London Road

Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196865/big_dublin-street-london-road-Zax-196865.jpg 4.31080

Dublin Street 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Down London Road, 2013

Kniha London Road

Fallon443
07. listopadu

Tenhle díl jsem četla až mezi posledními, protože mě moc nepřitahovala anotace knihy, ale po přečtení si říkám, že je to asi nejlepší díl téhle série a mrzí mě, že jsem to pořád odkládala.
Jo to měla moc těžké, ale i tak se se vším zvládla dobře poprat. Za mě velmi silná a sympatická hlavní hrdinka.
Cama jsem si sice na první pohled neoblíbila, protože ze začátku se choval hnusně, ale pak jsem si ho zamilovala. kdo by taky ne? :)
Vlastně jsem si plánovala přečíst jen některé díly, ale ani jsem se nenadála a přečetla je všechny a všechny jsou úžasné. Rozhodně se k téhle sérii budu ještě mockrát vracet. Takže za mě určitě obrovské doporučení nejen téhle knihy, ale i ostatních ze série!

princesse
02. listopadu

Zas mě to bavilo. Skvělé čtení, výborná oddechovka, pár věcí mi lezlo na nervy, ale to k tomu patří. Určitě mrknu po dalším dílu série. Užila jsem si ...

tinka1974

Ve své kategorii jde o hezký čtivý romantický příběh. Je to oddechovka, ale jak mi vždycky napadne, i z takovéhoto příběhu si lze hodně odnést. Tady jsou to změny, které je Jo ochotná udělat, a zážitky z Cameronova dospívání, které ho formovaly v to, co je. Doporučuji a dám si ještě jeden díl, než se zase pustím do něčeho méně romantického.

Ketfl

Tento díl se řadí mezi moje nejoblíbenější z celé série. Hlavní postavy Jo, Cola a Cama si nejde nezamilovat. Moc se mi "líbily" jejich životní příběhy, i když samozřejmě chudák Jo a Cole. Vývoj vztahu mezi Camem a Jo mě neskutečně bavil, byla mezi nimi mega jiskra a skvěle se to četlo. I když mě Cam někdy rozčiloval svými urychlenými a unáhlenými názory nebo pak s tou Blair... to bych mu nejradšidalapěstípřímodonosu. Ale nakonec se vše vysvětlilo a ááách, moje srdíčko prostě plesalo blahem. Super, těším se na další díl.

marta14

Hodnotím 4,5. Začátek byl takový pomalý, ale pak se mi to moc líbilo. Rozhodně lepší jak první díl.

martina1797

Tahle série je prostě skvělá. Je v tom vždycky zajímavý příběh, sympatické postavy, romantika a přitom je to lehce pikantní, ale přesně tak akorát. Navíc se mu líbí jak se děje prolínají. Moc dobře se četla.

BrokenDreamer

Tak co napsat k Down London Road... Úžasně napsaná kniha, která odhaluje tajemství Johanny a Cola. Právě tyto dvě postavy mám z celé série Dublin Street téměř nejradši. Každopádně je dobré se zde věnovat příběhu rodiny a jejích útrap, k lepšímu porozumění knihy Scotland Street.

lihate

Už teď při druhém dílu ze série vím, že celá série bude parádní a rozhodně se nebudu u čtení nudit. Příběh plný zvratů a neočekávaných událostí se čte jedna radost, i když vždy víte, že to bude mít dobrý konec. Cam i Jo působí jako sympaťáci, a líbí se mi, že autorka v minulé knize o Jo pouze zavadila. Druhý díl byl super, ale první se mi asi líbil víc, a hrozně mě baví hlodavé rozhovory mezi Joss Bradenem, které jsou i v tomto díle. Baví mě, že je většina událostí silně emoční a to vypětí, které je mezi hlavními postavami, se přenáší i na čtenáře.

"Domnívám se, že když někoho opravdu poznáme, působí to problémy. Dozvíme se všechny jejich spouštěcí mechanismy a emocionální tlačítka a v dobách krize je bohužel stiskneme."