Smrt starožitníka

Smrt starožitníka https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86410/bmid_smrt-starozitnika-Eud-86410.jpg 3 12 4

Felse série

< 13. díl

Další z řady detektivek o inspektoru Felsovi a jeho rodině významné britské autorky nás opět zavádí na anglický venkov. Starožitník Arthur Rainbow se přistěhuje do poklidné vísky, kde si okázale přestavuje staré rodové sídlo. Chová se jako typický zbohatlík: za každou cenu se snaží proniknout do poněkud uzavřené společnosti, která ho však přijímá více než zdrženlivě. Když se najde pod kostelní věží jeho mrtvé tělo, vypadá to zpočátku na nešťastnou náhodu, brzy je však jasné, že jde o vraždu. Do vyšetřování se na vlastní pěst pouští mladičký detektiv, spolužák syna inspektora Felse, který ve zdech starého opatství najde nejen vraha, ale i motiv rafinovaného zločinu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Vyšehrad

Rainbow´s End , 1978

Nočnípták
09.05.2021

Mám ráda detektivky z poklidného anglického venkova. Tady však jsem spokojená nebyla kvůli odflinknutému překladu.

Lenka4
30.07.2018 2 z 5

Nenáročné čtení s velmi předvídatelným dějem. Originalita toho, co dělali nuzující mniši, je asi jediné, co si čtenář uchová déle v paměti.

konicekbily
03.11.2016 2 z 5

Nepodařený překlad kazí dojem.

Tiama
17.07.2013 3 z 5

Opět příjemný příběh v poklidném tempu..