Ira13 Ira13 komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Mám rozporuplné pocity z tohoto dílu. Celou dobu si říkám, kde je Mila? Konečně se alespoň trochu objasnilo, co se jí dříve stalo... Asi to budu delší dobu vstřebávat..
Většina čtenářů považuje tento díl za nejlepší, mě přišel překombinovaný a za mě byl nej ten druhý.

11.10.2022 4 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Opět poutavý thriler, který má spád. Nic neni takové jak se zdá. Autor nám dává pěkně zabrat. Hned se vrhnu na další knihu D. Carrisiho

09.10.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Psáno opět jednoduše až surově. Václav byl takový nezáživný suchar a nechal ostatni i dobu, aby řešila problémy za něj..

01.10.2022 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Uf, to byla nálož. Měla jsem trochu obavy se do knihy pustit, protože se jedná o dětské oběti. Občas jsem se trošku zamotala a vracela se. Ke konci jsem si říkala - cože, to není možný.. Ale celkově hodnotím 5*, protože ma kniha napětí a spád.. A těším se na další dvě od Carrisiho

26.09.2022 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Netapomenutelná knížka z dětství, kterou jsem teď asi po 30 letech přečetla znovu diky čtenářské výzvě. Psáno humorně a s láskou

18.09.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje 3.kniha od paní Mornštajnové a zase super. Nedá se srovnávat, každá kniha má své..
Velmi čtivá, příběh vás pohltí, osudy postav jsou popsány stroze a přitom hodně procíteně..

15.09.2022 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Kniha se moc pěkně četla. Je trochu dobrodružná, psychologická i zamilovaná. Bylo mi u ní smutno. Asi i proto, že nám nedávno odešel pes.

09.09.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Má druhá kniha od pani Mornštajnové. Nevím, proč jsem ji pořád odkládala.
Opět velmi čtivá kniha. Větší množství postav jí neublížilo. Děj se mezi nimi krásně prolíná. Všechny 3 ženy byly něčím zvláštní a občas dost prudily, ale i tak je kniha parádní

05.09.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Napsáno úplně jednoduchým stylem. Na román jsem se těšila, pak jsem zjistila, že je to historický román a chtěla jsem knihu odložit. Ještěže jsem to neudělala. Kniha se krásně čte, je zajímavá. Tohle jsme se ve skole ani neučili.. Krásný příběh

02.09.2022 5 z 5

Rituál stínu Rituál stínu Eric Giacometti

Mystika, symboly, tajemství, akčnost a troška romantiky. Knížku jsem našla v knihobudce a většinou mě bavila. Občas byly popisy praktik zednářství trochu zdlouhavé, ale komisař Marcas je dobře podával.

23.08.2022 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Erotická pohádka. S 50 odstiny bych to nesrovnávala. (Ty me ani nebavily) Tohle bylo jiné. Pátrání po Rebece knihu zpestřilo. Za ten konec hvězda dolů.

12.08.2022 4 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Vydání z r. 1973.kniha nalezena v knihobudce. Vyprávění profesora o své lásce a životě, které vás nutí číst dál a dál. Chvili mě i štval on, chvíli ona, ale bylo to i tou dobou, ve které děj odehrává

10.08.2022 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

1.kniha tohoto autora. Je napínavá, přemýšlivá, má zapletku a překvapivý konec. Na malířské umění moc nejsem, takže by mi toho stačilo v knize i méně, ale i tak dávám 5*

08.08.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje 1 Mornštajnová a za mě krásně napsáná kniha. Kdo zažil tehdejší dobu, tak pochopí mnohem lépe. Přečetla jsem ji velmi rychle a byla zajímavá.

31.07.2022 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Knihu jsem si před časem chtěla koupit. Nakonec jsem ji objevila v knihovně. Čekala jsem asi víc. První část s Abby me asi bavila nejvíc. Žádnou hloubku kniha neměla, ale nelituji, že jsem si ji přečetla. Takové čtení na oddych..

27.07.2022 3 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Pěkně zpracováná domácí detektivka. Vzhledem k tomu, že jsem sledovala seriál, bylo jednoduššíi si představit hlavní postavy. Vrah mohl být kdokoli a bylo zajímavé sledovat jednotlivé nitky, příčiny a důvody.

10.07.2022 5 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Nečetla jsem všechny dily, ale tenhle byl parádní. Baví mě prolínání časů a hlavně řešení záhad pomocí různých indicií. Napínavé, poučné, zajímavé...

04.07.2022 5 z 5

Vražda na Akropoli Vražda na Akropoli Margaret Yorke

Kniha vyřazená z knihovny. Vzala jsem si ji na dovolenou a rychle přečetla. Příjemné čtení které má děj. Profesor, který si rád hraje na detektiva vyřeší úmrtí, která se tváří jako náhodná.

02.07.2022 4 z 5

Smrt kriminalisty Smrt kriminalisty P. D. James (p)

Jsem spíš na detektivky a thrilery, které mají více napětí a spád. Tato mě často uspávala. Pred koncem se rozjela a pak takové divné zakončení..

28.06.2022 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak toto bylo fakt psycho. Chtěla jsem knihu odložit, ale nakonec jsem vydržela a konec přečetla hodně rychle. Nebylo ani na škodu, že se děj netočil zase okolo Martina . Dám si přestávku před dalším dílem.

23.06.2022 5 z 5