Ira13 Ira13 komentáře u knih

Byla tak krásná Byla tak krásná James Grippando

Občas trochu rozvláčné, ale ke konci se kniha četla sama

04.01.2022 4 z 5

Případ světélkujících prstů Případ světélkujících prstů Erle Stanley Gardner

Perryho Masona mam mic ráda. I toho filmového. Libi se mi jeho rychlé nápady v těžkých situacích, břitkost řeči a v knihách hodně přímé řeči. V tomto příběhu je zas všechno o trochu jinak, než z se jeví.

03.01.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To byla paráda. Kniha má nádhernou obálku a moc pěkně se čte. Vyprávění souvisle plynulo. Mám ráda napínavé trilery, ale tato kniha byla pohlazením na duši. Knihu z prostředí knihovny a příběh, který vypráví vášnivá čtenářka nelze minout..

02.01.2022 5 z 5

Záhada v Haut-Brion Záhada v Haut-Brion Jean-Pierre Alaux

Útlá knížka s lehkou detektivní zápletkou. Občas trochu zbytečné popisy, takže v závěru by byla ještě kratší. Přečíst se dala, ale nijak zvlášť neupoutala

20.12.2021 2 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Taková pohádka s lehkou detektivní zápletkou a nakonec i láskou. Čekala jsem asi víc.

13.12.2021 3 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Jak jsem své jmenovkyni fandila v 1.a 2. dílu, tak tady mi byla protivná. Ano, šla si za svým cílem, ale ,,přes mrtvoly,, . tento díl mě bavil nejméně ...A přitom to mohll být tak krásný příběh. Jak píše níže Jonna, také mi to připadalo jak povinná četba za socialismu.

10.12.2021 3 z 5

Město zlata a stínů Město zlata a stínů Ellis Peters (p)

Taková stará klasika, místy překombinované. Moc mě to nezaujalo, ale přečíst se to dalo

08.12.2021 2 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Souhlasím s komentářem Šárka88. Krátká knížka a párkrát jsem se musela vrátit, protože jsem občas nechápala. Asi jsem rozmazlená Carterem, tohle bylo fakt chvílemi zmatený. Námět a atmosféra dobrý...

28.11.2021 3 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

2.dil se mi líbil více jak 1. Zajímavé téma, propletené osudy postav. Trochu mi tam ale něco chybí - snad více citu a barvitosti. Dozvěděla jsem se navíc vzniku ledového vína, o krutých procedurách v psych.ústavu i o počátečních pokusech zlepšit život chudých vrstev...

20.11.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Ač postapo moc nemusím, toto se četlo samo. Krátké věty na vás autor ,, střílí,, jak pistole náboje . Udržuje trvale v napětí, střídá dvě časově roviny. Uff.

12.11.2021 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Mě se toto vyprávění moc líbilo, i když bylo většinou smutné. Bylo dobře podané - tak nějak věcně, ale s citem.. I slza mi ukápla. Zvládla jsem ji během jednoho dne a člověk se i poučí, že by se měl radovat i z každé maličkosti

31.10.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Ze začátku se mi tento díl zdál trochu slabší než ty předešlé. Ale ke konci to byl zase typický Carter. Propracovaný a promyšlený způsob vražd a myšlení Huntera. Jsem zvědavá , jak bude pokračovat jeho případný vztah..
Hodnotila bych 4,5*

31.10.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Slušný rozjezd na začátku sliboval dobře napsanou knihu. Ale proč v případu musí figurovat zase partner vyšetřovatelky?
Josie je sympatická, Noah ale víc a přijde mi, že si víc rady. Bylo tam hodně postav a někdy jsem i tápala, kdo je kdo. Perfektni a originální zápletka.
Těším se na 3.díl

22.10.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě zajímalo, kdo zatím vším stojí. Občas trochu velké náhody...Josie mi byla určitě sympatičtější než Lottie Parker z jiné serie. Hned se pustím do dalšího dílu.

19.10.2021 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Čekala jsem asi trochu víc. Mé jmenovkyni (zajímavé že před 150 lety bylo jméno Irena tak zvláštní) jsem fandila. Údaje z války mě moc nebavily, v knize bylo hodně náhod a konec otevřený. Jo jasně , vim že jsou další 2 části.. I tak dávám 4****

18.10.2021 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Ač si dávám mezi knihami od Cartera vždy pauzu, ihned jsem sahla po další. Opět brutalita ( fakt nechápu, jak tohle dokáže vymyslet ),čtivost, zápletka... Co mi vadilo , že bylo ubližováno i dítěti - to fakt těžce překousávám. Ale i tak 5 * ..a teď jdu fakt do něčeho lehčího

13.10.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Ježkovy voči - co to zase bylo? Cartera si musím dávkovat a ač mám všechny jeho knihy - dávám si od nich přestávku. Pořád žasnu, co dokáže vyprodukovat.
Tady jsem si myslela asi už na straně 90, kdo za tím vším asi bude - omyl.... Díky tomu, že jsem nemocná, zhltla jsem knihu za jediný den, nešlo odložit Napínavé, neskutečné, promyšlené...

11.10.2021 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

To zas byla jízda. Sice úplně z jiného prostředí, než jsme u DB zvyklí, ale zas napínavé, čtivé... Nechybělo i trošku romantiky. Člověk přemýšlí, jestli je to pravda, či fikce. Váháte,jestli se přidat k té či oné straně. Plno zvratů. Akorát Rachel byla chvílemi chytřejší, jak přední odborníci na danou problematiku.

10.10.2021 5 z 5

Vše na dosah Vše na dosah Barbara Taylor Bradford

Pěkný příběh, který by šel více rozvést. Místy asi spíš pohádka. Čekala jsem, že úmrtí rodiny bude spojeno s prací Andrewa. Ale to je asi můj problém, že čtu více napínavé krimi knihy.

07.10.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Ze začátku mě knížka dobře uspávala. Ke konci začala být zajímavější. Ale zas na druhou stranu se mi asi z pohledu Edwarda i líbila víc. Když jsem dočítala, zrovna jel 1.díl v TV. Takže super srovnání.

05.10.2021 4 z 5