Ira13 Ira13 komentáře u knih

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

2.díl mi přišel nejslabší. Nějak jsem tam nenašla ani pozitivní sympatickou postavu. Hodnotím po dočtení celé trilogie

16.05.2021 3 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Úplný souhlas s předešlým komentářem Kekik . Kniha se četla rychle - přečtená za dva večery. Některé linky by chtěly více rozvinout. Závěr rychlý - nečekala jsem tyto pachatele a osud některých zůstal nedořešen.

29.04.2021 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Čteno hned po knize Dívky ve vodě. Rozhodně bych to nenazvala : Thriler , který neodložíte, jak je uvedeno na obalu. Ale na druhou stranu měla kniha spád. Výhoda jsou krátké kapitoly a měla jsem ji rychle přečtenou. Zvlášť posledních - asi 70 stran . jsem přečetla tryskem. A šup na Děti ohně

27.04.2021 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Kniha se četla velmi dobře a velmi rychle. Měla spád i napětí. Jdu hned do dalšího dílu

20.04.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Dobře sepsaný rozhovor s neurochirurgem. Kniha se dobře četla. Pan doktor pro svůj obor opravdu žije a je uznávaným expertem, kterému bych se klidně svěřila do rukou. Jen mi u něj chybí trochu radosti z obyčejného života

16.04.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Taková pěkná pohádka. Líbila se mi víc jak Ashburni. Do dalších dílů už asi nepůjdu

14.04.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Zvláštní styl čtení. Přítomnost psaná v ER firmě, minulost v ich. Trochu mi vadilo, že nešla minulost postupně. Vypadalo to, jako že se snad ani nedozvíme jméno vraha. Začátek zdlouhavý, konec napínavý. Četla jsem nejdřív 2.část, tak jsem se chtěla dozvědět začátek. Do trojky už snad ani nepůjdu

11.04.2021 4 z 5

Ta, která přežila Ta, která přežila Kurt David

Tuto knihu jsem vzala v knihobudce do vlaku. Střídá se realita se vzpomínkami a občas jsem se musela vrátit. Mohlo to být trochu odděleno. Konec měl trochu spád, ale jinak nic moc zážitek

08.04.2021 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Líbilo se mi prolínání dvou období a zápal Francizky opravit staré rodné sídlo. Poučila jsem se z pohledu západu a východu po pádu zdi i pátrání po minulost. Ale jinak knize chyběl ten správný spád. Hodnotím spíš jako oddechové čtení.

05.04.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Na začátku jsem si říkala, to bude blbina. Pak mě to chytlo. Nejen oddychovka... mělo to děj, humor , lásku, psychologii, trochu i napětí. Pěkně propracované.

26.03.2021 5 z 5

Tajemství oběšenců Tajemství oběšenců Beverly Connor

1.díl jsem nečetla, asi ani v ČJ nevyšel, takže mi unikali některé dřívější události. Ze začátku mě to moc chytlo, pak zvolnění a konec opět dobrý

22.03.2021 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ze začátku jsem se nemohla začíst a zde jsem zjistila, že je to 2.díl trilogie.
Bavili mě hlavně pasáže, vyprávěné Tormodem, trpícím demenci. Od půlky kniha dostala spád a četla se velmi dobře. Hned se vrhnu na 1.díl.

17.03.2021 5 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Jitka se uměla dobře poprat se situací ve které se ocitla a ani nevěděla jak.. Poutavě napsáno, ale nějak moc štěstí najednou a trochu tomu něco chybělo

09.03.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Není to takový ten klasický Nesbo. Tak do str.130 jsem přemýšlela, jestli číst dál. Pak mě ale začínaly zajímat souvislosti. Chvíli jsem jim přála ať je nezavřoua a pak ať zase určitě ano. Vypadalo to na jiný konec. Nazvala bych to Psychohnus. Ale dala bych 4,5 hvězdy.

28.02.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Opět krásné čtení. V tomto 5. dílu už není tolik ošetřovatelské péče a výchova sestřiček. Těšila jsem se na vývoj Jess. Hrozící válka se prolíná celým dílem. .. ale i tak dávám 5 hvězd

15.02.2021 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Tento díl je asi nejlepší, plný dobrodružství, napětí, lásky i humoru

10.02.2021 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Perfektní začátek i příběh. Ale jak začaly boje se strigoi, vlkoběsem a ostatní havětí, přestávalo mě to bavit. Že tam budou tyhle potvory, ani nebylo v popisu knihy, jinak bych do ní asi nešla. Má otevřený konec, protože jsou další 2 pokračování. Číst je už asi nebudu.

10.02.2021 4 z 5

Zavírací hodina Zavírací hodina Lawrence Block

Kniha by mohla být klidně o minimálně 50 stran kratší. Dialogy o ničem, výčet barů, ulic, avenue... Ale dočetla jsem ji. Zajímavý byl až závěr.

30.01.2021 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

1.díl mi chvíli ležel v knihovně. 2.jsem začala hltat ihned jak přišel. Ač má 600stran, zvládla jsem ho za 3 dny. Perfektní styl psaní, velmi čtivé. Baví mě i nářečí, cizí jazyky jsou většinou snadno domyslitelné. Díl končí slovy ,, Kéž by,, - tak jako 1. A dnes jsem se dozvěděla, že Šikmý kostel bude trilogie. Moc se těším

27.01.2021 5 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

Rozhodně lepší než Červená kobra. Zase trochu otevřený konec, že by byl další díl?

21.01.2021 4 z 5