Byt v Paříži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Policistka Madeline si pronajala garsonku v centru Paříže, aby si mohla na chvíli odpočinout od práce a relaxovat. Jenže v bytě nečekaně narazí na Gasparda, nevrlého amerického spisovatele. Zjevně se někde stala chyba, protože on si tento byt pronajal také, a to aby měl klid na psaní – jenže shodou náhod jsou najednou oba nuceni trávit čas společně. Byt kdysi patřil slavnému malíři Seanu Lorenzovi, který před rokem zemřel a nechal po sobě tři velmi cenné obrazy, o nichž nikdo neví, kde skončily. Madeline a Gaspard, fascinovaní umělcovým osudem, se pustí do vzrušujícího honu za ztracenými obrazy, při němž odhalují malířovu tajemnou minulost a který navždy změní jejich životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402456/byt-v-parizi-HA6-402456.jpg 4.230
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
Orig. název:

Un appartement à Paris (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Byt v Paříži

Přidat komentář
JanaDor
08. května

Autor mi nezůstal nic dlužen a opět mě překvapil zvraty v ději. Jasně, že jsem už očekávala, že není nic, jak na první pohled vypadá. Ale přesto mě dostal. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah (díky za státní svátek), protože jsem potřebovala vědět, jak to dopravdy je. Není to zamilovaný román. Je to o uzdravení duší hlavních hrdinů, kteří měli smutnou až tragickou minulost ne vlastní vinou. Je to o vyřešení tajemství a pátrání v minulosti. Je to prostě fajn čtení.

dagmar7365
27. dubna

Po knize jsem sáhla tak trochu náhodou, není to můj obvyklý žánr, proto asi ani mé hodnocení nebude zcela objektivní, nemám mnoho knih na srovnání.
Čekala jsem spíš oddychový román pro ženy z pařížského prostředí, jehož hlavním motivem bude sdílení bytu. Omyl. Název je zavádějící. Vyklubal se z toho detektivní román. (moje chyba, kdybych si o knize a autorovi zjistila víc, nebyla bych překvapená) Nicméně účel - svižné lehké čtení, které mě pohltí a nepustí - kniha splnila:-)

Dela111
04. dubna

To se tak omylem setkají v jednom bytě dva cizí lidé, naprosto rozdílní, s jinými zájmy, s jiným životním cílem, a přesto je jedna věc spojí - touha najít obrazy bývalého majitele domu.
Příběh se odehrává v Paříži a v New Yorku. A jak je autorovým dobrým zvykem, tak tajemství postupně přibývá, zápletka se rozrůstá a košatí. Netrvá to dlouho a cenné obrazy nejsou tím nejdůležitějším k nalezení, děj se přehoupne do něčeho mnohem vážnějšího...
Jednu z hlavních postav - Madeline už známe z Volání anděla, takže se dozvídáme další část jejího životního příběhu.
Zdá se mi, že román je psaný trochu jiným stylem než předchozí autorovy knihy, ale bavil mě, je svižný a hodně nápaditý. Zakončení jsem přesně takové tedy nečekala, ale líbilo se mi.

zuzana2599
03. dubna

Byt v Paříži je takový jemně napínavý román... Četl se dobře a rychle, ale opravdu nejvíce se mi líbila poslední část příběhu - ta byla napínavá, svižná a závěr byl na celém příběhu nejlepší. Takový neuvěřitelný a něžně romantický. Celá kniha je nenáročná na soustředění, čte se lehce, ale přiznávám se, že mě nějak zvlášť nezasáhla.

kerstyn
26. března

Tahle knížka byla pro mě velice milým překvapením. Sáhla jsem pro ni jako pro oddychovou četbu a překvapila mě svým spádem, zápletkou a vyústěním... Za mě určitě ano! :)

Lenka_83
23. března

Nejsem typickým čtenářem napínavý románů, ale tenhle si mne opravdu získal. Perfektní popisy situací a dej místy strhující. Povedené dílo.

VerJer
10. března

Moje první kniha od toho autora a jsem z ní na vážkách. Byla místa, kdy mě štvaly všechny postavy, kdy přišla mi taková nějaká, a musela jsem se ke čtení nutit, ale o pár stránek dál to byla zase svižná jízda.
Líbily se mi citáty a že mě přiměla se podívat, jak malovali jmenovaní malíři.

ivousekk
07. března

Bezva to bylo. Člověk by až neveřil, kam může vést jeden omyl s pronajatým bytem. Stačí málo a budete svědkem velice zajímavého a napínavého pátrání nejen po ztracených obrazech.


Autor a jeho další knihy

Guillaume Musso

Guillaume Musso
francouzská, 1974

všechny knihy autora

Kniha Byt v Paříži je:

v Právě čtených12x
v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených2x
v Knihotéce57x
v Chystám se číst101x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x