Ira13 Ira13 komentáře u knih

Mozková smrt Mozková smrt Eileen Dreyer

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. U této jsem často usínala, ale posledních 100 stran jsem zvládla askoro na zátah. Víc jak na 3* to není

03.08.2023 3 z 5

Stopa Stopa Patricia Cornwell

Až když jsem knihu začala číst, zjistila jsem, že je ze série. Předchozí díly jsem nečetla, proto mi unikaly některé souvislosti. Kniha me ze začátku moc nebavila, ke konci to bylo lepší, ale i tak z ni nejsem nadšená.

30.07.2023 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Biografie a dokumenty mám většinou na chvíle, kdy se mi třeba nechce rozečítat večer nová kniha, nebo když se na ni nepotřebuji tolik soustředit a klidně přečtu několik jiných knih. Tuhle jsem dala naráz za 2 odpoledne.
Rozhovory Martina Moravce jsou velmi zajímavé, čtivé, mají hlavu a patu. Sice jsem si myslela, že tam bude víc zábavných historek, ale je jisté , že jak kapitán Hecl, tak Dr. Beneš jsou profesionálové a bez své píle by se takhle daleko nedostali. Těším se ještě na knihu o panu Marešovi.

27.07.2023 4 z 5

Boj o paměť Boj o paměť Emily Carmichael

Jak jsem od knihy nic moc neočekávala, tak se mi líbila. Trocha detektivky, trocha lásky, trocha zdravotnictví. Příjemné čtení

24.07.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nedávno jsem četla Pavouka. Chtěla jsem vědět, jak to vše začalo a sehnala si 1.dil.
Zvláštní styl psaní, na který se dá zvyknout, ale chvílemi je rušivý.
Joona zde moc prostoru nemá, větší část zabírá Erik. Střed knihy - vrácení se do minulosti - ve formě,, ich,, asi nejlepší.
Od Lars Kepler si dám chvíli pauzu.

21.07.2023 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tak tenhle díl se mi asi líbil nejvic. Bylo tam i pár humorných situací.
Cole byl můj oblíbenec už od 2.dílu. Jen jsem si myslela, ze to bude vypravěné z jeho pohledu.

15.07.2023 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tento díl mi přišel zajímavý svou zápletkou. Hannah byla tedy hodně zatvrzelá. Během příběhu pochopíme proč, ale pak už to doopravdy přeháněla.
Část s Jarodem mě dostala asi nejvíc. Nejsympatičtější je Cole a o něm je i 5.dil, na který se těším.

14.07.2023 4 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

(SPOILER) Teda jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak jsem zklamaná z tohoto. Dočetla jsem ho jen proto, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne a ono to ma otevřený konec.

11.07.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Kdysi jsem četla asi 2 knihy z této série a moc si je nepamatuji. Nevěděla jsem proto předešlé souvislosti, myslím, že ale bylo skoro vše vysvětleno.
Kniha mě odpuzovala svým názvem a ke konci tam těch potvor bylo dost.
Dokázala jsem se tak začíst, že jsem chvílemi zadržovala dech a pak cítila snad i ten smrad.
Autoři nám popisují děj krátkými a rychlými větami jak z kulometu.
Teď seženu ostatní a vezmu to pěkně od začátku..

05.07.2023 5 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Dlouho jsem knihu odkládala a navíc Young adult fantasy není vůbec můj žánr a ani věkem už dlouho neodpovídám, přesto mě kniha fakt zaujala. Napětí nepolevilo ani na chvíli a s dvojčaty jsem prožívala každý okamžik. Hned jsem objednala druhý díl

29.06.2023 5 z 5

Strážci Strážci Jon Steele

Těžko hodnotit tuto knihu. Tak jako většina hodnotících jsem se i já prokousávala začátkem. Prvních asi 100 stran a dilema dočíst, či odložit. Vydržela jsem a kniha dostala spád. Marc mi začal být sympatický, trochu jsem bojovala s Harperem, jak na vše odpovídal otázkami.
Konec trochu zvláštní. Bonusem je popisované okolí městečka a světel. Dala bych 3,5 *

27.06.2023 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Pěkná oddechovka. Čtu postupně celou sérii, ale prokládám jinými knihami, abych nebyla přeslazená. Líbí se mi, že jde o partu kamarádů, v popředí vždy s nějakou dvojicí a na pozadí s osudy ostatních.
V předchozím dílu se mi zdála Liv nauvnější. Sympatická mi byla svým povoláním knihovnice.

16.06.2023 4 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Dobré téma, ale tak nějak divně zpracované. Ve vzpomínkových kapitolách jsem měla zmatek. Příliš mnoho postav a vyprávění bez nějakých souvislostí. Cesta do Polska byla lepší, ale určitě by mohla byt napsána vtipněji.

12.06.2023 3 z 5

Děsivé tajemství Děsivé tajemství Cynthia Victor

Zvláštní název - Děsivé tajemství neodpovídá obsahu. Zápletka je zajímavá, určitě by mohla být lépe zpracovaná. Miranda me štvala, že si nechala líbit urážky a neřešila, proč se Jack chová hnusně ke své sestře i když ji na to kamarádka upozornila. Kniha se četla celkem dobře. Mě se libila spíš druhá polovina.

09.06.2023 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Oddechová knížka tak na 2 odpoledne. Děj utíká šíleným tempem s bláznivou Lili. Občas humorné, hodně lásky i smutku, trochu napínavé, nádherná příroda v Thajsku jen umocňuje kouzlo.

06.06.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Velmi silné téma knihy, která je popsána i z druhé strany - z pohledu příslušníka SS.
Tato kniha má být historický román, ale souhlasím s Ajrad1981, že je psána, dá se říct, bez citu a spíše jako dokument. Co mi hodně vadilo, že letopočet v textu nebyl psán číslicemi - např.... Dne sedmého srpna tisíc devět set čtyřicet dva....

04.06.2023 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

1.dil se mi zdál o trošku lepší, ale hodnotim i tak 4*.

30.05.2023 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Krásný román, který jsem už asi kdysi četla. Knihy z lékařského prostředí moc ráda čtu, snad i proto, ze jsou blízké mému povolání. V tomto románu se mísí hodně žánrů - historie, vyšetřování, láska napětí... - jakoby jen na okraj, ale zajímavě podané. Hvězdu ubírám za pohádkový konec a za moc překlepů a zkomolení lékařských názvů

23.05.2023 4 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Starší detektivka, kdy počítače teprve začínaly, která se dobře čte. Je rozdělena do dvou částí, které na sebe ale navazujií.. Zajímavá zápletka

16.05.2023 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kniha příjemně překvapila. Měla děj a četla se rychle. Asi se někdy pustím i do dalších dílů.

16.05.2023 4 z 5