V ohrožení

Vyšetřovatel massachusettské státní policie Win Garano je náhle odvolán ze studia na Národní akademii forenzních věd v městečku Knoxville v Tennessee - je pověřen, aby za pomoci moderních kriminalistických metod objasnil případ vraždy Vivian Finlayové, která byla spáchána před dvaceti lety, ne náhodou právě v Knoxville. Ačkoli je mu více než jasné, že vyřešení tohoto zločinu má pouze posloužit jeho nadřízené, státní zástupkyni Monique Lamontové, aby získala větší slávu a moc, netuší, že jej coby úspěšného a schopného, ale zároveň neústupného a tak trochu záhadného policistu zneužije ke svým cílům nejen tato přitažlivá, sobecká a ctižádostivá žena. Ještě dříve, než se ujme přiděleného případu a začne na něm pracovat společně s kolegyní Delmou Sykesovou, stává se sám svědkem zločinu a jeho nechtěným spoluaktérem. Čí životy jsou v této zjevně nečisté hře o politické posty v sázce? A kdo všechno v ní bude obětován? Win hledá viníky a odkrývá jejich motivy, nalezne je však i mezi těmi, které považoval za své přátele. Detektivní novela Patricie Cornwellové V ohrožení tentokrát vybočuje ze seriálové řady autorčiných příběhů, byť zůstává věrná forenzním disciplínám a kriminalistice. Dává nahlédnout do zákulisí politických machinací - do světa, který se neštítí využít zločinu pro zvýšení popularity a odstranění nepohodlných konkurentů, do světa, kde důvěra a poctivost jsou pouze prázdné pojmy. Sebestřednost a cyničnost jeho hlavních protagonistů se však kdykoli může obrátit proti nim samotným...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5771/v-ohrozeni-5771.jpg 3.868

Winston Garano 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

At risk, 2006

Kniha V ohrožení

georginaa
31.01.2021

Knižní sérii s patoložkou Kay mám moc ráda. Tak jsem byla dost zvědavá jak to dopadne s novou sérií Garano. Vůbec mě nepřekvapilo, že to dopadlo výborně. Patricia prostě detektivní žánr umí a vždy je tam taková zápletka, která nenechá čtenáře v klidu. Uvidíme jak bude pokračovat s dalším dílem, ale už se na to moc těším.

Dagmar111
11.02.2019odpad!

Knihu jsem s vypětím všech sil nakonec přečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování nebylo dotaženo tak, jak by se ke správné detektivce slušelo.
Slabé slabé, četla jsem spoustu daleko lepších detektivek, od této autorky je to má první kniha a nevím, jestli se pustím do další v této sérii.

mig20
26.01.2019

Kniha super, jen si myslím, že konec byl trochu uspěchaný..

zoubek69
03.12.2018

Moc fajn kniha, zajímavý příběj vyšetřování přepadení státní zástupkyně _ bohužel kniha nemá ukončený děj, není vyšetřen zločin, není to dotaženo do konce.škoda.

čef
30.11.2018

Svižný příběh, který výborně odsýpá. Někomu možná budou některé dějové skoky připadat trochu iritující, ale celkově se to dá, vzhledem k zamotanému, ale nepříliš dlouhému příběhu, docela dobře snést. Možná bych si chtěl z této knihy pamatovat pěkně vykreslenou politováníhodnou prázdnotu kombinovanou s rádoby ďábelskostí u těchto románových politiků, ale nepochybuji, že realita určitě mnohokráte předčí tuto fikci, takže mi paní Lamontovou a další politiky z této knihy velmi brzy jistě v mysli nahradí některý z našich současných šíbrů.

lenuskav
24.11.2018

myslim,že horší detektivku sem ještě nečetla...

Allena24
06.07.2018

Kniha byla super, bavil mě občasný humor a určitě bych ke svým blízkým ráda přidala Winovu babičku. U mě oddechovka za 5 hvězdiček.

hana4834
13.11.2017

první kniha od této autorky co jsem četla a musím přiznat že i poslední. na můj v kus moc slabá kniha.