Ira13 Ira13 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pěkně plynoucí příběh, který je ale velmi smutný. V prvni řadě bych odsoudila matku, která nechá šestileté dítě napospas přírodě a otci alkoholikovi. Neutikala narychlo, odešla po cestičce, na což Kya pořád vzpomíná. Konec hodně rychlý..

12.05.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo velmi rychle. Kniha měla spád, napětí, humor - i když často hodně sarkastický. Hvězda dolů za
,, nadpřirozenost,, hlavni postavy. Po ráně lopatou do beder se fungovat fakt nedá

07.05.2023 4 z 5

Král a bohyně Král a bohyně Judith Tarr

Krásný příběh. Od knihy jsem moc neočekávala, nalezla jsem ji v knihovničce v nemocnici, ale zaujala mě. Trochu mi připomínala Řeku bohů.

27.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Zas něco nového. Fakt nevím, kam na tyto zápletky Carter chodí. Občas fakt nechutné, že člověk musí polykat, ale velice napínavé, že přestáváte vnimat okolní svět a pak se cuknete, když vejde partner do pokoje. Dávám opět 5* i když me tam fakt rušilo pořád dokola : Tak jo.. A že z kapitánky a většinou i z Garcii dělá takové blbce

21.04.2023 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tuto knihu jsem už jednou četla, ale vůbec si ji nepamatovala. Typická Hartlovina.. Děj~neděj se fofrem odehrává a čtenář si připadá jak pozorovatel či aktér běžného života.. Občas se zasměje a občas přemýšlíte, jestli je tohle fakt možný...

15.04.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Čekala jsem, co zas Carter vymyslí a opět překvapil. To je fakt neskutečný, že to dokáže dotáhnout až do takových detailů. Angele jsem chvilemi fandila, až mě pak naštvala, co provedla. Hunter se k ní zachoval ale dobře.
Co mi trochu vadí, že z Carlose a šéfky se dělají občas až hlupáci.
Co ruší je ,, Tak jo,, téměř na každé straně, ale to bude spíš problém překladu.
I tak dávám 5*. Knihu jsem přečetla za 2 dny.

13.04.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkně napsaná kniha jednoduchým stylem, ale s moc smutným příběhem.
Ze začátku bych ji přirovnala také k Želary a pak i trochu k Šikmému kostelu.. Škoda, že nebylo popsáno více i o životě s druhým parnerem.

11.04.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Počátečních 100 stran jsem si říkala, že jsem asi už přeCarterovaná a nějak jsem se nemohla začíst...a pak se to rozjelo. Ten konec byl překombinovaný a uvěřila jsem 3 kapitoly před konce. , že to dopadlo...

08.04.2023 5 z 5

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Takový běžný románek a nebýt tam tak často zmiňovaná R., dalo by se napsat i oddechový. Ano, Libby byla protivná na Toma, ale kdyby nebylo této dg., tak by bylo asi vše jinak.
Doporučuji nečíst, pokud máte nějakou hnusnou nemoc

06.04.2023 4 z 5

Archy života: Historie rodu Löw-Beer Archy života: Historie rodu Löw-Beer Daniel Low-Beer

Také asi nebudu objektivní. Bydlím v Brněnci, na továrnu se dívám z okna bytu . Oba prarodiče a rodiče mí i manžela v této továrně pracovali. Dokonce manžel s rodiči v nové vile v Půlpecnu i chvíli bydlel.
Nyní jsou z fabriky opravdu trosky, ale věříme, že brzy bude vše jinak. Plány jsou velkolepé a moc se těším na konečnou podobu archy.
Pana Daniela Low-Beera jsem už 2x viděla a myslím, že ještě mnohokrat uvidím . Děj knihy se odvíjí plynule a já v duchu s ní - jdu po známých místech - nejen zde v Brněnci, ale i v Brně. Musím napsat, že někteří rodinní příslušníci - díky bohatství - měli obrovské štěstí a před válkou se jim podařilo utéct. Občas jsem se v nich ztrácela, ale v knize je i ,,strom života,, , který napoví.. Dnes žijí po celém světě..
Ještě dodám, že knihu mám i s podpisem autora

04.04.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Teda, co to bylo - chce se mi napsat - za kravinu? Děj se odehrává jak na houpačce. Vyprávění z pohledu obou účastníků tomu dává jiskru, ale vůbec nevíte, na čí stranu se přiklonit. Dávám 3* za dobré zpracování, ale číst ji už nebudu a uložím ji někde do knihobudky. Dočetla jsem spíš z nutnosti, ze se mi hodí do čtenářské výzvy.

01.04.2023 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

(SPOILER) Tedy musim napsat, že v tomto díle série se toho dělo hodně. Moc se mi líbilo, že nás kniha zavedla na samý počátek kariéry Martina. V polovině knihy se přesuneme o 25let do současnosti, kde už ho vic známe a navic je trochu lidštější.Možná i proto, jak má blízko k Gustavovi.
Celou knihu jsem byla v napětí, kdy vystrčí růžky Julian..

30.03.2023 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

4.pokračování a opět velmi čtivé, napínavé a chvílemi i trochu hororové , ale místy těžko uvěřitelné.. Knihu jsem četla v nemocnici po operaci a těžko se mi věří, že by byl někdo ( nechci spojlerovat) po takovém operačním zákroku schopen vstat hned z postele a vyjit do mrazu střílet. Martin mi přijde lehce naivní a chybi mi občas jeho logické myšlení. Ale i tak dávám 4* a vrhnu se hned na Sestry

23.03.2023 4 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Krásný čtivý příběh. Minulost byla o hodně zajímavější. Líbí se mi prolínání časů a souhlasím, že konec je zrychlený.

21.03.2023 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem kdysi koupila z nostalgie v antikvariátu, protože filmové zpracování patří mezi mé oblíbené. Teď se hodila do čtenářské výzvy.
Dívčí román, který se dá číst jako oddechovka i v pozdějším věku o dospívající praštěné holce.

18.03.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Přečteno také v rámci čtenářské výzvy. Ač mi 16 bylo uz 3x...knížka mě bavila. Taková pěkná oddychovka. Itálii mám moc ráda, možná bych i uvítala trošku více historie očima Cat.

17.03.2023 4 z 5

Vysoká hra Vysoká hra Elizabeth Adler

Za mě dobrá detektivka. Od knihy jsem moc neočekávala, ale chytla mě a přečetla jsem ji - se zaujetím - velmi rychle. Byla napínavá, měla spád.
Jen Marla mi přišla jednodušší - na to, že to byla advokátka a vyučovala na škole, byla spíš při vyšetřování spíš brzdou..

16.03.2023 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Kniha na dovolenou nebo jako odpočinková. Pobaví, neurazí, čte se sama. Trošku i pohádka. Moc mě bavila a přečetla jsem ji docela rychle

15.03.2023 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

První polovina knihy byla slabší, stručná popisná - něco mi tam chybělo.. Druha polovina mě chytla a už nepustila..
Knih z válečnou tématikou jsem přečetla už dost, ale tahle byla úplně z jiného pohledu.. V Itálii se zachránilo 80%židů, zatímco jinde se jich těch 80% nezachranilo.. Konec trochu nepravděpodobný - i když náhody a zázraky se dějí

15.03.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak to tedy bylo vyšetřování. Postav opravdu hodně, ale dalo se v nich docela dobře orientovat. 40 let starý případ - obdivuji, že si dokázal ještě někdo něco vybavit i s podrobnostmi a s ohledem k věku . Knize nechyběl spád, čtenáře udržovala v napětí.

11.03.2023 5 z 5