Nataša Gollová

Život tropí hlouposti Pravdivý, dojemný, dramatický a veskrze smutný životní příběh velké hvězdy českého filmu Nataši Gollové mapuje její úspěšnou, žel krátkou profesionální kariéru, ale také krutý pád a následné osamění. Talentovaná, inteligentní, skvělá herečka se narodila do velmi dobře situované rodiny, do přepychu a bohatství, prožila krátkou a oslnivou uměleckou dráhu, dramatický a většinou nešťastný soukromý život a skončila v chudobě, závislá na alkoholu, bez rodiny a přátel. Přesto na ni publikum nezapomíná. Její rozpustilé, ale sympatické dívky, které ztvárnila v četných filmech, např. Eva tropí hlouposti nebo Hotel Modrá hvězda, zůstanou v paměti diváků natrvalo. Poutavé svědectví o životě této herečky napsal mladý novinář Aleš Cibulka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7940/natasa-gollova-7940.jpg 4.5120
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Sláfka

Kniha Nataša Gollová

IvonaK
14.06.2018

Věřím tomu že Naška musela být za mlada velice sympatický člověk. Bohužel koncentrák a ukr uzná bolest kloubů ji zničili radost ze života. Jinak velice pěkně napsaná knížka a dotýká se zde ve stručnosti i jiných slavných hereček této doby.

IvaKo
26.07.2017

Působivě sepsané vzpomínky na oblíbenou herečku se smutným osudem.

29.04.2017

Krásná knížka o prvorepublikové herečce. V knize je spousta informací z její filmové éry, a o nešťastných partnerských vztazích. Konec jejího života je hodně smutný. Doporučuji!!

topipig
08.03.2017

Tahle talentovaná herečka, rodačka z Brna, se zasněným pohledem měla v soukromí smutný život a nešťastný osud. Svoje nejslavnější filmové a divadelní role tak vytvořila zejména v období Protektorátu, po válce už moc příležitostí nedostala a svůj žal začala utápět v alkoholu. Ke konci 60. let se stáhla do ústraní a v roce 1988 zemřela v Praze v domově důchodců. V srdcích diváků, kteří ji měli rádi však navždy zůstane a zejména její kulometná palba slov ve filmech Eva tropí hlouposti nebo Roztomilý člověk bude stále bavit donekonečna. Mě určitě ano.

Izu
27.10.2016

Je mi z toho smutno.Velice pekne cteni o jedne z nejkultivovanejsich herecek sve doby.

andrii24
07.03.2016

Co natropí rozpustilá roztomilost, inteligentní komika a sympatie? Neodmyslitelně a už navždy budou patřit k Nataše Gollové.

Chaninka
14.12.2015

Kniha se čte jedním dechem. Velmi krásný leč smutný příběh Natašky, ale naštěstí jsou tu její filmové postavy, jako je Eva, Zuzanka, Jiřina a další, které ukazují Natašku veselou, usměvavou, plnou elánu :)

kiraa
25.08.2015

Krásná kniha o krásné ženě.