Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Mám ráda Sherlocka Holmse, takže pro mě příběh nebyl překvapením. Ale co mě překvapilo, bylo jak dobře se to četlo. Fakt skvělý, jen bych si přála aby se na naší škole z toho dalo maturovat.

01.01.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hned, jak vyšla, ale až teď jsem si našla čas. Toma Feltona mám hrozně ráda. Jsem ráda, že v knize podrobně popisoval zážitky z osobního života i natáčení. Líbilo se mi, jak vše popisoval s takovým humorem. Na konci však ukázal, že jeho život není dokonalý a že má taky své problémy a nebojí se nám s nimi podělit.

14.04.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem to jako povinnou četbu. Příběh mě bavil, ale nenacházela jsem žádný hlubší význam. Ten prvotní příběh mě bavil, ale abych tam našla něco k zamyšlení, musela jsem to opravdu hledat a nic moc tam nenašla. Možná, že to bude lepší, když si to přečtu za pár let v úplně jiném rozpoložení.

12.02.2024 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá. Ke kriminalistice mám blýzko, tak mě zajímalo, jak o ní bude vyprávět tento významný kriminalista. Taky mě zaujal koncept, že je to celé psané formou rozhovoru. A musím říct, že z obou věcí jsem byla nadšená.

22.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje první plnohodnotná kniha v angličtině. Jsem na seby pyšná, že jsem knihu přečetla i bez nějakých větších obtíží. Záměrně jsem zvolila jednoduchý příběh, který znám. Byl to po letech krásný návrat do Bradavic.

15.01.2024

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na začátku se to táhlo, protože to bylo hlavně popisování okolí. Potom se to zlepšilo, a když přišla do děje pětadvacítka, už to bylo zase skvělé! Děj plynul stejně jako v předchozích dílech. Pětadvacítku jsem si opět zamilovala, každého z nich. I nasterey se mi začaly zamlouvat. Ke konci jsem měla chuť křičet, ať to kapitán pochopí. Mrzí mě, že se opět na konci rozdělili. Ale to hlavní, Erno. Proč zrovna Erno?!

22.01.2022 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

I když jsem to nečetla o Vánocích, je to krásný vánoční příběh. Celé je to psané jako pohádka, takže předem víte, jak to celé skončí, ale přesto je to čtivé. Naladí vám to tu správnou vánoční náladu a připomene vám o čem Vánoce ve skutečnosti jsou.

01.03.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Bála jsem se, že se mi to bude číst špatně kvůli květnatému jazyku, ale naopak se mi to četlo dobře a plynule. Děj je smutný, děsivý, zahrnující válku, strach ale i lásku a naději. Jsem ráda, že jsem si to přečetla v této době, protože mi to ukázalo, že se můžu radovat z každé maličkosti.

29.04.2021 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ze začátku to byla celkem nuda a nic moc se tam nedělo. Ale posledních asi 110 stran to celé vylepšilo. Pořád se tam něco dělo a z příběhu konečně bylo cítit napětí. Samotný svět se mi líbil a obdivuji, jak autorka zvládla do příběhu zahrnout události, které se opravdu staly a dokázala tomu dát ještě nadpřirozený nádech. Líbilo se mi to přátelství, které se budovalo během celého příběhu, ale uvědomila jsem si ho pořádně až na konci.

04.03.2021 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Byla to dobrá odpočinková knížka, kterou přečtěte za jeden den, ale trošku mě zklamala. Od autotorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale přesto jsem čekala něco víc. Hlavní hrdinové mi nijak nesedli a neprožívala jsem to s nimi. Taky jsem jim vůbec nevěřila tu chemii, kterou mezi sebou měli. Každopádně to byla kniha na odreagování, která mě bavila, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane.

12.07.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Byla to moje první kniha od Jane Austenové a překvapila mě svou čtivostí. Stránky překvapivě mizely pod rukama. Do Elizabeth jsem se dokázala snadno vžít, přestože žije v jiné době a řeší úplně jiné problémy. A pana Darcyho jsem si oblíbila hned na začátku. I Jane jsem si překvapivě rychle oblíbila. Líbilo se mi, že se tam řešilo i něco jiného než jedna romantická linka. Rozhodně si Pýchu a předsudek ještě někdy přečtu i další knihy od Jane Austenové.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nečekala jsem, že mě někdy bude bavit příběh, kde mi jsou nesympatické postavy. Jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila, byla mladší Katka. Celý příběh se odehrává v ponurém duchu. Je o nenávisti, pomstě a hlavně lásce, tak silné, že ničí všechny lidi kolem sebe. Velice mě překvapila forma vyprávění, ale brzy jsem si zvykla a dokonce se mi zalíbila.

04.03.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tohle bylo rozhodně mnohem lepší než 1. díl. Kdo odložil Naslouchače z jakéhokoli důvodu, tak ho vemte a dočtěte a hned se vrhněte na toto. Protože tohle musíte číst! Tady nejsou žádná hluchá místa, kde by se nic nedělo, a naopak jste napjatí celou knížku. Ale zase ten otevřený konec! Potřebuju pokračování!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Měla jsem to jako povinnou četbu, úplně sama bych si to nevybrala. Kniha se mi táhla a četla pomalu. Na můj vkus tam bylo moc popisných částí. Ale když vezmu v úvahu autora a období, kdy to bylo napsáno, tak to byla moc dobrá kniha.

06.11.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Zbožňuji Marian Zapatu a na tuto knihu jsem se těšila ještě před vydáním. Chtěla jsem si ji přečíst hned, jak jsem si ji koupila, ale neměla jsem na to čas. A teď, konečně jsem ji přečetla! Zapata opět nezklamala. Dostala jsem přesně co jsem chtěla. Hlavní hrdinové byli opět úžasní. Každý měl svůj život, ale stejně našli společnou cestu a lásku. Prostě úžasné jako vždy.

27.12.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Autorka opět nezklamala. Sice chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale bylo to naprosto dokonalý. Prostředí krasobruslení bylo skvělé a hrozně jsem si ho užila. Jasmine byla dobrá a silná hlavní hrdinka. Zbožňovala jsem ji i celou její rodinu. Ivan byl taky skvělí, i když trochu zahalený do tajemna, jak si chránil svoje soukromí. Milovala jsem jejich společné hádky a hašteření, u který jsem se nejednou smála nahlas. Ostatní postavy byly taky vtipné a hrozně super. Určitě si knížku ještě někdy přečtu.

02.07.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Na sérii Harryho Holea jsem se chystala už dlouho a chtěla jsem značít od začátku. Ze všech stran jsem slýchala, že je tam až moc postav, ale to mi nepřišlo jako hlavní problém. Bylo to hrozně zdlouhavě napsané a byly tam dlouhé zbytečné odstavce o australské kultuře. Na druhou stranu tam bylo něco podrobně popsané a říkali jste si proč, ale na koci se ukázalo že je to důležité pro děj.

20.06.2021 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

První kniha od Karla Čapka. Nemusím moc klasiku, ale tady jsem se nemusela čeho bát. Úplňe to předběhlo svoji dobu. Četlo se to hrozně rychle, přečetla jsem to za pár hodin.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Ne, prostě ne. Nebavilo mě to a hrozně jsem se u toho nudila. O princezně, která se zachránila sama bylo o mnohem lepší. Nevím, co na tom všichni vidí. Věřím, že existují mnohem lepší poezie.

04.03.2021 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Málokdy dávám tak málo hvězdiček. Nora mi nesedla, do děje jsem se nedokázala vůbec vžít. A ještě ke všemu mě ten konec naštval. Nicméně nápad dobrý, jen se mi nelíbilo jeho vypracování.

17.12.2023 2 z 5