Případ světélkujících prstů

Případ světélkujících prstů https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81240/bmid_pripad-svetelkujicich-prstu-hSy-81240.jpeg 4 52 9

Perry Mason série

Detektivní román, v němž Perry Mason se spolupracovníky řeší případ ukradených šperků a v soudní síni obhajuje klientku obviněnou z falšování závěti a z vraždy a odhaluje další zločiny kolem šperků i závěti.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Riopress

The Case of the Fiery Fingers , 1951

Jadla
07.09.2023 3 z 5

Perry Mason na mě působí jako senzační muž do nepohody. Takový svěží. Tenhle případ se mi zdá nějaký pokroucený, moc spletitý a přitom zbytečně. Obrázkový doprovod zašimral na nostalgickou strunu.

Ira13
03.01.2022 4 z 5

Perryho Masona mam mic ráda. I toho filmového. Libi se mi jeho rychlé nápady v těžkých situacích, břitkost řeči a v knihách hodně přímé řeči. V tomto příběhu je zas všechno o trochu jinak, než z se jeví.

akinomV
08.08.2020 5 z 5

Skvělý Perry Mason, úplně jsem zapomněla, jak skvělé jsou jeho příběhy. Opět taková malá letní jednohubka. Zajímavá zápletka, soudní přelíčení a pátrání ... to je super směska dovolenkové čtení!

čef
15.12.2019 5 z 5

Právnické kličky, smyčky a pastičky mne tedy dost baví. Zejména Perrry Mason je hodně fikaný. I když je hodně v úzkých dokáže vytáhnout nějaký trik, který všechno zvrátí. Tak je to i v této knize, kde až do úplného závěru netušíme, co je co a kdo je kdo. A tak jsme zase překvapeni. A je to zase dobře!

4444913
23.08.2019 5 z 5

Oblíbený autor,nejradši mám Perryho Masona a jeho překvapivá řešení v soudní síni ale ani takový Donald Lam a jeho vtípky nejsou marní.Děj spíš upaluje dopředu než že by se autor věnoval komplexnějším popisům lidí(pokud to není zrovna pěkná kočka)nebo atmosféry(jako třeba také skvělý Raymond Chandler)ale nevadí.

IVANA0123
20.08.2019 4 z 5

Naprosto skvělé. Stará dobrá klasika, kam se na ni hrabou některé tzv, bestsellery. Miluju detektivky, kde je základem důvtip a dedukce a tady je to splněno maximálně. A ústřední trojice - Perry Mason, Paul Drake a Della Streetová - jsou naprosto dokonalí. Ani tentokrát jsem při dočítání nedokázala knížku odložit, takže za mě 4,5*.
(8/19)

pepa4081
03.02.2018 4 z 5

Klasika s Perry Masonem a spol. Jedna z těch hodně povedených. Vystupuje zde jen minimum postav a neřeší se ani různé záměny, takže příběh je velmi přehledný. Nechybí napínavá bitva v soudní síni a konec je překvapivý.
Velmi uspokojivé.

mgeisselreiter
22.09.2017 4 z 5

Klasická detektivka (i když hlavní hrdina není detektiv, ale právník), dobře se čte, má spád, jednoduchý děj, nic náročného, prostě oddechovka. 70% a 4*, 22.9.2017.

eliska18
27.02.2012 5 z 5

Další báječné rozuzlení :)