Zámožná žena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První část rozsáhlé rodinné ságy líčí životní cestu ženy, která se z nuzných poměrů vypracovala na jednu z nejbohatších žen poválečné Anglie. Hrdinka jako dítě pracuje jako služka na venkovském sídle šlechtické rodiny v Yorkshiru a je vystavena nejrůznějšímu pokořování. Po matčině smrti odchází ze vsi s úmyslem osamostatnit se a získat majetek, aby pomohla rodině. Díky pracovitosti, bystrosti a obchodnímu talentu se jí podaří během padesáti let bouřlivého života stát se jednou z nejbohatších žen v Anglii. Jako sedmdesátiletá v plné svěžesti čelí intrikám svých 4 dětí, které se nemohou dočkat dědictví a svěřuje svůj majetek do rukou nejmladší milované vnučky. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71705/zamozna-zena-71705.jpg 4.571
Série:

Emma Harte 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Šulc a spol.
Originální název:

A Woman of Substance, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Zámožná žena

Naďa2411
18.07.2022

Hlavní postava Ema musí již od svých mladistvých let pracovat u bohaté rodiny. Neplánované těhotenství je rozhodující moment, kdy se rozhodne opustit svou rodinu a jít za svým snem - stát se bohatou zámožnou paní. Ač je Ema neústupná a tvrdohlavá, dokáže svou pílí a poctivostí čelit životní nástrahy a pomaloučku navyšovat majetek. Kniha je velmi obsáhlá na 900 stránkách, ale přesto jsem jí hltala, byla jsem zvědavá, jak se uzavře kruh rodiny Emy a šlechtické rodiny z dětství, která ovlivnila osud již její matky a poté osud Emy vnučky. Knihu jsem četla již po druhé. Ema ve svém "podzimním věku" řeší, komu předá v dědictví svůj majetek, své umění. A právě i to byl hnací motor, který mě nutil číst další stránky.

Babo
06.05.2021

Tak kruh se uzavřel . Když jsem tuto objemnou knihu začala číst, byla jsem na rozpacích ,jestli ji dočtu. Už kdysi dávno jsem začala číst jednu z knih Barbary Bradfordové,ale nedočetla. Její styl mi úplně nesedí .Na druhou stranu mám ráda ságy a životní příběhy silných žen. Proto jsem vytrvala a nakonec jsem ráda. Ani moc stránek jsem nepřeskočila.
Jen občas mi vadil sentiment a narůžověle psané pasáže.
I přesto se pokusím o druhý díl.


Mandlevest
27.09.2020

Poprvé hodnotím knihu zpětně, ale nemohu si pomoci. Narazila jsem na ni dnes náhodně na DK musím ji nadšencům knih Anne Jacobs a jejích rodinných kronik doporučit. Nenechte se odradit dost příšernou obálkou, ani název knihy nevzbuzuje moc velkou důvěru, ale příběh Emmy Harteové (ještě skoro po 30 ti letech jsem si na jméno hlavní hrdinky vzpomněla, o jaké knize přečtené před pár měsíci to mohu říct? :-)) Vas okouzlí a bude se Vám líbit, možná více než ságy Anne. Mně tedy určitě. Kniha má ještě 2 pokračování, také čtivá a pěkně napsaná. Jo, nostalgie, a docela velká :-). A tak vám tuto knihu, rodinnou ságu, romantickou literaturu v tom nejlepším slova smyslu, která Vás neurazí ale potěší, určitě doporučuji.

Zlatinka.Emilly
29.06.2020

Opravdu nádherný příběh jedné rodinné ságy. Po přečtení sta stran jsem se "zděsila", že musím přečíst ještě dalších sedm set šedesát pět, abych se na posledních pětatřiceti stránkách dozvěděla to, co bylo hlavní pointou příběhu. Ema, jako příkladná žena, dokázala nadlidských výkonem nemožné. A já se už těším na druhý díl, abych mohla dál sledovat Eminu rodinu.

knihovniceS
10.06.2020

Dočetla jsem nádherný a strhující příběh. Emma Harteová , cílevědomá a statečná žena, nás provází svým životem od útlého dětství. Občas jsem ani nedýchala, často jsem měla slzy v očích ... Kniha je objemná a někdy mě bolela ruka, ale musela jsem číst a číst ... 900 stran za necelé dva týdny. Krásné čtení, ještě dnes se pustím do druhého dílu.

Radka1911
03.04.2020

První díl úspěšné rodinné ságy. Knížka má 900 stran ale ani jednou mne nenapadlo jí odložit. Krásné.

pavlinka0250
04.02.2020

Četla jsem na doporučení a kniha nezklamala. Zajímavý pohled do života ženy, která se vzepřela svému předem danému osudu.

koki.veru
22.12.2018

Už nějakou dobu mám knížku doma a teprve nedávno jsem se k ní dostala a jsem moc ráda :-)velice pěkný a bohatý příběh a už se těším až se dostanu k dalšímu dílu :-)

1