India Place

Některé činy se neodpouštějí. Především v lásce ne... Hannah viděla Marca naposledy před pěti roky. Byl jediný muž, kterého milovala, a jediný, s kterým strávila noc. Po té jediné vášnivé noci Marco beze slova zmizel a opustil Skotsko i Hannah. Ta musela snášet následky jejich sblížení sama, neschopná navázat nový vztah. Náhoda dvojici opět spojí dohromady a Marco ze všech sil bojuje o šanci na vysvětlení svého konání po osudné noci. Je odhodlaný udělat všechno pro to, aby svoji lásku opět získal, a tak pronásleduje Hannah na každém kroku a prosí o odpuštění. Když se Marcovi zdá, že je jejich společná budoucnost konečně na dosah ruky, nečekané odhalení vynese na světlo světa Hannahinu bolest, kterou před ním starostlivě tajila. Trpké vzpomínky můžou dvojici rozdělit dřív, než vůbec využijí šanci na nový začátek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269097/india-place-3fB-269097.jpg 4.1481

Dublin Street (4.)

Fall from India Place (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Eleanor-ka

Musím říct, že tento díl byl stoprocentně nejslabší. Život Hannah a její povaha vás spíše nudí a její vztah s Marcem je patrně nesmyslný vzhledem k době, jakou se nevídali. Přesto se to četlo hezky. Do dalších dílů se už asi nepustím (z celé série je jednoznačně nejlepší 2. a 3. díl)

misak94

Kniha byla pěkná ale asi zatím nejslabší díl celé série.

karbulka

Další prima oddechovka v řadě.

LadyHip

Skvělá zápletka. Líbí se mi, jak se vrací (resp. zůstávají) postavy z minulých dílů, a i jejich příběhy pokračují dál.
V tomhle díle mně nadchla spousta věcí. Postavy, jejich postoje, motivy, zaznělo i dost moudrých slov - ty bych v takovéhle literatuře nikdy nečekala. Jedna za všechny - "Se zítřkem se popereme zítra."
Konec se malinko protahoval, ale jak jinak docílit stejného formátu, ne? :)

LenRan

Tento díl byl pro mě asi nejhorší. Myslím, že to už bylo zbytečně uměle prodlužované. Už jí to prostě řekl asi 5x a ona furt nic. V reálném životě by se tak chlap nikdy nechoval, pokud by to nebyl absolutní zoufalec. Takže ano, je to romanťárna, ale už trochu i sci-fi :))

Maruš.D

Miluju celou sérii. Sice se příběhy velmi podobají, ale nechybí zde nic, co v tomto žánru hledáme. Chceme číst o tom, že i přesto, že nám život háže klacky pod nohy a ne vždy je vše jednoduché a přímočaré, tak nás může potkat štěstí a vše se v dobré obrátit. A přesně tento pocit Samantha ve svých knihách vyvolává. Dává nám naději, nebo alespoň únik z reality a náhled do romantiky, kde je vše co bychom sami chtěli.
...Nejsem zklamaná ani z Hannah a Marca, stejně jako nebudu z žádných jiných postav a dílů. Miluju jak se děje prolínají. Jak se v každé knize dozvíme nejen nový příběh další úžasné dvojice, ale i pokračování těch, co už známe z předchozích knih.

blonďatá.luc

Asi už mi všechny knihy tohoto žánru začínají být nebezpečně podobné. Kniha byla milá, četla jsem ji s radostí - ale zcela bezpěčně jsem věděla, co se pokazí, kdy se to pokazí a jak to vlastně celé dopadne (jasně, detaily jsem nevěděla). Každopádně pro všechny milovníky nenáročné, zamilované literatury je to ta pravá kniha.

Lucai

Prvé tri diely boli fakt super.....tento sa podľa môjho názoru velmi nepodaril...hannah bola v predchádzajúcich dieloch zaujímavá postava,v tomto diely z nej nezostalo nič....Teším sa na ďalší diel,snáď bude lepší...

TerezaMondeková

BOŽÍ!
Každá kniha od této autorky je BOŽÍÍ!! Pokaždé přide s novým, napínajícím, originálním a fantastickým příběhem co nás uchvátí. Kniha se mi hodně líbila. Líbila se mi myšlenka tohoto příběhu. Plná zvratů a nečekaných překvapení. Příběh je skvělý. Tato autorka ví jak napsat knihu aby nás pobavila, uchvátila a zaujala.
Obal knihy je skvělý! Ten kdo kreslí obaly pro tuto sérii je opravsdu talent, protože mě na první pohled vždy uchvátí obálka. A název to samé!
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Ale bylo mi jí i líto pro to utrpení a ponížení. Ale postavila se tomu a zvládla to.
Hlavní hrdina to samé. Nevzdal to a bojoval. Chtěl napravit co rozbil.
Knihu si určitě přečtu znovu. Každá kniha je skvělá. Už se těším na další díl. Doporučuji.

pajka0071

Pohodové čtení, nepřekvapí, ani neurazí. Ale pokud mám hodnotit, tak je to asi nejslabší díl z celé série. Každopádně autorku mám ráda a přečtu si od ní i další knihy.

tereza..23

Knížka nezklamala. Tuhle autorku jsem si zamilovala hned po přečtení její první knihy. Je úžasná. Nemůžu se dočkat až vyjde poslední díl. :-)

Onceuponthetime

Moc jsem se bavila u scén kdy Marco naháněl Hannah. Už jenom kvůli nim stojí za to si tuhle knihu přečíst. Byla to, jak jinak (u téhle autorky už je to takřka tradice) nenáročná kniha, ale natolik zajímavá abych se k ní v budoucnu zase vrátila.

Monbon

za mna asi najslabsia kniha celej serie, nechytila ma tak, ako ostatne, nie je zla, ale chyba jej stava a aj ked sa k tejto serii pravidelne vraciam, tuto (takmer) vzdy vynecham

Zuzka222
23.11.2017

Dokážu pochopit, čím si Hannah prošla, ale stejně se chovala jako husa. Dost mi už vadí, jak jsou vsichni v každém díle tak dokonalí a sexy, kolem 20 najdou svou osudovou lásku, atd... Nicméně na oddechové čtení je to pořád dobré.

HankaSkorepova
13.11.2017

Pro mě byl tento díl zatím jeden z nejlepších z celé série. Vůbec mi nevadilo, že je psaný trochu jiným stylem, než předešlé díly. V knize se mi líbily jak "úryvky" z minulosti, tak i to, že autorka do knihy zahrnula částečně hrdiny z předešlých dílů.

učtenávčelka
04.11.2017

Marco mi byl velmi sympatický, takový nesebevědomý slušňák s ryzím charakterem. A místo toho z něj autorka udělala stejně sebevědomého arogantního týpka, jako byl bratr a švargr Hannah. Na to, že Marco stále pracuje na stavbě a nemá miliony jako její bratr Brad, tak je s podivem, že takové sebevědomí a aroganci nabral z narození syna. A i když se povahou zcela změnil, tak ho Hannah pořád zbožňuje.
Mě osobně ještě hodně vadí deprese, do kterých se hrdinové propadají, když je hlavní babetka odmítne, nebo se poštěkají. Okamžitě nespavost, soužení, neschopnost dál existovat, i když se předtím 4 roky neviděli.
Za mě určitě nejslabší díl série a málem jsem nečetla ani 5. díl, ten mi naopak připadá nejromantičtější z celé série.

Amitiel76
29.10.2017

Bohužel nemohu jinak, než se připojit ke komentářům pode mnou....
Opravdu nejslabší díl série. Sice jsem ho přelouskala až do konce, ale bylo to tak nezáživné a nudné, že jsem se opravdu těšila, až už bude konec.
K chudákovi Marcovi jsem si za celou knihu nenašla cestu. Nevím čím to může být....
Dospělá Hannah mi také moc nesedla, a to věčné vstupování postav z předešlých částí mě taky pěkně štvalo. Tolik dětí, tolik jmen....kdo ke komu patřil... Člověk to ani nestihl sledovat. Byla jsem z toho úplně popletená. Měla jsem chuť dělat si poznámky :-) Za mě by to stačilo uvést jednou na začátku, a víc se o tom nerozmazávat. Tohle měl být jen příběh Hannah a Marca....Strašně mě to rušilo.
Hodnotím jen třemi hvězdami, a vrhám se na poslední část. Podle komentů by měla být lepší.....

nani_nka
19.10.2017

Žiadna séria nemôže byť absolútne dokonalá a vždy sa nájde jedna časť, ktorá je o dosť horšia od tých ostatných. A pre mňa je to 4. diel o Hannah a pre mňa extrémne nepríťažlivom Marcovi. Veľká škoda, pretože Hannah som si v predchádzajúcich častiach obľúbila a tešila som sa na jej príbeh.

jani.ruzicko
14.10.2017

Z tohoto dílu mám trochu smíšené pocity... To, že bylo předvídatelné, že Hannah byla těhotná a přišla o to a že Marco je tátou, by mi nevadilo, ale celkem mi vadilo, že si Hannah s Marcem tak hrála a pořád byla jak na houpačce... =) Každopádně smrt Jarroda mě velmi zasáhla. To jsem vážně nečekala a byla to pro mě velmi smutná a nechtěná část příběhu...

narisa
06.09.2017

Podle mě se jednalo o nejslabší díl série. Hannah jsem měla v předchozích dílech ráda, ale tady mi byla někdy až nesympatická. Marco se mi líbil, ale moc jsme s toho o něm nedozvěděli. Chování Hannah mě ve druhé půli knihy dost rozčilovalo a korunu tomu nasadil zabití Jarroda. Ostatní knihy že série jsou lepší.

elisa194
28.07.2017

Jejda co to bylo? Tak toto byla nejslabší kniha této série.Děj o ničem, pořád dokola nemluvě o tom jak me Hannah neskutečně vytacela

moudivlacek
24.07.2017

I tento díl se mi moc líbil. I když musím přiznat, že jsem trochu víc stranila Marcovi. Podle mě měl v sobě víc statečnosti a upřímnosti jak Hannah. Ale na druhou stranu jsem ji chápala, to, co si prožila po jejich rozchodu, člověka nutně poznamená.
Naštěstí i Marco si prožil v životě své, a tak nakonec donutí Hannah pochopit, že vzájemná láska a úcta s přátelstvím je obrovský dar. Hannah k tomu dospěje i díky tragédii ve své škole.
Někdy člověk opravdu musí prožít něco velmi tragického, aby se vzchopil a řekl si, že on musí žít, aby ta smrt z jeho okolí se stala mementem pro druhé.
Už se těším na další díl.

koki.veru
20.06.2017

Opět další díl ze super série :) Pěkná oddechová knížka ze života.

ptavichripkaa
18.06.2017

Tak tenhle díl je hodně povedený. Marco si šel tvrdě za svým a Hannah mu to moc neulehčila což je dobře. Na prvním místě u mě ale pořád zůstavá Jamaica Lane a v závěsu za ním London Road, takže India Place má u mě prozatím třetí místo.

ankaras
12.06.2017

Kvalitní romanťák! Osobně doporučuji celou sérii, nesáhnete vedle.

zuzana1802
25.05.2017

skvelá

havrmoni
15.03.2017

Tak tohle byla emocemi nabitá kniha. Marco se v životě posunul a dospěl hlavně duševně. Hannah bohužel,díky tomu co se jí stalo,se neposunula. Naprosto jsem chápala ten její vztek i smutek a pocit zrady,byť iracionální. Měla v sobě zmatek a abych byla upřímná Marco mi přišel trochu arogantní. Já se změnil a teď jsem tu a chci druhou šanci. Každý díl má v sobě něco kvůly čemu stojí za to je číst a je hezké,že nejde jen o romantiku a sex,ale i bolesti,zklamání a smutku.

barbuskaa
13.03.2017

Tuto sérii mám moc ráda, ale bohužel pro mě nejslabší díl... Hrdinové z předchozích dílů mi v této knize přišli až moc dokonalí a přeslazení.. Začátek zdlouhavý..

WerczaG
11.03.2017

Z tohoto dílu mám zvláštní pocit. Začátek byl až zbytečně dlouhý ale konec to vynahradil. U konce mi ukapla i malá slzička. Ale i tak se mi zatím nejvíce líbila Jamaica Lane.

Ewik
22.02.2017

"Vzlety a pády. Takový je prostě život."

Zatím všechny díly, které jsem četla se mi moc líbily. Některé více, některé méně, ale zde jsem hodně na vážkách. Naše dvojice padala tak často, že jsem chvílemi myslela, že se nikdy nedokáží zvednout. Hannah a Marco se neustále potáceli v citové kaši, kterou Hannah ještě s chutí přihřívala a z konce dokola oživovala staré rány. Ze začátku to bylo pochopitelné vzhledem k tomu, čím si prošla, ale je fér aby se ten druhý za své chyby musel neustále kát a bát se, že se neposunul dál a nezaslouží si štěstí? Ke konci už to bylo únavné a místy i zbytečně protahované.
Celé dílko bylo protkané smutkem, depresí a velkou nejistotou. Velmi jsem postrádala autorčin humor, rošťácké jiskření a šťavnaté slovní přestřelky. O Jarrodovi ani nemluvím.

Velmi pozitivně však hodnotím opětovné setkání s ostatními dvojicemi a mým nejmilejším Colem. Bylo vidět, že ostatní páry také prošly změnami, zmoudřely a mohly nejisté Hannah poskytovat cenné rady.

první láska erotika rodina pro ženy

Samantha Young

Samantha Young