Moucha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kay Scarpettová se vrací. Začala nový život. Odešla z virginského úřadu lékařské vyšetřovatelky, přestěhovala se na slunnou Floridu a začala působit jako soukromá poradkyně v oboru soudního lékařství. Dokonce si i pořídila psa, ale poklidný život v soukromí stále nepřichází. Scarpettová se pořád nedokáže vyrovnat s Bentonovou ztrátou ani s Vlkodlakovým útokem. Jednoho dne jí zavolá koroner z Baton Rouge kvůli jakémusi nevyřešenému případu zavražděné ženy. Scarpettová je ochotna mu pomoci; ví, že v Baton Rouge dochází k podivným zmizením mladých žen, která zůstávají nevyřešena, a že by tato vražda mohla s dalšími případy souviset. Jenže jí zatím nedochází, jak moc spolu vše souvisí doopravdy. Netuší, že se zase jednou ocitne v boji proti svému dávnému nepříteli Jayi Talleymu, Vlkodlakovu bratrovi. A Scarpettová nemá tušení ještě o jednom tajemství, které ovšem trápí jak její neteř Lucy, tak starého kamaráda Marina. Tajemství, jehož odhalení jí způsobí šok....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5769/big_kay-scarpettova-moucha-GMY-5769.jpg 3.993
Série:

Kay Scarpettová 12.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Blow fly, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Moucha

ivzu77
04.12.2021

Další v řadě, další pokračování života Kay, Lucy, Marina i B. Nové začátky, nová poznání, staré případy a překvapivá rozuzlení. Psychologické a osobnostní rozbory Vlkodlaka, Jaye i B.
Já se těším na další.

georginaa
04.03.2021

Každý snad zažil nový začátek života, změnu, vystoupení ze stereotypu. Jenže minulosti se nejde jen tak vzdát a nadobro zapomenout. To se stalo i Kay ať byla kdekoliv, minulost si ji najde. I když tentokrát je to jiné, než v předešlých dílech, stejně se nevyhne zločincům, vrahům a bude muset čelit a přijmout skutečnost, dokud nepřijde všemu na kloub a nevyřeší podstatné.


Rhodopis
29.01.2021

Úplně jiné čtení než předcházející díly, místy mě to nebavilo. Asi zatím nejslabší ze série...

dalia1769
13.04.2019

Tento díl vnímám jako zatím jednoznačně nejslabší z tohoto cyklu. Přechod z ich-formy na er-formu na mne působil rušivě a obtížně jsem si na něj zvykala. Vadilo mi, že je tu Kay spíše okrajovou postavou, chyběla mi ona i její pohled na věc. Události kolem Bentona, tak jak jsou v tomto díle podány, neodpovídají chování Marina, Lucy ani senátora Lorda v předchozích dílech. Závěr byl velmi uspěchaný a překotný. Měla jsem neodbytný pocit, jako by tuto knihu psal nějaký jiný autor než ty předcházející.

zoubek69
03.12.2018

Velmi zajímavá práce paní Scarpetové , i když se přestěhovala na Floridu. Stále velmi dobrá četba.

čef
29.10.2018

O co méně je v této knize, oproti minulým dílům, pátrání a jiné detektivní práce, o to více je zde vztahové psychologie a náznaků hororu. Styl je také mírně odlišný, vyprávění je pouze minimálně zobrazeno očima Kay Scarpettové, mnohem více jsou zde obsaženy akce ostatních hrdinů. Vše je podřízeno snaze po maximalizaci napětí a to se podařilo a ještě zbylo na další díly.

moudivlacek
23.08.2018

Tenhle díl byl jakási obrovská změna u hrdinů, Kay - nové místo a práce, to samé Lucy i Marino. Lucy mě trošku svým činem zklamala, přece jen jsem doufala, že časem se dá cestou Kay. Šok - objevení jisté postavy z minulosti, i když jsem to tak trochu tušila. Pár neřádů se podařilo navždy zastavit, ten jeden z nejhorších je bohužel stále na svobodě.
Takže jsem zvědavá, jestli ho už natrvalo dostanou v příštím díle.

IvanaB
20.01.2018

Na rozdíl od předchozích tohle bylo pro mě zklamání.

1