Nataša Gollová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život tropí hlouposti Pravdivý, dojemný, dramatický a veskrze smutný životní příběh velké hvězdy českého filmu Nataši Gollové mapuje její úspěšnou, žel krátkou profesionální kariéru, ale také krutý pád a následné osamění. Talentovaná, inteligentní, skvělá herečka se narodila do velmi dobře situované rodiny, do přepychu a bohatství, prožila krátkou a oslnivou uměleckou dráhu, dramatický a většinou nešťastný soukromý život a skončila v chudobě, závislá na alkoholu, bez rodiny a přátel. Přesto na ni publikum nezapomíná. Její rozpustilé, ale sympatické dívky, které ztvárnila v četných filmech, např. Eva tropí hlouposti nebo Hotel Modrá hvězda, zůstanou v paměti diváků natrvalo. Poutavé svědectví o životě této herečky napsal mladý novinář Aleš Cibulka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7940/big_natasa-gollova-WOP-7940.jpg 4.5142
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Nataša Gollová

Ira13
12. ledna

Pěkně zpracovaná kniha. Škoda jen, že čerpá už jen z archivů a pan Cibulka nemohl vést hovor přímo rozhovor s paní Natašou.

Janadvorackova
02.04.2022

Pěkné vzpomínání na Evku, která tropí hlouposti, což je, krom Císařova pekaře asi jediný starý film, který jsem s ní viděla :). Tedy pak ještě "Tetky," ale to byla náhoda posledního měsíce, kdy jsem ztvrdla u televize, na kterou koukal táta.

V pubertě jsem netušila, co na těch černobílých filmech rodiče a prarodiče mají. Většinou mě nebavily, tedy krom starých sci-fi a hororů, leckdy historických.
Až teď v poslední době mi staré filmy nevadí a ráda si přečtu i biografii vrstevníků mé babičky, nebo i prababičky.

V knize jsou přiblíženy osudy několika hereček třicátých a čtyřicátých let. A budete se divit, jak mnohé, ne-li všechny, dopadly.


MatBla
07.11.2021

Miluji filmy pro pamětníky. Nataška byla vždycky moje oblíbenkyně.
Aleši díky za vznik téhle knihy :)
Při návštěvě Prahy jsem za Nataškou zašla na Vyšehrad, pravda, chvíli jsem ji hledala, ale našla.

Tylinka
03.05.2021

Moc hezky napsané. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a konec jsem samozřejmě obrečela.

Abako
03.03.2021

Nataša Gollová byla vždycky moje nejoblíbenější prvorepubliková / protektorátní herečka. Inteligentní, vzdělaná, kultivovaná, krásná a obdivuhodná. Zničená režimem a závistí míň úspěšných kolegyní. Nešťastná v osobním životě, ale laskavá ke svýmu okolí. Svět je prostě nespravedlivej. Jestli jste Natašu milovali, budou chvíle, kdy se nad touto knížkou určitě dojmete a budete ji mít ještě radši.

vlastimil577
05.01.2021

Paní herečka. Moc rád se dívám na filmy s ní !!!!

1amu
18.05.2020

S Adinou Mandlovou mé nejoblíbenější herečky a scéna "Jdeme loupit" se Zdeněčkem (Eva tropí hlouposti) je špička chytrého srandovna v českém filmu, které uměl pouze Martin Frič. Nejen, že uměl vybrat typ herce, ale uměl to, co ostatní režiséři (třeba Vladimír Slavinský) neuměli - dostat z herce maximum. Krásná Nataša to potvrzuje v mnoha veselohrách, které se nikdy neokoukají . V 50-tých létech jí moc nepomohl Jan Werich, když odmítl mladičkou Irenu Kačírkovou ve filmu Císařův pekař, jako měsíční ženu Sirael (V Osvobozeném divadle ji hrála před 20-ti léty Hana Vítová) . Paní Nataša neodmítla pomocnou roku z finančních důvodů.
Oceňuji autora za jeho trpělivost a pečlivou práci.

IvonaK
14.06.2018

Věřím tomu že Naška musela být za mlada velice sympatický člověk. Bohužel koncentrák a ukr uzná bolest kloubů ji zničili radost ze života. Jinak velice pěkně napsaná knížka a dotýká se zde ve stručnosti i jiných slavných hereček této doby.

1