Stopa

Stopa https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18835/stopa-18835.jpg 4 93 15

Kay Scarpettová série

Kay je pozvána na bývalé pracoviště v Richmondu, aby konzultovala nevysvětlitelnou smrt čtrnáctileté školačky. Postupně se prokáže těsná souvislost s jiným případem a doktorka spolu s policií je na stopě psychopatickému vrahovi, který je s ní a s její neteří Lucy v překvapivém spojení. Kromě obvyklé morbidnosti se autorka tentokrát soustředila na psychologický portrét duševně narušeného jedince.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Trace , 2004

Ira13
30.07.2023 3 z 5

Až když jsem knihu začala číst, zjistila jsem, že je ze série. Předchozí díly jsem nečetla, proto mi unikaly některé souvislosti. Kniha me ze začátku moc nebavila, ke konci to bylo lepší, ale i tak z ni nejsem nadšená.

ivzu77
29.12.2021 4 z 5

13. díl, 13. kniha a pro mne 13. čtenářská jízda. Sérii čtu postupně, od začátku. Baví mne slevovat, jak se vše vyvíjí, technicky zdokonaluje, postavy stárnou a mění své životní role a zaměstnání. Oblíbila jsme si Kay, Marina, Lucy i Benzina.

georginaa
04.02.2021 5 z 5

Další díl patoložky Kay a její neteří Lucy, která najde spojitost mezi vraždami a zjistí tak psychopatického maniaka, který má s nimi společnou minulost. Jelikož mám všechny díly této série, stále mě překvapuje, že autorka najde tolik příběhů, z kterých se propojení prolíná, jakoby jste žili život samotné Kay.

Prateri
05.07.2019 4 z 5

Připadala jsem si v knize jak cizí element mezi všema, co se tam dávno znají - to je těch předchozích dvanáct dílů, které jsem nečetla. Proto začněte číst od první série, ať nejste mimo. Kniha nabízí trochu napětí, trochu ponurosti z posledních věcí člověka (pitevna, spalovna) a psychopata. Možná, že začnu někdy od dílu prvního.

dalia1769
25.04.2019 3 z 5

Lepší než předchozí díl, přesto mi stále vadí změna stylu psaní oproti dílům 1-11. Více se mi líbilo sledovat případy očima Kay. V posledních dílech mi také čím dál více vadí vývoj postavy Lucy, z které se stává poměrně nesnesitelná a nezodpovědná "primadona". Návrat Bentona mi také příliš nesednul, to, jak se ke Kay zachoval, mi připadá velmi nefér a že by se po tom všem k němu chtěla vrátit? Navíc, pokud je Vlkodlak stále na svobodě, nechápu, proč by najednou důvody Bentonova skrývání pominuly? Jinak samotný detektivní příběh byl napínavý a zaujal mne.

moudivlacek
11.02.2019 4 z 5

Nebyl to špatný díl, jen dost pomalejší začátek oproti minulým. Každopádně od začátku je cítit, že Kay chce někdo zneužít a zničit, stejné je to s Lucy. Jen jsem tu moc nepochopila Lucy, která odmítala přijmout skutečnost od Bentona a Rudyho, přestože jindy je velmi realistická. A opět tu jsou nevinné oběti a jen díky Kay, Lucy, Marinovi a Bentonovi mají šanci na spravedlnost a objasnění zločinu.
Pokračuji dál v sérii.

misa8153
13.06.2017 3 z 5

Jak píší ostatní...začátek trochu pomalejší, myslela jsem, že knihu nedoctu, ale konec už se četl dobře ... Nakonec musím ocenit vcelku slušně.

renefer
11.04.2017 3 z 5

Jako detektivku bych to neoznačila, jedná se spíš o thriler, pachatel od začátku jasný, žádné velké odhalení se nekoná.

postrach
03.03.2017 5 z 5

Dobré počtení,kniha nezklamala,jako vždy.

MaLoMe
24.10.2016 4 z 5

Prvých 11 kníh napísala Patrícia v prvej osobe z pohľadu hlavnej hrdinky Kay Scarpettovej. 12. knihu napísala z pohľadu rozprávača, čo bolo nevyhnutné vzhľadom k dramatickému odhaleniu na konci knihy. V tejto knihe znovu experimentovala a jednotlivé kapitoly písala z pohľadu rôznych postáv. Nie som si istý, že to bola dobrá voľba. Táto kniha podobne ako posledné 3-4 knihy obsahuje veľa pasáži s vnútornými úvahami postáv, čo dosť uberá knihe na spáde. A už typicky dej končí príliš rýchlo na pár posledných stranách, pričom niektoré veci zostávajú nevysvetlené. Ale nič z toho nemá vplyv na to, že ak máte radi túto sériu kníh, tak si treba prečítať aj túto knihu.

helenkan
24.01.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak nechytala.Pak už to bylo jako vždy napínavý,takže dobrý.

xxkouckaxx
09.01.2015 5 z 5

jako vždy - skvělé čtení

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Opět jsem přečetla jedním dechem. Nezklamala jsem se.

aannyy
21.01.2013 4 z 5

Chvilku jsem se ztrácela v ději, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem :-)

dencuska
28.08.2012 3 z 5

Zo začiatku som sa moc nevedela zorientovať v deji, ale ku koncu som sa už od knižky nevedela odtrhnúť. Napriek tomu ju hodnotím ako priemernú :)