Ivet_V

Rande s knihomolkouRande s knihomolkouEmma Hart

Chtěla jsem odpočinkové čtení a to jsem taky dostala, ale nevím. Hlavní hrdinové mi nesedli. Jména vedlejších postav se mi pletly. Dějová linka byla nudná a předvídatelná. Knihu jsem dočetla jen protože jsem ji musela vrátit do knihovny.

včera

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.

včera

Možná tentokrátMožná tentokrátKasie West

Celkově byla kniha pěkná. Autorka dokázala utvořit plynulý příběh, i když napsala jen jeho úseky. Mně se ale moc nezamlouvaly postavy, nesedly mi a nebyla jsem schopná se do nich vžít. Děj hezky pomalu plynul, ale na konci jsem čekala nějaký větší problém, všechno se vyřešilo moc snadno a to se mi nelíbilo.

Po tvém bokuPo tvém bokuKasie West

To byla moje první kniha od Kasie West a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Četla se mi dobře. Postavy byly super, nikdo mě nerozčiloval. Děj byl taky dobrý, hezky plynul. Ale ten konec mi připadal hrozně urychlený a nepravděpodobný, čekala jsem tam víc dramtičnosti, a ne že to všichni odkývou a je všechno v pořádku.

Lásku nespočítášLásku nespočítášKira Gembri

Na to, že to byla romantika, četlo se mi to hrozně blbě. Do postav jsem nebyla schopná se vžít a bylo mi jedno co se stane. Ale musím uznat, že jsem se párkrát zasmála, Jayův humor mě bavil. Líbí se mi, že autorka do knihy zakomponovala psychickou nemoc, která jim komplikuje vztah a není to jenom o tom kdo koho chce nebo nechce, jak to bývá obvykle. Děj celou dobu hezky plynul, ale nadch mě až konec, který se mi fakt líbil.

Velký GatsbyVelký GatsbyFrancis Scott Fitzgerald

Četlo se mi to docela dobře, přestože se v první polovině nic moc nedělo. Překvapuje mě, že to na mě působilo úplně jinak než film. Gatsby na mě tady působil reálněji a dokázal jsem chápat jeho chování. Nick mi tady taky působil lidštěji a né tak ploše a bezduše. Celkové dílo se mi líbilo a nechápu, jak to autora napadlo a jak to mohl napsat tak jednoduše plynoucím stylem.

NastereaNastereaPetra Stehlíková

Na začátku se to táhlo, protože to bylo hlavně popisování okolí. Potom se to zlepšilo, a když přišla do děje pětadvacítka, už to bylo zase skvělé! Děj plynul stejně jako v předchozích dílech. Pětadvacítku jsem si opět zamilovala, každého z nich. I nasterey se mi začaly zamlouvat. Ke konci jsem měla chuť křičet, ať to kapitán pochopí. Mrzí mě, že se opět na konci rozdělili. Ale to hlavní, Erno. Proč zrovna Erno?!

Prohnilé královstvíProhnilé královstvíErin Watt

Tohle bylo asi o trochu lepší než předchozí díl. Tady mě Easton tolik nevýtáčel a zase se mi líbil. Celou dobu mi bylo líto dvojčat, hlavně v druhé polovině, ale líbilo se mi jak to s nimi skončilo v poslední kapitole. Věci z Hartleyina pohledu mě bavily. Ella se mi tady taky líbila, ale mrzelo mě, že tam skoro nebyl Reed. To vyvrcholení děje mi přišlo zbytečně překombinované, ale alespoň se všechno vyřešilo. Poslední kapitola bylo úžasná a jako zakončení celé série perfektní!

12.09.2021

Padlý dědicPadlý dědicErin Watt

Na Poskvrněnou korunu jsem se moc netěšila. Gideon mi z předchozích dílů nebyl moc sympatický. I na začátku knihy se mi moc nezamlouval, ale nakonec jsem si k němu našla cestu. Savanna se v předchozích dílech moc neobjevovala, tak jsem nevěděla, co čekat, ale hned jsem si ji oblíbila. Ve výsledku se mi příběh líbil a oceňuji to prolínání minulosti a současnosti.
Padlý dědic se mi nelíbil tolik, jak jsem čekala. Trvalo mi docela dlouho, než jsem to přečetla. Easton se mi tady moc nezamlouval a to byl v předchozích dílech moje nejoblíbenější postava. Ani Hartley jsem si moc neoblíbila, asi jak jsme se o ní za celou knížku skoro nic nedozvěděli. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem to přečetla, protože vím, jak dál postupuje děj.

08.09.2021

Palác lžíPalác lžíErin Watt

První polovina se mi moc nelíbila. Bylo to čtivé a vtipné, ale motalo se to pořád kolem toho samého. Steve se mi taky nezamlouval. Druhá polovina byla už lepší. Pořád se sice řešilo to stejný, ale už se to někam posunovalo. Vraha jsem neodhadla, ale taky jsem o tom moc nepřemýlela. Konec se mi líbil, nebyl moc přeslazený.

24.08.2021

Prokletý princProkletý princErin Watt

První polovina se mi tolik nelíbila, byla zdlouhavá a dost ufňkaná. Druhá polovina byla mnohem lepší, líbila se mi stejně jako 1. Royalové se mi tady začali líbit ještě víc. V tomto dílu jde vidět, jak se ve skutečnosti mají rádi a chrání se navzájem svým podivným způsobem.

15.08.2021

Papírová princeznaPapírová princeznaErin Watt

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.

13.08.2021

Jedna noc s nímJedna noc s nímElle Kennedy

Byla to dobrá odpočinková knížka, kterou přečtěte za jeden den, ale trošku mě zklamala. Od autotorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale přesto jsem čekala něco víc. Hlavní hrdinové mi nijak nesedli a neprožívala jsem to s nimi. Taky jsem jim vůbec nevěřila tu chemii, kterou mezi sebou měli. Každopádně to byla kniha na odreagování, která mě bavila, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane.

12.07.2021

Tanec životaTanec životaHelena Koudelková-Eser

Tuto knihu jsem dostala od ZUŠ jako absolventský dárek. Neměla jsem od ní vysoká očekávání, ale mile mě překvapila. Autorka ukázala, že žádný život není procházka růžovým sadem a to celé popsala s nesmírným humorem. Taky se mi hrozně líbilo, že nepopsala jen svůj život, ale nakoukli jsem do zákulisí jiných známých osobností, se kterými se během života seznámila.

11.07.2021

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

Autorka opět nezklamala. Sice chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale bylo to naprosto dokonalý. Prostředí krasobruslení bylo skvělé a hrozně jsem si ho užila. Jasmine byla dobrá a silná hlavní hrdinka. Zbožňovala jsem ji i celou její rodinu. Ivan byl taky skvělí, i když trochu zahalený do tajemna, jak si chránil svoje soukromí. Milovala jsem jejich společné hádky a hašteření, u který jsem se nejednou smála nahlas. Ostatní postavy byly taky vtipné a hrozně super. Určitě si knížku ještě někdy přečtu.

02.07.2021

Před námiPřed námiAnna Todd

Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a četlo se mi to hrozně blbě, možná i protože jsem to četla ve slovenštině. Prostředek z pohledu Hrdina bylo fakt za trest. Nemohla jsem se v dějí vůbec posunout a způsobilo mi to čtecí krizi. Na druhou stranu se mi líbily pohledy vedlejších postav na začátku a na konci. Když to vezmu celkově, tak jsme se skoro nic nového nedozvěděli a celý díl byl zbytečný a nemusel vůbec být.

25.06.2021

Miluju tě. Já vímMiluju tě. Já vím. Nofreeusernames (pseudonym)

Tohle bylo stejně dobré, ne-li lepší, jako Navždycky. Tady mi mnohem víc sedla hlavní hrdinka. Pravda, občas se chovala jako rozmazlený spratek, ale většinou jsem se s ní stotožňovala. Sice nemám Elfa a Luciho (ten byl nejhíc ), ale taky dvě stránky které se spolu hádají. Ava byla zábavná, šílená a plná fantazie. Taky Chris Carter byl skvělý. Sice u sametného děje je asi nulová šance, že se to někdy stane, ale na odpočinek dobrý.

20.06.2021

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Na sérii Harryho Holea jsem se chystala už dlouho a chtěla jsem značít od začátku. Ze všech stran jsem slýchala, že je tam až moc postav, ale to mi nepřišlo jako hlavní problém. Bylo to hrozně zdlouhavě napsané a byly tam dlouhé zbytečné odstavce o australské kultuře. Na druhou stranu tam bylo něco podrobně popsané a říkali jste si proč, ale na koci se ukázalo že je to důležité pro děj.

20.06.2021

NavždyckyNavždycky. Nofreeusernames (pseudonym)

Hledala jsem něco milého a jednoduchého, a přesně to se mi dostalo. Byla to taková oddechová jednohubka, avšak to bylo místy tak bizarní, že jsem měla záchvaty smíchu. Mia se chovala hrozně nelogicky a Trevis byl jako postava nic moc, takže to celé zachraňoval Liam s Avou. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměla vysoká očekávání, se mi to líbilo.

15.06.2021

ObsidioObsidioAmie Kaufman

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.

26.05.2021

GeminaGeminaAmie Kaufman

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.

23.05.2021

IlluminaeIlluminaeAmie Kaufman

Četla jsem to už po druhé a jsem docela zklamaná. Poprvé se mi to líbilo mnohem víc. To ale nic nemění na skvělém grafickém spracování a čtivosti.

23.05.2021

Mortina a přízračný kamarádMortina a přízračný kamarádBarbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

29.04.2021

Mortina a protivný bratranecMortina a protivný bratranecBarbara Cantini

MortinaMortinaBarbara Cantini

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Bála jsem se, že se mi to bude číst špatně kvůli květnatému jazyku, ale naopak se mi to četlo dobře a plynule. Děj je smutný, děsivý, zahrnující válku, strach ale i lásku a naději. Jsem ráda, že jsem si to přečetla v této době, protože mi to ukázalo, že se můžu radovat z každé maličkosti.

Dva tajemství neudržíDva tajemství neudržíKaren M. McManus

Kniha je čtivá, příběh a postavy jsou dobré, ale dlouho mi trvalo se začíst. Samotný příběh ze rozjel až někde v půlce. Líbilo se mi, jaký měly dvojčata vzah. Takový normální kamarádký, ne nerozlučný ani nepřátelský jak většinou v knihách bývá. Mám ráda Ellery, díky jejímu analytickému myšlení. Závěr nebyl tak ohromující a originální, jako v jiných autorčiných knížkách. Zato byl zvrácený a vůbec jsem ho neodhadla.

22.04.2021

Jeden z nás je na řaděJeden z nás je na řaděKaren M. McManus

Když jsem to začala číst přišly mi hlavní postavy nesympatické, kromě Maeve. Postupně jak postavy poznáváme, zjišťujeme, že jsou lepší, než se zdály. Přišly mi taky originálnější s porovnáním jiných knih. Luis se mi tady líbil víc, měl tady mnohem více prostoru než v 1. Kniha je míň čtivá oproti předchozímu dílu, ale děj je tady zábavnější a komplikovanější i když místy přitažený za vlasy.

11.04.2021

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeKaren M. McManus

Četla jsem to už po druhé, takže pro mě rozuzlení nebylo žádné překvapení. Přesto se našly detaily, které jsem si nepamatovala. Postavy nebyly ploché a postupně se vyvíjeli. Na začátku jsem si oblíbila Bronwyn a Natea a postupně i ostatní. Bylo hezké pozorovat, jak mezi partičkou lidí, kteří se skoro neznají, vzniká zvláštní pouto. Tato kniha patří mezi ty lepší YA knihy.

03.04.2021

Stačí jen chtítStačí jen chtítJoelle Charbonneau

Neměla jsem od toho moc velká očekávání. Možná proto mě to překvapilo svojí čtivostí. Mělo to krátké kapitoly, což je také velké plus. Mělo to ale moc vedlejších postav, takže jsem se v tom dost částo strácela. Ani hlavní hrdinové nebyli nic moc a nenašla jsem si k nim nějaký vztah. Ale musím uznat, že díky množství postav, to do sebe děsivě zapadalo a přidalo pocit celistvosti.

23.03.2021