Vše na dosah

Nejpůsobivější autorčin román. Poprvé ve vypravování používá první osoby, čímž se jí daří čtenáře vtáhnout do děje příběhu a důvěrně ho oslovit. Ústřední postavou je mladá žena Mallory Keswicková, milující manželka a matka dvou dětí. Náhle se ocitá tváři v tvář kruté tragédii postihující její rodinu. Zničená žalem se uchyluje na staré venkovské sídlo, avšak ani zde nedokáže uniknout zoufalství, a bolestné prázdnotě, které ji málem doženou k sebevraždě. Za pomoci svého přítele překonává životní krizi a dochází k poznání, že v životě můžeme prakticky dosíci všeho, jenom najít odvahu pro to sáhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25612/vse-na-dosah-25612.jpg 432

Everything to Gain (1994)

Vydáno:, Alpress

Marla

Kostrbatý překlad, obsah - no pravá americká love story....milující ženuška hospodyňka vržená tragédií do běžného života, o němž nic moc neví a ó hrůza, musí si vydělat na živobytí/a čím jiným než založením obchodu/!
A přece - přečetla jsem to za dvě odpoledne za mírného popotahování a po přečtení poslední stránky si otřela zvlhlé oči. Takže i takováto dílka někdy mají smysl.

Jája92
19.05.2017

První polovinu knihy jsem si připadala jako při čtení slohové práce. Rozevláté popisy děje, míst, myšlenek Mal a tak žalostně málo dialogů, které by přispěly k celkovému oživení knihy. Zlom nastal ve chvíli, kdy její spokojený rodinný život rozdrtí tragická událost. Nějak jsem nepochopila, proč ji všichni oslovovali paní Andrewová, když byla Keswicková ??? Postupně do sebe zapadaly jednotlivé dílky skládačky celého příběhu o křehkosti života, nezdolné vůle a síle lásky. Mal mi byla sympatická a soucítila jsem s ní, ale občas nad jejími myšlenka zůstával rozum stát.

jaroslava1
18.09.2015

jedna z nejlepších knih, které jsem četla, určitě se k ní ještě vrátím, i proto si ji doma schraňuju jako oko v hlavě

Lucka D.
22.04.2014

Kniha byla jedním slovem úžasná, přečetla jsem za chvíli, se slzami v očích, ale přesto se k ní opět vrátím, příběh měl děj, dynamiku, je věrohodný a současný. Z autorčinýc knih asi nejpovenější, alespoň z těch, které jsem četla.

princesse
22.05.2013

Moc hezký a smutný příběh. Kniha se skvěle četla, takže přečteno rychle.

zamiokula
22.02.2013

u téhle khihy jsem neplakala ale přímo řvala!je velmi velmi smutný ale myslím že opravdu skvěle napsaný!souhlasím s Modrankou i mně se z paměti nevytratil ani po deseti letech a i když to zní masochisticky,četla jsem ho s odstupem času několikrát..

kika 13
30.10.2012

Plakala jsem při čtení,ale poctivě jsem to přelouskala a nelituji.

modranka
25.10.2012

Dlho som odkladala čítanie tejto knihy, lebo ide o text písaný v prvej osobe. No, bola som veľmi milo prekvapená, text bol bravúrne spracovaný, chvíľami som vôbec nevnímala, že ide o spoveď ženy, ktorá stratila zmysel života. Je to veľmi smutný, naozaj veľmi smutný príbeh. Spočiatku sa vám bude zdať, že je to o šťastnej rodine, ktorú nemôže vôbec nič zlomiť. Ale áno, vždy sa nájde pár idiotov, ktorý vám zničia život. Mallory nakoniec všetko zvládne, ale mrzelo ma, že autorka do novej práce a obchodu dala viac vášne než do novej lásky, ktorá jej skrížila cestu. Ale zrejme to tak malo byť, aby vyznela láska k Andrewovi a deťom. Kto má rád príbeh, ktorý sa mu nadlho uhniezdi v pamäti, čítajte!

Barbara Taylor Bradford

Barbara Taylor Bradford