Fantom opery

Nové vydání klasické knihy z pomezí žánru fantastického románu a rodící se moderní detektivky. Autor vypráví romantický příběh krásné zpěvačky a jejích dvou ctitelů, z nichž jeden je tajemným fantomem Opery, upoutá čtenáře barvitým vylíčením prostředí pařížské Velké opery s jejími galapředstaveními, plesy a tajemným zákulisím. Román Fantom opery je největším úspěchem jeho tvůrce, francouzského novináře, detektiva a romanopisce Gastona Lerouxe. Získal si oblibu milionů čtenářů po celém světě, bylo podle něj natočeno několik filmů, vznikly divadelní a televizní inscenace a také známý a úspěšný muzikál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3528/fantom-opery-3528.jpg 4.2427
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, XYZ (ČR)

Le Fantôme de ľOpéra (1910)

Kniha Fantom opery

kaylee5060

Jako člověk, jež viděl téměř všechna filmová zpracování, musím říct, že mě kniha příliš nenadchla, přesto dávám pět hvězdiček, protože kdykoliv se mě někdo zeptá, jaká je moje oblíbená kniha, řeknu tuto, či od Susan Kay. Knihu jsem četla před filmy a muzikály.

Cleo De Nile

Můj nejoblíbenější muzikál na světě, jednou bych ho ráda shlédla i v Londýně, ale zatím mi musí stačit Praha (mimochodem doporučuji) :) I v knižní podobě jde o velmi atraktivní počin, který jest vyprávěn Vikomtem, a jeho okouzlení Christine Daaé je nám tak víc osvětleno a popsáno. V podstatě se to od divadelní či filmové podoby moc neliší, takže vám toho kniha zase až tolik nabídnout nemůže, ale za přečtení určitě stojí.

Aivinka

Tohle byla moc krásná kniha. Ukazuje nám zcela jiný pohled na lidskou osobu, na člověka, jenž mohl být čímkoliv. Místo toho bude jen legendou, která bude navěky nést jméno Fantom Opery a lidé ho budou znát jen podle jeho masky a znetvoření, ne pro jeho jemnou duši a andělský talent.

Jitty82

Pro někoho zklamání. Pro mě pompézní a dechberoucí dílo plné mystiky, promyšlených tajuplných situací na pozadí příběhu lásky. Miluji ten příběh! Samotného Erika mi bylo na konci velmi líto.

psychousek

Velmi dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak vlastně tuto knihu zhodnotit. A nakonec mi vyšlo, že neutrálně.

Tento příběh jsem již znala, a to od dob, co jsem viděla filmový muzikál před mnoha lety (opakovaně, podotýkám). Styl psaní mne neoslovil. Ve chvíli, kdy jsem se konečně začetla mi příběh narušil vypravěč/detektiv/student vysoké školy píšící diplomovou práci na téma "fantom existuje." Nejen tyto vsuvky byly rušivé, ale zároveň jeho přeskakování z děje třetí osoby na děj autorovo vyprávění, jak k důkazům přišel, až po násilné přeskočení k vyprávění další osoby.

Co Gastonu Leouxovi musím naopak nechat, a smeknout klobouk - ačkoli násilně přeskakoval, nikdy se neuchýlil k tomu, že by vyprávěl příběh z pozice fantoma ve chvíli, kdy jeho slovům/činům nebyla přítomna jiná postava. V některých místech k tomu vyloženě svádělo, ale autor tak neučinil.

Závěr? Kniha je pro mne osobně běžný průměr, který jsem si sice přečetla, možná mi bude ku prospěchu v jiných odvětvích než je literatura, ale nepovažuji za pravděpodobné, že bych se ke knize někdy vrátila.

A doporučila bych ji? Ano, ale pouze pokud by člověk před tím neviděl filmy...

MirijamFrankl

Tato knížka je jedna z mál, co mě dohnaly k slzám a donutily mě zamyslet se nad tím, co znamená OPRAVDOVÁ láska. Ubohého Erika - fantoma, mi bylo na konci moc líto a zároveň jsem ho velice obdivovala.

Felsenberg

Nádherný příběh neštastné lásky v pařížské Opeře. Ubohý démonický Erik! Protože tak jako láska, tak i Fantom opery nikdy nezemře a nešťastný se toulá sklepením, pozorně sleduje každé představení a hledá svou Christine... Až příště koutkem oka zahlédnete v divadle temný stín s rudě podšitým pláštěm, tak víte, kdo to je.

Kuža007
18.12.2018

Krásná klasika francouzské literatury. Tajemný fantom, který vraždí operní zpěváky. Co víc si přát?