Moucha

Moucha https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5769/bmid_kay-scarpettova-moucha-GMY-5769.jpg 4 102 16

Kay Scarpettová série

Kay Scarpettová se vrací. Začala nový život. Odešla z virginského úřadu lékařské vyšetřovatelky, přestěhovala se na slunnou Floridu a začala působit jako soukromá poradkyně v oboru soudního lékařství. Dokonce si i pořídila psa, ale poklidný život v soukromí stále nepřichází. Scarpettová se pořád nedokáže vyrovnat s Bentonovou ztrátou ani s Vlkodlakovým útokem. Jednoho dne jí zavolá koroner z Baton Rouge kvůli jakémusi nevyřešenému případu zavražděné ženy. Scarpettová je ochotna mu pomoci; ví, že v Baton Rouge dochází k podivným zmizením mladých žen, která zůstávají nevyřešena, a že by tato vražda mohla s dalšími případy souviset. Jenže jí zatím nedochází, jak moc spolu vše souvisí doopravdy. Netuší, že se zase jednou ocitne v boji proti svému dávnému nepříteli Jayi Talleymu, Vlkodlakovu bratrovi. A Scarpettová nemá tušení ještě o jednom tajemství, které ovšem trápí jak její neteř Lucy, tak starého kamaráda Marina. Tajemství, jehož odhalení jí způsobí šok.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Blow fly , 2003

ivzu77
04.12.2021 4 z 5

Další v řadě, další pokračování života Kay, Lucy, Marina i B. Nové začátky, nová poznání, staré případy a překvapivá rozuzlení. Psychologické a osobnostní rozbory Vlkodlaka, Jaye i B.
Já se těším na další.

georginaa
04.03.2021 5 z 5

Každý snad zažil nový začátek života, změnu, vystoupení ze stereotypu. Jenže minulosti se nejde jen tak vzdát a nadobro zapomenout. To se stalo i Kay ať byla kdekoliv, minulost si ji najde. I když tentokrát je to jiné, než v předešlých dílech, stejně se nevyhne zločincům, vrahům a bude muset čelit a přijmout skutečnost, dokud nepřijde všemu na kloub a nevyřeší podstatné.

Rhodopis
29.01.2021 1 z 5

Úplně jiné čtení než předcházející díly, místy mě to nebavilo. Asi zatím nejslabší ze série...

dalia1769
13.04.2019 2 z 5

Tento díl vnímám jako zatím jednoznačně nejslabší z tohoto cyklu. Přechod z ich-formy na er-formu na mne působil rušivě a obtížně jsem si na něj zvykala. Vadilo mi, že je tu Kay spíše okrajovou postavou, chyběla mi ona i její pohled na věc. Události kolem Bentona, tak jak jsou v tomto díle podány, neodpovídají chování Marina, Lucy ani senátora Lorda v předchozích dílech. Závěr byl velmi uspěchaný a překotný. Měla jsem neodbytný pocit, jako by tuto knihu psal nějaký jiný autor než ty předcházející.

zoubek69
03.12.2018 3 z 5

Velmi zajímavá práce paní Scarpetové , i když se přestěhovala na Floridu. Stále velmi dobrá četba.

čef
29.10.2018 4 z 5

O co méně je v této knize, oproti minulým dílům, pátrání a jiné detektivní práce, o to více je zde vztahové psychologie a náznaků hororu. Styl je také mírně odlišný, vyprávění je pouze minimálně zobrazeno očima Kay Scarpettové, mnohem více jsou zde obsaženy akce ostatních hrdinů. Vše je podřízeno snaze po maximalizaci napětí a to se podařilo a ještě zbylo na další díly.

moudivlacek
23.08.2018 4 z 5

Tenhle díl byl jakási obrovská změna u hrdinů, Kay - nové místo a práce, to samé Lucy i Marino. Lucy mě trošku svým činem zklamala, přece jen jsem doufala, že časem se dá cestou Kay. Šok - objevení jisté postavy z minulosti, i když jsem to tak trochu tušila. Pár neřádů se podařilo navždy zastavit, ten jeden z nejhorších je bohužel stále na svobodě.
Takže jsem zvědavá, jestli ho už natrvalo dostanou v příštím díle.

IvanaB
20.01.2018 2 z 5

Na rozdíl od předchozích tohle bylo pro mě zklamání.

renefer
31.03.2017 3 z 5

První část knihy nuda - psychická sonda do duše Scarpettové, druhá část byla lepší, ale konec smrštěný do jedné věty... Takhle jsem si dopadení Jaye nepředstavovala.

postrach
15.09.2016

V této knize,se opět setkáme s vlkodlakem-psychopatickým vrahem.

ovpana
12.01.2015 4 z 5

Hezká kniha,zajímavý příběh ze soudního lékařství.

michaela1838
08.03.2014

Mám ji rozečtenou už snad rok a půl.Nemůžu tu knihu dočíst.Něco mi na ní vadí,vždycky ji vezmu přečtu 3-4 stránky a opět ji odložím.Asi to úplně vzdám.....

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá až do konce.

olinka30
04.06.2013 3 z 5

Mám ji rozečtenou a zatím se mi docela líbí

paloma
07.07.2012 odpad!

Kniha se mi nelíbí a nedokázala jsem se donutit, abych knihu dočetla. Nerada odkládám nedočtené knihy, ale na co se trápit, když máme spousty jiných krásných knih.

Elisa.Day
03.11.2011

Nějak jsem nedokázala překonat styl téhle knížky - veškerý děj v přítomném a budoucím čase. Doufala jsem, že to bude dobrá detektivka, ale po pár stránkách jsem knížku odložila a nikdy nedočetla. Pro mě naprosto nestravitelné. Jen nevím, jestli takhle autorka píše pořád nebo je to jenom velmi špatný překlad.