Byt v Paříži

Policistka Madeline si pronajala garsonku v centru Paříže, aby si mohla na chvíli odpočinout od práce a relaxovat. Jenže v bytě nečekaně narazí na Gasparda, nevrlého amerického spisovatele. Zjevně se někde stala chyba, protože on si tento byt pronajal také, a to aby měl klid na psaní – jenže shodou náhod jsou najednou oba nuceni trávit čas společně. Byt kdysi patřil slavnému malíři Seanu Lorenzovi, který před rokem zemřel a nechal po sobě tři velmi cenné obrazy, o nichž nikdo neví, kde skončily. Madeline a Gaspard, fascinovaní umělcovým osudem, se pustí do vzrušujícího honu za ztracenými obrazy, při němž odhalují malířovu tajemnou minulost a který navždy změní jejich životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402456/big_byt-v-parizi-HA6-402456.jpg 4183
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Motto

Un appartement à Paris, 2017

Kniha Byt v Paříži

niknikita

Za mne by stačilo stručné: "SKVĚLÉ!"
Mám ráda autorův způsob vyprávění, popisy postav i jejich charakterů a nakonec nevadil ani rozvětvený děj napínavého příběhu. Všechno do sebe krásně zapadalo a navíc, umělci a Paříž, to mne nikdy nepřestane bavit.

MichaelaS081

Od toho to spisovatele jsem četla pět knih a tato se mi líbila nejmíň. Jinak skvělí spisovatel.

Annicka

Taková jednoduchá příjemná knížka na prázdniny. Žádné literární terno, ale špatná také není. Prostě odpočinková literatura. První polovinu knihy se nic moc nedělo, až postupně to začínalo nabírat nějaký spád, i když trošku pomalu... Autor mě trošku štval tím, že (a nevím, nakolik se to odrazilo v českém vydání, četla jsem v originále) hlavně, aby ty dialogy zněly americky, byť by tam musel cpát poznámky pod čarou ve stylu "jde o americký obchod s potravinami" apod.
Na obálce francouzského vydání taky píší, že jde o thriller... Leda pro strašpytle :-)

Blue

Napínavé čtení. Nahodilá dvojice pátračů jde usilovně za svým cílem a čtenář má problém knihu odložit. Jo, jsou šikovní a případ nakonec rozlousknou. Ale zároveň musíme říct, že měli opravdu velké štěstí v tom, že jim autor velmi vstřícně neustále předkládal nové stopy a nové svědky, kteří už se třásli, aby mohli cizím lidem pěkně zeširoka vyprávět své příběhy. To se to pak pátrá.

marwinmh
09.08.2021

Trvalo mi se do knihy začíst, začátkem jsem se vyloženě nuceně prokousávala, vadila mi spousta francouzských jmen, názvů ulic, budov než se autor dostal k jádru věci, ale potom mě příběh plný pátrání po ztracených obrazech, pravdě o životě známého malíře, jeho ženy a především syna konečně zaujal a nepustil až do samého konce. Možná trochu přitažené za vlasy, ale čtivé.

mcabr
20.07.2021

Moc hezký příběh, dobře se to četlo.

AD777
19.07.2021

Moc dobré Madeline Greenová bývalá policistka a Gaspard spisovatel. Malíř Sean Lorenz

lucifess
22.05.2021

Velmi povedená oddychovka. Stránky ubíhají velmi rychle. Konec jsem částečně tušila, ale i tak pro mě byl částečně překvapením. Některé pasáže už byly moc přitažené za uši a až přílišný happy end. První část knihy pro mě byla nejlepší. Časem u mě v paměti kniha naprosto zapadne, protože ničím vyloženě nevynikala, ale nelituji času, který jsem s ním strávila.