Město zlata a stínů

Město zlata a stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86409/felse-mesto-zlata-a--86409.jpg 4 15 5

Felse série

Když archeolog Alan Morris zmizí, vzpomíná na něho jeho praneteř tak, že se jde podívat na římské sídliště Aurae Phiala na welšské hranici, které strýc dlouhá léta prozkoumával. Události i nálezy na sídlišti nejsou ale jednoduché, a tak se případu opět ujímá oblíbený inspektor Felse.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

City of Gold and Shadows , 1973

Ira13
08.12.2021 2 z 5

Taková stará klasika, místy překombinované. Moc mě to nezaujalo, ale přečíst se to dalo

alekis
29.10.2021 5 z 5

Sadistické vraždy... Potoky krve... Mučení... Lidé pohřbení zaživa, čekající marně na záchranu... Neznámé symboly vyřezané do kůže bledých studených mrtvol, pohozených na nejnemožnějších místech... Indicie, ve kterých se nelze vyznat a nad kterými si týmy kriminalistů lámou hlavy... Laboratoře zkoumající DNA, počítačoví experti pátrající v tisících stránek na internetu... Geniální mozky zapojené do řešení nejstrašnějších zločinů... Stateční detektivové zachraňující krásné dívky podezřelé z vraždy, jejichž láska je jim posléze odměnou...
Tak nic z toho v této skoro obyčejné anglické detektivce odehrávající se ve Walesu, vůbec není!
Naštěstí pro mě, protože děsuplné krváky vyhledávám opravdu sporadicky... a tuto příjemnou krimošku, v níž je zásadním motivem chamtivost a zas jen chamtivost, jsem si opravdu s chutí přečetla. Moc mě bavila. Kniha je velmi příjemná ke čtení, děj spěje od začátku ke konci, žádné přeskoky, nic těžkého k zapamatování kdo je kdo a co a proč, všechno je jasné, prostě fajn.
Hodně zajímavé jsou informace o (fiktivním?) archeologickém nalezišti z římských časů, nakonec rozvráceném a zničeném Velšany. Přála bych si dozvědět se víc a ještě víc bych si přála přečíst z podobného místa a doby nějaký román.
Vraha jsem samozřejmě neodkryla, ale to není až tak smyslem čtení, aspoň pro mě. Pobavit se... vo tom to je :-).

lisc
25.09.2017 3 z 5

Klasická anglická detektivka, vcelku pohodové čtení, i když chvilkami trošku nudné.

Lenka4
07.07.2016 3 z 5

Oddechová detektivka ze zajímavého prostředí. Při hlubším zamyšlení sice vyvstanou některé nelogičnosti (helma), ale kniha vcelku nezklame. Leč ani nadmíru neuchvátí.

Selinute
08.03.2014 4 z 5

Pohodová, nenáročná a odpočinková četba. Určeno pro milovníky klasické anglické detektivky.