Byt v Paříži

Byt v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402456/bmid_byt-v-parizi-HA6-402456.jpg 4 211 69

Policistka Madeline si pronajala garsonku v centru Paříže, aby si mohla na chvíli odpočinout od práce a relaxovat. Jenže v bytě nečekaně narazí na Gasparda, nevrlého amerického spisovatele. Zjevně se někde stala chyba, protože on si tento byt pronajal také, a to aby měl klid na psaní – jenže shodou náhod jsou najednou oba nuceni trávit čas společně. Byt kdysi patřil slavnému malíři Seanu Lorenzovi, který před rokem zemřel a nechal po sobě tři velmi cenné obrazy, o nichž nikdo neví, kde skončily. Madeline a Gaspard, fascinovaní umělcovým osudem, se pustí do vzrušujícího honu za ztracenými obrazy, při němž odhalují malířovu tajemnou minulost a který navždy změní jejich životy.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto

Un appartement à Paris , 2017

simona g.
simona g.
05.09.2023 5 z 5

A mi se to líbilo moc. První setkání s autorem a rozhodně důvod sáhnout po jeho dalších knihách. Tahle byla skvělá, četla se perfektně a děj frčel jako šus. Rozhodně doporučuji!

Salinka
Salinka
04.09.2023 4 z 5

Můj oblíbený autor... ač byla kniha "tlustá" přečetla jsem jí za pár dní, těšila jsem se na ni, jak bude příběh pokračovat, když se člověk začetl tak četl a četl :-) u autora jsem zvyklá, že nic není tak jak se zpočátku (i v průběhu) jeví a proto jsem i tentokrát pak na konci čekala, že všechno bude ještě trochu jinak, ale tentokrát nebylo, jak už tu někteří uvádějí tak ke konci mi chybělo více vysvětlení, pohled na situace nejen z pohledu hlavních hrdinů. I na mě to bylo takové moc honem ukončené. Stejně tak závěrečné pátrání kde Madeline vytváří jakousi představu ohledně života jedné blízké postavy z malířovi minulosti, nechtělo se mi tomu věřit, ale pohled (vysvětlení) - kapitola té osoby mi jakoby chyběl. Ale autor celkově určitě nezklamal, ráda sáhnu časem po nějaké další jeho knize.

Kopretinka784
Kopretinka784
25.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh o tom,jak může dopadnout neplánované setkání ženy a muže ve stejném pronajatém bytě. Jeden by čekal buď lásku nebo nenávist a ono se z toho vyklubalo úplně něco jiného. Příběh se mi četl pěkně, přesto v hodnocení musím odebrat hvězdičku za místy neuvěřitelné situace (nechci je vypisovat, kdo četl, ví, kdo nečetl, ať je pozná sám) a u tohoto autora nečekaný konec jako z červené knihovny.

cukrovka
cukrovka
29.04.2023 4 z 5

Přes pomalý a trochu nudný začátek jsem se prokousala ke skvělému a zajímavému příběhu únosu dítěte. Super čtení.

kalimaskry
kalimaskry
07.03.2023 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadilo mi přeskakovaní z jednoho na druhou, proč pátrají. Případ mi byl nechutný ( mám malého syna ), ale je to jen důkaz, jak autor píše. Pak sem knihu zhltla, jak malinu. Bravo...

Dávám 5* a dostávám nového autora.

MaxQ
MaxQ
19.12.2022 4 z 5

Taková jednohubka velikosti originální francouzské bagety. Hlavní hrdinové spolu buď intenzivně pátrají nebo se spolu do krve hádají, což příběhu dodává další dimenzi. Zajímavý námět, který potěší. Co nepotěší je uspěchaný konec. V kontrastu se mnoha zbytečnými podrobnostmi, které se na nás hrnou během celého vyprávění, působí zbrkle a je to škoda. Za přečtení kniha stojí, nicméně si nemyslím, že si za rok vybavím její děj.

Ira13
Ira13
08.08.2022 5 z 5

1.kniha tohoto autora. Je napínavá, přemýšlivá, má zapletku a překvapivý konec. Na malířské umění moc nejsem, takže by mi toho stačilo v knize i méně, ale i tak dávám 5*

niknikita
niknikita
29.04.2022 5 z 5

Za mne by stačilo stručné: "SKVĚLÉ!"
Mám ráda autorův způsob vyprávění, popisy postav i jejich charakterů a nakonec nevadil ani rozvětvený děj napínavého příběhu. Všechno do sebe krásně zapadalo a navíc, umělci a Paříž, to mne nikdy nepřestane bavit.

MichaelaS081
MichaelaS081
24.04.2022 3 z 5

Od toho to spisovatele jsem četla pět knih a tato se mi líbila nejmíň. Jinak skvělí spisovatel.

Annicka
Annicka
02.03.2022 3 z 5

Taková jednoduchá příjemná knížka na prázdniny. Žádné literární terno, ale špatná také není. Prostě odpočinková literatura. První polovinu knihy se nic moc nedělo, až postupně to začínalo nabírat nějaký spád, i když trošku pomalu... Autor mě trošku štval tím, že (a nevím, nakolik se to odrazilo v českém vydání, četla jsem v originále) hlavně, aby ty dialogy zněly americky, byť by tam musel cpát poznámky pod čarou ve stylu "jde o americký obchod s potravinami" apod.
Na obálce francouzského vydání taky píší, že jde o thriller... Leda pro strašpytle :-)

Blue
Blue
15.01.2022 4 z 5

Napínavé čtení. Nahodilá dvojice pátračů jde usilovně za svým cílem a čtenář má problém knihu odložit. Jo, jsou šikovní a případ nakonec rozlousknou. Ale zároveň musíme říct, že měli opravdu velké štěstí v tom, že jim autor velmi vstřícně neustále předkládal nové stopy a nové svědky, kteří už se třásli, aby mohli cizím lidem pěkně zeširoka vyprávět své příběhy. To se to pak pátrá.

marwinmh
marwinmh
09.08.2021 3 z 5

Trvalo mi se do knihy začíst, začátkem jsem se vyloženě nuceně prokousávala, vadila mi spousta francouzských jmen, názvů ulic, budov než se autor dostal k jádru věci, ale potom mě příběh plný pátrání po ztracených obrazech, pravdě o životě známého malíře, jeho ženy a především syna konečně zaujal a nepustil až do samého konce. Možná trochu přitažené za vlasy, ale čtivé.

mcabr
mcabr
20.07.2021 5 z 5

Moc hezký příběh, dobře se to četlo.

AD777
AD777
19.07.2021 5 z 5

Moc dobré Madeline Greenová bývalá policistka a Gaspard spisovatel. Malíř Sean Lorenz

lucifess
lucifess
22.05.2021 4 z 5

Velmi povedená oddychovka. Stránky ubíhají velmi rychle. Konec jsem částečně tušila, ale i tak pro mě byl částečně překvapením. Některé pasáže už byly moc přitažené za uši a až přílišný happy end. První část knihy pro mě byla nejlepší. Časem u mě v paměti kniha naprosto zapadne, protože ničím vyloženě nevynikala, ale nelituji času, který jsem s ním strávila.

Lindulinek
Lindulinek
30.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Tohoto autora miluju a nikdy nezklame! Nemohla jsem se odtrhnout a závěr opět dokonalý.

alzbeta4340
alzbeta4340
21.03.2021 4 z 5

Námět byl zajímavý i motivace a setkání dvou hlavních hrdinů dobře promyšlené. Konec mi ale dojem trochu zkazil. Tady si myslím, že to pan Musso mohl vymyslet lépe.

Hema
Hema
26.02.2021 5 z 5

Vtipné, zábavné, nenudila jsem se ani chvíli, jako oddychové čtení můžu doporučit.

jadwiga
jadwiga
05.11.2020 1 z 5

Na základě mnoha pozitivních hodnocení, jak na autora,tak knihu samotnou, musím říct, že mě kniha ani po 120 stranách nedokázala ohromit. Vyprávění mi přišlo "plané", bez zvláštního zápalu či gradace děje. Navíc mi od začátku vadily zvláštní překlady lékařských termínů,plus nějaké gramatické překlepy. Nepříjemné bylo také střídání příběhů jednotlivých hlavních postav cca co jednu až jednu a půl strany v knize. Přišlo mi to velmi rušivé až otravné. Bohužel kladné hodnocení dát nemůžu. Knihu ani nebudu dočítat.

ZuK1
ZuK1
11.10.2020 4 z 5

Knížka mi tak do ¾ připadala jako takové oddychové a pohodové 4* čtení a poměrně dost nepravděpodobných situací jsem brala s nadhledem. Líbilo se mi prostředí i téma. Ale ta závěrečná část (nemyslím tím jen úplný závěr) byla na mě příliš a za tu bych dala aspoň půl hvězdičky dolů, takže ideálně 3,5*.

Paříž malíři thrillery pro ženy

Guillaume Musso
francouzská, 1974