Ira13 Ira13 komentáře u knih

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

Chtělo by to číst všechny díly po sobě.
Občas mi unikají souvislosti a v množství postav se někdy ztrácím.
Za mě je tento díl čtivý. Děj plyne. Více me baví, když Claire léčí v tehdejších podmínkách, méně když jde o politiku a válčení.
Knihu jsem přečetla asi za 8 dní v nemocnici. Její nevýhodou je akorát váha

06.03.2023 5 z 5

Soukromá válka Soukromá válka Barbara Cleverly

Zajímavé, rozvleklé a občas jsem se ztrácela. Neteř Dorcas tomu dodala trochu jiskru.

25.02.2023 3 z 5

Co na to říct? Tehdejší politické zřízení tutlalo vše, co bylo špatné. Opatření veškerá žádná, udržování lidí v nevědomosti... Silná kniha, ale psaná zvláštním stylem..

23.02.2023 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Na zátah celá trilogie. 1 dil tedy jasně nejlepší. Tady na mě bylo moc bojů a občas jsem se ztrácela. Ale i tak hodnotim jako dobré počtení.

23.02.2023 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Opět poutavě napsáno. Nejsem cílová skupina, sci fi nemám ráda a věkem bych mohla být puberťákem uz tak 3x, tak tohle me fakt bavilo. 1.dil byl o něco lepší. Hned se pustim do 3.dílu

19.02.2023 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Přečteno už podruhé. Tenkrát byl jen 1.dil, nyní jsem si půjčila od synovce všechny 3 díly ( všechny jsem mu dala já). Potřebovala jsem si knihu připomenout. Ač nejsem cílová skupina a nemám sci fi ráda, tohle se mi opravdu libilo a mohu jen doporučit.

11.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čekala jsem možná víc. Druhá polovina knihy byla čtivější.
Vadilo mi, že když se Nora dostala do nějakého jiného života, nevěděla vůbec souvislosti.
Konec - pro mě - otevřený, ale snad vše dopadlo, jak mělo

05.02.2023 4 z 5

Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Georges Simenon

Stará dobrá detektivka. 2.příběh byl zajímavější

29.01.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu mám už hodně dlouho, ale chyběla mi odvaha a nebo nebyla ta správná nálada k četbě k ní. Nyní jsem ji zvládla za 3 večery. Je k neuvěřitelné, jak dokázali nacisti ( a nejen oni) krutí, zlí....

18.01.2023 4 z 5

Nataša Gollová Nataša Gollová Aleš Cibulka

Pěkně zpracovaná kniha. Škoda jen, že čerpá už jen z archivů a pan Cibulka nemohl vést hovor přímo rozhovor s paní Natašou.

12.01.2023 4 z 5

Barva noci Barva noci David Lindsey

Ze začátku hodně umění, pak akce a zápletka. Občas hodně předvídavé, místy mi přišel HS naivní a že snad ani nemohl být dříve agentem. Ale i tak se kniha dobře četla.

11.01.2023 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Knihu jsem objevila u babičky a moc se těšila na známé téma. Pěkně zpracovaná, avšak mě zas až tak neuchvatila.

09.01.2023 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Taková trochu dokumentarni kniha.
Dva příběhy ji ale napravily - o Elise a pak vánoční na konci. I tak dávám 4*..

05.01.2023 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Opět parádní čtení. Osudy sestřiček mě baví sledovat - jak po stránce pracovní tak soukromé.. Holky to neměly lehké, ale to nemáme ani teď.

04.01.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nejprve jsem četla Šamana, který se mi libil o trochu víc než Ranhojič.
Mám ráda knihy s tématikou léčitelství v dávných dobách.
Kniha ma příběh , lásku , přírodu i napětí.

21.12.2022 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Začala jsem knihu číst , aniž bych věděla, že jí předchází Ranhojič. Potřebovala jsem si odpočinout od thrilerů a toto byl přímo balzám na duši. Kniha je čtivá, má děj, lásku a vlastně i,, vyšetřování vraždy,, Velmi mě zajímají a zaujaly dřívější léčebné postupy.

23.11.2022 5 z 5

Železná brána Železná brána Margaret Millar

Chvílemi čtivé a chvilemi nuda. Psychothrillerem bych ji nepojmenovala, spíš taková starší detektivka. Líbil se mi konec, kde bylo jasně vysvětleno kdo a proč vraždy spáchal

10.11.2022 2 z 5

Případ Mission Canyon Případ Mission Canyon Meg Gardiner

Dobrá detektivka. Chvíli napínavá, občas trochu zmatená. Překvapivý konec.
Obsahuje dost překlepů.

07.11.2022 3 z 5

Březí vlk Březí vlk Martin Vlasák

Knížka, která nenadchne a ani neurazí. Taková oddychovka. Za ten konec pridavam jednu *

31.10.2022 3 z 5

Červený Bedrník Červený Bedrník Emma Orczy

Potřebovala jsem si odpočinout od thrilerů a jinych náročných knih. Očekávala jsem trochu vic romantiky, napětí, dobrodružství.. Knihu jsem přečetla, ale spíš jsem se do ní musela nutit.

27.10.2022 3 z 5