Osudové dny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Schweighofen ve Falci, rok 1877. Bývalá služka Irena a její muž, dědic vinařství Franz Gerban, žijí ve šťastném manželství. Ovšem Irena cítí, že do manželova světa lepší společnosti nepatří. Protože je Franz často na cestách, trpí čím dál tím víc samotou a hledá pro sebe smysluplnou činnost. Začne se zasazovat o práva dělnic – a přitom se opět setká s bývalým milencem, dělnickým vůdcem Josefem. Franz reaguje prudkou žárlivostí a jejich vztahu hrozí rozpad. Potom se však Franz dozví tajemství, které představuje pro život obou partnerů obrovskou výzvu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463137/big_osudove-dny-me3-463137.jpg 481
Série:

Vinařství 3.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Tage des Schicksals, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Osudové dny

Pert
09. dubna

(+ SPOILER) Tak tohle je horší než předchozí díl. Hrabě a Pauline mezi sebou nemají žádnou chemii, nechápu, co byla ta jejich vášnivá láska.
Fanoušek je skoro dospělý a stejně se mu říká Fanoušek. Já nevím, mně to teda zní fakt divně. To je jak říkat puberťákovi Petříčku.
Kapitoly, kde Franz řeší politiku byly hodně nudné, nedalo se to pořádně číst.
Žádná gradace nebo napětí, nejvíce vzrušení je když někdo zemře. To ale celou knihu neutáhne. Podobná, ale mnohem lépe provedená série Panský dům, kde je hezky vykreslen charakter všech postav, ne jen hlavní dvojice. Taky jsou tam popisy života služebnictva, ne jako tady.
Strašná tragédie s nemocí vína je vyřešena bez žádných následků, ba ne, ještě se vinici přilepší. Jako vážně?
Matilda. Ta mohla být zajímavá postava, mohla mít nějaký duševní vývoj, ale ne, veškeré náznaky byly brzo zadupány do země.
Zajímavé informace o socialismu a jeho představitelích, ale moc nevěřím tomu, že se Irena se všemi osobně setká. Myslím, že měli dost svých starostí, než se ještě starat o Irenu.

ANDY28
01. března

Miluji knížky této autorky, vždy se dozvím něco nového, o tehdejších poměrech, politické situaci atd. A i když byla Irena tvrdohlavá a zapálená, její postavu vykreslila úplně přesně, protože k mládí tohle vše přeci patří.
Už se moc těším na novou sérii.


Aaloha
22. února

Celá tato série se mi líbila. V posledním díle bylo víc politiky a Irena byla trochu zaťatá, ale na druhou stranu taky byla o 15 let starší a šla si za svým. Sama si zažila zlé časy a věděla, že prostě musí pomoci když může.

petrulkaa
27.11.2022

Opět velmi napínavý a strhující příběh, ve kterém autorka ukázala své vynikající umění popsat historické události. Kniha se dobře četla, politika mi vůbec nevadila, neboť ta patří k životu. Škoda, že už není další díl.

m_martina
20.11.2022

Za mne nejslabší díl, politiku nemám ráda a vůbec se o ni nezajímám. Tohle mi proto nesedlo, jinak byla ale kniha zase docela zajímavá.

Damonka12
10.10.2022

Do této série jsem se absolutně zamilovala. Příběhy dvou lidí, kteří žili v 19. století. Kniha mi hodně přiblížila tehdejší domu a jsem hrozně ráda za poznámky autorky na konci. Přesně tahle kombinace je něco, co miluju. Vymyšlený příběh, který je zasazen do reálného historického prostředí.

Luciska13
19.08.2022

Skvělý závěr trilogie. Sice musím říct, že ačkoliv je problematika žen a jejich práv opravdu vážná a důležitá, Irenu jsem někdy s její paličatostí a neschopností aspoň občas udělat nějaký malý kompromis pro blaho rodiny, nemohla oproti předchozím dílům, kdy mi byla opravdu sympatická, vystát. Celkově mě ale na této sérii nadchlo, že bylo v knihách mnohdy idealizované období konce 19. století podáno realisticky a to včetně nemocí a tragédií, které se nevyhýbaly ani bohatým rodinám.

ladaol
26.06.2022

Celá sága se mi moc líbila. Žít jako chudý v tomto období muselo být opravdu velmi těžké, i když v které době to bylo lehké. Jako nejsympatičtější postavu hodnotím Pauline, nejvíce v posledním dílu, Franz jak kdy a Irena, no tedy dost to přeháněla, spoustu situací mohla řešit víc s citem a ušetřit sebe a rodinu zbytečných problémů.
I ve skutečném životě je to převážně o komunikaci, kde chybí, jsou obvykle problémy...

1