Ivet_V

Přečtené 129Rande s knihomolkou
? - květen 2022
Rande s knihomolkou 2022, Emma Hart

Chtěla jsem odpočinkové čtení a to jsem taky dostala, ale nevím. Hlavní hrdinové mi nesedli. Jména vedlejších postav se mi pletly. Dějová linka byla nudná a předvídatelná. Knihu jsem dočetla jen protože jsem ji musela vrátit do knihovny.


Poslední přání
? - květen 2022
Poslední přání 1999, Andrzej Sapkowski

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.


Možná tentokrát
? - únor 2022
Možná tentokrát 2021, Kasie West

Celkově byla kniha pěkná. Autorka dokázala utvořit plynulý příběh, i když napsala jen jeho úseky. Mně se ale moc nezamlouvaly postavy, nesedly mi a nebyla jsem schopná se do nich vžít. Děj hezky pomalu plynul, ale na konci jsem čekala nějaký větší problém, všechno se vyřešilo moc snadno a to se mi nelíbilo.


Po tvém boku
? - leden 2022
Po tvém boku 2017, Kasie West

To byla moje první kniha od Kasie West a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Četla se mi dobře. Postavy byly super, nikdo mě nerozčiloval. Děj byl taky dobrý, hezky plynul. Ale ten konec mi připadal hrozně urychlený a nepravděpodobný, čekala jsem tam víc dramtičnosti, a ne že to všichni odkývou a je všechno v pořádku.


Lásku nespočítáš
? - leden 2022
Lásku nespočítáš 2021, Kira Gembri

Na to, že to byla romantika, četlo se mi to hrozně blbě. Do postav jsem nebyla schopná se vžít a bylo mi jedno co se stane. Ale musím uznat, že jsem se párkrát zasmála, Jayův humor mě bavil. Líbí se mi, že autorka do knihy zakomponovala psychickou nemoc, která jim komplikuje vztah a není to jenom o tom kdo koho chce nebo nechce, jak to bývá obvykle. Děj celou dobu hezky plynul, ale nadch mě až konec, který se mi fakt líbil.


Velký Gatsby
? - leden 2022
Velký Gatsby 1991, Francis Scott Fitzgerald

Četlo se mi to docela dobře, přestože se v první polovině nic moc nedělo. Překvapuje mě, že to na mě působilo úplně jinak než film. Gatsby na mě tady působil reálněji a dokázal jsem chápat jeho chování. Nick mi tady taky působil lidštěji a né tak ploše a bezduše. Celkové dílo se mi líbilo a nechápu, jak to autora napadlo a jak to mohl napsat tak jednoduše plynoucím stylem.


Půlnoční slunce
? - leden 2022
Půlnoční slunce 2021, Stephenie Meyer


Nasterea
? - leden 2022
Nasterea 2021, Petra Stehlíková

Na začátku se to táhlo, protože to bylo hlavně popisování okolí. Potom se to zlepšilo, a když přišla do děje pětadvacítka, už to bylo zase skvělé! Děj plynul stejně jako v předchozích dílech. Pětadvacítku jsem si opět zamilovala, každého z nich. I nasterey se mi začaly zamlouvat. Ke konci jsem měla chuť křičet, ať to kapitán pochopí. Mrzí mě, že se opět na konci rozdělili. Ale to hlavní, Erno. Proč zrovna Erno?!


Prohnilé království
? - září 2021
Prohnilé království 2018, Erin Watt

Tohle bylo asi o trochu lepší než předchozí díl. Tady mě Easton tolik nevýtáčel a zase se mi líbil. Celou dobu mi bylo líto dvojčat, hlavně v druhé polovině, ale líbilo se mi jak to s nimi skončilo v poslední kapitole. Věci z Hartleyina pohledu mě bavily. Ella se mi tady taky líbila, ale mrzelo mě, že tam skoro nebyl Reed. To vyvrcholení děje mi přišlo zbytečně překombinované, ale alespoň se všechno vyřešilo. Poslední kapitola bylo úžasná a jako zakončení celé série perfektní!


Padlý dědic
? - září 2021
Padlý dědic 2018, Erin Watt

Na Poskvrněnou korunu jsem se moc netěšila. Gideon mi z předchozích dílů nebyl moc sympatický. I na začátku knihy se mi moc nezamlouval, ale nakonec jsem si k němu našla cestu. Savanna se v předchozích dílech moc neobjevovala, tak jsem nevěděla, co čekat, ale hned jsem si ji oblíbila. Ve výsledku se mi příběh líbil a oceňuji to prolínání minulosti a současnosti. Padlý dědic se mi nelíbil tolik, jak jsem čekala. Trvalo mi docela dlouho, než jsem to přečetla. Easton se mi tady moc nezamlouval a to byl v předchozích dílech moje nejoblíbenější postava. Ani Hartley jsem si moc neoblíbila, asi jak jsme se o ní za celou knížku skoro nic nedozvěděli. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem to přečetla, protože vím, jak dál postupuje děj.


Palác lží
? - srpen 2021
Palác lží 2017, Erin Watt

První polovina se mi moc nelíbila. Bylo to čtivé a vtipné, ale motalo se to pořád kolem toho samého. Steve se mi taky nezamlouval. Druhá polovina byla už lepší. Pořád se sice řešilo to stejný, ale už se to někam posunovalo. Vraha jsem neodhadla, ale taky jsem o tom moc nepřemýlela. Konec se mi líbil, nebyl moc přeslazený.


Prokletý princ
? - srpen 2021
Prokletý princ 2017, Erin Watt

První polovina se mi tolik nelíbila, byla zdlouhavá a dost ufňkaná. Druhá polovina byla mnohem lepší, líbila se mi stejně jako 1. Royalové se mi tady začali líbit ještě víc. V tomto dílu jde vidět, jak se ve skutečnosti mají rádi a chrání se navzájem svým podivným způsobem.


Papírová princezna
? - srpen 2021
Papírová princezna 2017, Erin Watt

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.


Kulti
? - červenec 2021
Kulti 2019, Mariana Zapata

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce. Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet. Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo). Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!


Rytmus, já & Malychin
? - červenec 2021
Rytmus, já & Malychin 2020, Mariana Zapata

Zase skvělá vtipná romantika! Autorka dokázala, že hravě zvládá napsat i sympatické mužské hlavní hrdiny. A žasnu nad tím, jak dokáže postavy napsat tak skutečně a lidsky. Oproti Kultimu se mi to zdálo trochu uspěchané, ale to vůbec nevadilo.


Jedna noc s ním
? - červenec 2021
Jedna noc s ním 2020, Elle Kennedy

Byla to dobrá odpočinková knížka, kterou přečtěte za jeden den, ale trošku mě zklamala. Od autotorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale přesto jsem čekala něco víc. Hlavní hrdinové mi nijak nesedli a neprožívala jsem to s nimi. Taky jsem jim vůbec nevěřila tu chemii, kterou mezi sebou měli. Každopádně to byla kniha na odreagování, která mě bavila, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane.


Tanec života
? - červenec 2021
Tanec života 2015, Helena Koudelková-Eser

Tuto knihu jsem dostala od ZUŠ jako absolventský dárek. Neměla jsem od ní vysoká očekávání, ale mile mě překvapila. Autorka ukázala, že žádný život není procházka růžovým sadem a to celé popsala s nesmírným humorem. Taky se mi hrozně líbilo, že nepopsala jen svůj život, ale nakoukli jsem do zákulisí jiných známých osobností, se kterými se během života seznámila.


S láskou, Lukov
? - červenec 2021
S láskou, Lukov 2021, Mariana Zapata

Autorka opět nezklamala. Sice chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale bylo to naprosto dokonalý. Prostředí krasobruslení bylo skvělé a hrozně jsem si ho užila. Jasmine byla dobrá a silná hlavní hrdinka. Zbožňovala jsem ji i celou její rodinu. Ivan byl taky skvělí, i když trochu zahalený do tajemna, jak si chránil svoje soukromí. Milovala jsem jejich společné hádky a hašteření, u který jsem se nejednou smála nahlas. Ostatní postavy byly taky vtipné a hrozně super. Určitě si knížku ještě někdy přečtu.


Před námi
? - červen 2021
Před námi 2020, Anna Todd

Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a četlo se mi to hrozně blbě, možná i protože jsem to četla ve slovenštině. Prostředek z pohledu Hrdina bylo fakt za trest. Nemohla jsem se v dějí vůbec posunout a způsobilo mi to čtecí krizi. Na druhou stranu se mi líbily pohledy vedlejších postav na začátku a na konci. Když to vezmu celkově, tak jsme se skoro nic nového nedozvěděli a celý díl byl zbytečný a nemusel vůbec být.


Miluju tě. Já vím
? - červen 2021
Miluju tě. Já vím 2021, . Nofreeusernames (pseudonym)

Tohle bylo stejně dobré, ne-li lepší, jako Navždycky. Tady mi mnohem víc sedla hlavní hrdinka. Pravda, občas se chovala jako rozmazlený spratek, ale většinou jsem se s ní stotožňovala. Sice nemám Elfa a Luciho (ten byl nejhíc ), ale taky dvě stránky které se spolu hádají. Ava byla zábavná, šílená a plná fantazie. Taky Chris Carter byl skvělý. Sice u sametného děje je asi nulová šance, že se to někdy stane, ale na odpočinek dobrý.


Netopýr
? - červen 2021
Netopýr 2013, Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Na sérii Harryho Holea jsem se chystala už dlouho a chtěla jsem značít od začátku. Ze všech stran jsem slýchala, že je tam až moc postav, ale to mi nepřišlo jako hlavní problém. Bylo to hrozně zdlouhavě napsané a byly tam dlouhé zbytečné odstavce o australské kultuře. Na druhou stranu tam bylo něco podrobně popsané a říkali jste si proč, ale na koci se ukázalo že je to důležité pro děj.


Navždycky
? - červen 2021
Navždycky 2020, . Nofreeusernames (pseudonym)

Hledala jsem něco milého a jednoduchého, a přesně to se mi dostalo. Byla to taková oddechová jednohubka, avšak to bylo místy tak bizarní, že jsem měla záchvaty smíchu. Mia se chovala hrozně nelogicky a Trevis byl jako postava nic moc, takže to celé zachraňoval Liam s Avou. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměla vysoká očekávání, se mi to líbilo.


Obsidio
? - květen 2021
Obsidio 2019, Amie Kaufman

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.


Gemina
? - květen 2021
Gemina 2017, Amie Kaufman

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.


Mortina a přízračný kamarád
? - duben 2021
Mortina a přízračný kamarád 2019, Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.


Mortina a protivný bratranec
? - duben 2021
Mortina a protivný bratranec 2019, Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.


Mortina
? - duben 2021
Mortina 2018, Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.


Petr a Lucie
? - duben 2021
Petr a Lucie 1984, Romain Rolland

Bála jsem se, že se mi to bude číst špatně kvůli květnatému jazyku, ale naopak se mi to četlo dobře a plynule. Děj je smutný, děsivý, zahrnující válku, strach ale i lásku a naději. Jsem ráda, že jsem si to přečetla v této době, protože mi to ukázalo, že se můžu radovat z každé maličkosti.


Dva tajemství neudrží
červenec 2019 - duben 2021
Dva tajemství neudrží 2019, Karen M. McManus

Kniha je čtivá, příběh a postavy jsou dobré, ale dlouho mi trvalo se začíst. Samotný příběh ze rozjel až někde v půlce. Líbilo se mi, jaký měly dvojčata vzah. Takový normální kamarádký, ne nerozlučný ani nepřátelský jak většinou v knihách bývá. Mám ráda Ellery, díky jejímu analytickému myšlení. Závěr nebyl tak ohromující a originální, jako v jiných autorčiných knížkách. Zato byl zvrácený a vůbec jsem ho neodhadla.


Jeden z nás je na řadě
? - duben 2021
Jeden z nás je na řadě 2020, Karen M. McManus

Když jsem to začala číst přišly mi hlavní postavy nesympatické, kromě Maeve. Postupně jak postavy poznáváme, zjišťujeme, že jsou lepší, než se zdály. Přišly mi taky originálnější s porovnáním jiných knih. Luis se mi tady líbil víc, měl tady mnohem více prostoru než v 1. Kniha je míň čtivá oproti předchozímu dílu, ale děj je tady zábavnější a komplikovanější i když místy přitažený za vlasy.


Stačí jen chtít
? - březen 2021
Stačí jen chtít 2017, Joelle Charbonneau

Neměla jsem od toho moc velká očekávání. Možná proto mě to překvapilo svojí čtivostí. Mělo to krátké kapitoly, což je také velké plus. Mělo to ale moc vedlejších postav, takže jsem se v tom dost částo strácela. Ani hlavní hrdinové nebyli nic moc a nenašla jsem si k nim nějaký vztah. Ale musím uznat, že díky množství postav, to do sebe děsivě zapadalo a přidalo pocit celistvosti.


Červená, bílá a královsky modrá
? - březen 2021
Červená, bílá a královsky modrá 2020, Casey McQuiston

Tato kniha mě zaujala hlavně prostředím, kde se odehrává. Celé to bylo hroně vtipné a čtivé. Trochu mi tam vadila politika, ale na druhou stranu bez ní by to byl dost plochý příběh. Velké množství intimních scén mi až tak moc nevadil, to asi díky tomu, že jsem byla předem varovaná. Alex byl dobrý hlavní hrdina. Byl roztomile arogantní takovým způsobem, ktrým umí být jenom knižní postavy. Henryho jsem si taky brzy oblíbila. Jejich partičku jsem si hrozně zamilovala a přirostla mi k srdci.


Krev a med
? - březen 2021
Krev a med 2021, Shelby Mahurin

Tak tady mě Lou zase hrozně štvala, i když za to vlastně nemohla. Reid to celé zachraňoval. Děj nebyl tak poutavý a zábavný jako v minulém díle, celý se odehrával v ponurém duchu. Konec, který to celé zlepšil, byl mnohem lepší než v minulém díle.


Šampion
? - březen 2021
Šampion 2014, Marie Lu

To bylo mnohem lepší než předchozí díl. Bylo to čtivé a hrozně rychle to utíkalo. Hodně se tady řešila politika, která mi většinou v knihách vadí, ale tady se mi líbila. Taky to bylo celé nabité akcí, takže jsem se většinu času nenudila. Pět hvězdiček jsem dala hlavně za ten konec.


Ztracený ježeček
? - březen 2021
Ztracený ježeček 2014, Jill Hucklesby


Ze života knihomolky
? - březen 2021
Ze života knihomolky 2019, D. Tung (pseudonym)

Krásná a vtipná kniha na odreagování. Přečetla jsem ji během jedné hodiny. A vážně se v ní najde každý knihomol!


Zachráněná sovička
? - březen 2021
Zachráněná sovička 2015, Sue Mongredien


Já ho prostě miluju!
? - březen 2021
Já ho prostě miluju! 2011, Franziska Gehm


Osudová proměna
? - březen 2021
Osudová proměna 2010, Franziska Gehm


Záchrana upírů
? - březen 2021
Záchrana upírů 2010, Franziska Gehm


1