

Bohužel mě Falešný polibek zklamal. Krásná obálka a nádherně napsaná první strana nejsou zárukou skvělé knihy. Hodně se mi líbilo rozpracování legend, starých textů a historie a je mi líto že se to více nespojilo s dějem i když některé pasáže to skoro slibovaly. Taky jsem si poměrně oblíbila hlavní hrdinku a několik málo dalších postav. Oceňuji styl psaní, protože ten je opravdu pěkný. Nejistota kdo je kdo knize trochu přidává, ale že by mě to zvlášť uchvátilo se říct nedá (asi jsem se do toho málo vžila). Možná to bude i tím, že mezi Kadenem a Rafem nebyly tak výrazné rozdíly, aby mi záleželo na tom který je který. Milostná linka je podle mě v knize hodně špatně postavená. A zrovna tu jsem zde čekala nějak zajímavě nebo aspoň pěkně romanticky zpracovanou když už nic. Ale ani toho jsem se nedočkala. Působilo to na mě, jako by to tam autorka nějak potřebovala vecpat, ale nezbývalo jí na to místo. Zbrklé, nepřirozené, nedůvěryhodné... I tohle bych odpustila, kdyby se alespoň v knize něco dělo. Ale vlastně tu máme jen dvě části, kde se v té první děje stále to samé dokola a v té druhé něco jiného stále dokola. Jako konečně zajímavá část měl našlápnuto konec, jenže těsně před tím, než se něco pořádně událo kniha skončila, což mě úplně odradilo od toho, abych aspoň zauvažovala nad lepším hodnocením.

17.08.2017

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Po celou dobu čtení jsem měla pocit jako by mi někdo vyprávěl pohádku. Cítila jsem to příjemné napětí, očekávání a to kouzlo té chvíle. Ale narozdíl od pohádek tady měly myšlenky mnohem rozrostlejší kořeny. Atmosféra knihy si mě omotala kolem prstu nejen díky nádherným ilustracím. Zasáhla mě vlna emocí, která na konci způsobila úplné roztříštění, takže se mi po tvářích ještě dlouho kutálely slzy.

27.07.2017

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJenny Han

Druhý díl byl stejně (ne-li více) milý jako první. Chytnul mě za srdce. Musela jsem ho zhltnout za jediný den. Splňuje přesně to, co od něj člověk očekává, což je příjemné, roztomilé, romantické a často vtipné čtení.

27.07.2017

CaravalCaravalStephanie Garber

Styl, jakým je Caraval napsán, mi připomínal ohňostroj. Šly z něj cítit barvy a kouzla. A tak působí celá kniha. Jistě, občas je dost předvídatelná a hlavní hrdinka je ze začátku knihy až nesnesitelná ale pro mě to na magii celému příběhu tak výrazně neubralo. Svět Caravalu mě pohltil a nemůžu se dočkat až se jím nechám vtáhnout znova.

12.07.2017

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJenny Han

Naplnila přesně má očekávání. Je to roztomilé, romantické a občas trochu dramatické. Lara Jean mi je moc sympatická a rozhodně se těším na další knihu s ní.

08.07.2017

KruhKruhMats Strandberg

Nemohu říct, že kniha byla špatná. Proto jí dávám poměrně vysoké hodnocení na to, že jsem se nedonutila ji dočíst. Začátek byl slibný, ale potom to spadlo do škatulky průměr. Třeba jí dám později ještě šanci.

08.06.2017

Pěna dníPěna dníBoris Vian

Pěna dní mě opravdu zasáhla. Číst ji bylo jako plout po klidné veselé řece, nemyslet na nic jiného než na přítomný okamžik a najednou se začala přibližovat bouře, až...

Vianovo psaní mě okouzlilo, baví mě jeho neotřelá nerealistická přirovnání, absurdní krátké události... a to, co kniha svým osobitým způsobem vyjadřuje, je opravdu výstižně. Rozhodně nestačí tuto knihu přečíst jen jednou!

19.05.2017

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

Příběh, postavy, svět, atmosféra.. všechno je naprosto skvělé! Lepší knihu těžko pohledat. Autorka se znovu překonala. Nebudu psát obsáhlý komentář, čtenářům myslím stačí obsáhlost knihy :D Ale opravdu to stojí za to! Do této knihy jsem se zamilovala a věřím, že nebudu jediná :)

15.05.2017

Kázání ohněKázání ohněFrancesca Haig

Na začátku jsem byla s knihou velmi spokojena. Pěkná atmosféra, zajímavý námět, napětí ... Ale v jednu chvíli se to zlomilo a příběh se stal opakováním toho samého dokola. Samozřejmě to bylo obohacené změnami prostředí a trochu se posunujícím dějem, ale zklamalo mě, jak moc se vše odvíjelo podobně jako ve všech knihách tohoto žánru. Cass byla příjemnou hlavní hrdinkou, ale dojem pokazil Kip, který mne nezaujal. Jako mnohem lepší postava se mi jevili Krysař s Zoe. Konec mě neohromil, jelikož jsem přesně toto bohužel čekala. Čtení bylo celkově zábavné, ale neočekávejte zázraky.

09.05.2017

DeliriumDeliriumLauren Oliver

Námět knihy je originální, moc mě bavily úryvky z Knihy života a dalších podobných zdrojů. Děj se dá označit za lehce nadprůměrný, popsala bych to jako jednoduchou, celkem naivní , predvidatelnou , romantickou oddechovku, která mě opravdu bavila a příjemně se četla.

18.04.2017

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Kniha si mě získala už když jsem ji otevřela a zjistila, že obsahuje dvě mapy ( pro které mám slabost). Sice jsem je při čtení příliš nevyužila, ale zbytečné nebyly :). Nechat se pohltit příběhem bylo stejně jednoduché, jako otočit první stranu. Už od tohoto kroku mě ovládlo napětí, které neustalo ani po dočtení posledního písmene. Těším se na další setkání se skvělými postavami, propracovaným drsným světem, neotřelým příběhem a do děje vtahujícím, krásným stylem psaní.

15.04.2017

BěsněníBěsněníA. Howard (pseudonym)

První dvě povídky mě bohužel zklamaly. V první jsme se nového nedozvěděli skoro nic a ta druhá na tom nebyla o moc lépe. Celou dobu jsem se těšila, až se jimi prokoušu k té poslední, ve kterou jsem vkládala naděje na záchranu knihy. Naštěstí nebyly plané a závěrečná povídka mne potěšila natolik, že knize odpouštím prvotní zklamání. Takže pokud se ještě na chvíli chcete vrátit do říše divů, tato kniha by vám neměla chybět.

05.04.2017

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Neuvěřitelné. Stále nenacházím vhodná slova pro popsání této knihy. Celá autorkou vystavěná budoucnost je úžasně promyšlená, příběh vás donutí číst dál, dokud se neocitnete na poslední stránce. A jakmile se tam objevíte, bude vám pravděpodobně stejně moc líto, jako mně, že kniha už končí a další díl přijde kdoví kdy. Ilan je velice sympatická postava a není jediná. Najdete zde mnoho části, kde se budete muset zamýšlet nad tím, čeho všeho by lidé mohli být schopni ( a ano, myslím, že by toto vážně vzniklo v tomto případě). Někdy jsem se bála, někdy smála a občas nezbývalo nic jiného než sedět před knihou a ani se nehnout. Jestli existuje ještě někdo, kdo přes zdejší hodnocení pochybuje nad přečtením, ať s tím okamžitě přestane a bere knihu do ruky!

26.03.2017

ZkouškaZkouškaJoelle Charbonneau

Námět knihy a částečně i její děj samotný je dost podobný mnoha dalším knihám tohoto stylu. To mi ale upřímně nevadí. Čekejte příběh, který budete muset přečíst celý najednou, protože je výjimečně čtivý, ale určitě ne něco zvlášť nepředvídatelného. Je to taková příjemná jednoduchá jednohubka :) Pokud se vám líbí knihy tohoto žánru, určitě jí dejte šanci, protože mne opravdu potěšila a co nejdříve se vrhnu na další díl.

11.03.2017

Temnější tvář magieTemnější tvář magieVictoria Schwab

Tento svět mě vážně okouzlil. A nejen on. Také postavy v něm a příběh, který se odehrál. Kniha je napsána tak skvěle, že i když se zdánlivě nic neděje, jste najednou úplně mimo naši realitu, kdesi v Londýně. Čistých pět hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání :)

06.03.2017

Krvavé ostříKrvavé ostříSarah J. Maas

U čtení jsem nedokázala předejít slzám. Věděla jsem, co bude následovat, přesto byla kniha plná překvapení. Jsem vděčná za to, že jsem konečně mohla poznat příběh, ze kterého jsou v ostatních knihách série jen útržky. Jsem z každé knihy od Maas neuvěřitelně nadšená a tahle není výjimkou.

15.02.2017

Anna krví oděnáAnna krví oděnáKendare Blake

Čtení této knihy jsem si velice užila. Dokázala mi vytvořit pocit napětí, smutku, ale i způsobit hlasitý smích. Děj byl zajímavý, tajemný a místy mírně strašidelný (no, přiznám se, že jsem čekala něco děsivějšího). Ke konci knihy, který byl podle mě povedený, jsem se dostala možná až moc rychle. Kniha mě moc potěšila, určitě si ji přečtěte.

23.01.2017

První konecPrvní konecLauren James

Zrovna jsem si potřebovala přečíst nějakou pěknou vtipnou oddechovku s trochou romantiky a jednoduchým, ale zajímavým dějem. Přesně tohle mi první konec splnil. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Čtyři různé dějové linky byly skvěle zpracovány. První polovinu knihy jsem byla obzvlášť spokojená, ale ke konci, přestože nebyl špatný, jsem čekala ještě něco. Hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami.

14.01.2017

Křišťálový mečKřišťálový mečVictoria Aveyard

Začátek byl hodně slabý, knihu jsem stále odkládala. Ale poté se dej rozjel a já se nestačila divit. Nové postavy (a některé i staré) mě velmi bavili. Jisté části knihy byly opravdu zdařilé, jen škoda, že celý dojem z příběhu kazila teď už nesnesitelná hlavní hrdinka. Také mě nudilo stálé popisování myšlenek jen dokola o tom samém. Pokud bych tedy pominula nepovedený začátek, Mare a některé vážně nudné části, mohl by křišťálový meč být o mnoho lepší než předešlý díl.

05.01.2017

IlluminaeIlluminaeAmie Kaufman

Okouzlila a dokonale mne vtáhla do děje neobvyklá forma knihy, která skvěle dokreslila propracovaný, napínavý a celkově vynikající příběh. Jsem opravdu neuvěřitelně nadšená, protože ač jsem čekala hodně, tohle vážně ne. Nejdříve jsem se obávala, že kniha bude celá postavená na stylu a ne na ději. To se naštěstí nestalo. K postavám, i když jim moc nevidíme do hlav, jsem si vytvořila vztah, což moc oceňuji. Jediná věc, kterou bych knize malinko vytkla je závěr, ale to jen pokud bych zabihala do úplných detailů. Myslím, že s Illuminae chybu neuděláte!

28.12.2016

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

Od knihy jsem čekala hodně, přesto dokázala má očekávání překonat. Teď už můžu s klidem říct, že tohle je nejlepší knižní série jakou jsem četla. Věřím, že další díly nezklamou.

17.12.2016

DivergentCzechDivergentCzech* antologie

Takhle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Nečekala jsem, že by povídky z literární soutěže mohly dohromady vytvořit něco tak nádherného. Každá z povídek byla jiná, měly různou atmosféru ale všechny opravdu stojí za přečtení. U některých mi bylo vážně líto, že nejsou rozepsané do celých knih.

17.11.2016

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Čtivě napsaná kniha, kterou by podle mě měl přečíst každý.

24.10.2016

Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria)Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria)Sandra Grimm

Četla jsem asi ve 4. třídě a pamatuji si, že se mi velmi líbila. Takže nějak tak starým čtenářům určitě doporučuju :)

12.10.2016

Kečupová mračnaKečupová mračnaAnnabel Pitcher

Dobrá myšlenka a napětí této knize opravdu nechybělo. Některé části byly opravdu povedené. Ale příběh je postavený na tom, že čekáte, jak to skončí a potom zjistíte TOHLE! Čekala jsem, že mi to vyrazí dech, ale nebylo to vůbec ono. Navíc hlavní postavu moc nemusím. Je taková dětinská a vůbec mi nesedla. A nějak zvlášť jsem si, kromě Dot, neoblíbila žádnou z postav. A navíc nemám moc v oblibě, když je kniha psaná tak nespisovně.
Celkově se mi líbila, ale čekala jsem víc.

11.10.2016

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

První část byla skvělá. Ta druhá mi úplně vyrazila dech! Sarah má prostě talent. Postavy zase naprosto úžasné, příběh se rozjel tak, že jsem knihu nosila všude s sebou než jsem ji dočetla. Nemohla jsem na knihu přestat myslet. Námět a zápletka výborně provedené. Některé části jsem četla s otevřenou pusou. Navíc už na první stránce mě znovu okouzlil autorčin styl psaní, který jsem si naprosto zamilovala. Tohle si prostě musíte přečíst!

SPOILER!: Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že odpověď na hádanku jsem věděla hned jak jsem si ji přečetla, takže mě trošku rozčilovalo když na to nemohla přijít, ale chápu, že to bylo pro dobro příběhu :D

05.10.2016

Dopisy na konec světaDopisy na konec světaAva Dellaira

Očekávala jsem víc. Jo, občas to bylo napínavé, dojemné, sem tam nějaká zajímavá myšlenka, celkově čtivé a pěkně napsané. Ale dalo by se z toho vytěžit víc. Zdálo se mi, že se někdy to samé opakovalo stále dokola a dokola. Děj byl dost předvídatelný a takový plochý. Skye jsem opravdu nemusela. Ale musím uznat že kamarádi Laurel tomu hodně pomohly. Celkově se mi kniha líbila, ale na pět určitě nemá.

23.09.2016