Šaman

Klasický western, historický román, detektivka, politický thriller, román o naději a zklamání, o válce a míru, o lásce a nenávisti, o přátelství a zradě, o rozumu a víře, o demokracii a zvůli, kniha nabitá dějem, prošpikovaná jemným humorem a ještě jemnější erotikou – to vše je Šaman, další z románů Noaha Gordona, které sledují osudy skotské lékařské dynastie Coleů v průběhu dějin. Šamanův příběh se odehrává ve Spojených státech amerických přibližně v polovině devatenáctého století. Rob J. Cole, mladý skotský lékař, se po zapojení do politických nepokojů ve vlasti ocitne na útěku a skončí v Novém světě. Rozhodne se připojit k prvním osadníkům na původně indiánském území ve státě Illinois, kde je hrstka farmářů v nově založené osadě Holdenův Přívoz vydána na milost a nemilost drsné přírodě, úrazům i smrtícím epidemiím. Přítomnost lékaře znamená pro osadníky pouto se ztracenou civilizací i hlavní naději pro přežití. Robův hluchý syn, od dětství přezdívaný Šaman, touží kráčet v otcových stopách a oženit se s židovkou Rachel – sny, o jejichž nesplnitelnosti sám leccos tuší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1437/saman-wDZ-1437.png 4.6597

Dynastie Coleových (2.)

Vydáno:, Knižní klub

Shaman (1992)

Kniha Šaman

Yorika

Pokud máte rádi westerny a atmosféru amerického západu, Šaman se vám bude líbit.
V mém osobním žebříčku, je kniha ještě o stupínek výš před Ranhojičem.

JarmilaNovotna

Skoro tak skvělá kniha jako Ranhojič.

Zdenas5

Opět pěkný příběh zasazený do zajímavého období amerických dějin, ale Ranhojič se mi líbil o trošinku víc.

zdenaR

Po výborné knize Ranhojič další super čtení.
A co potom Lékařka :-)))

bruntal

Do poloviny knihy se jedná o poutavý, nápaditý a mistrně napsaný příběh, poté však sklouzává k nudným, hluchým pasážím, ze kterých jsem cítil jakoby těžkopádnost autorova psaní. Místy, vždy jen na pár stránkách, se pak opět objevila ta lehkost psaní a s ní i poutavost příběhu. Přes tyto výtky, jako celek působí kniha uceleně a je znát, že autor je mistr svého řemesla. Ačkoliv můj komentář vyznívá poněkud kriticky, doporučuji knihu k přečtení a řadím ji do svých TOP 100 knih, možná i proto, že mi místy připomínala Steinbeckovo dílo Na východ od ráje.

Kac7
29.11.2018

Tato kniha je velmi výjimečná. Její kouzlo však nelze vyjádřit slovy. Doporučuji

alekis
19.11.2018

Naprosto úžasná kniha, navazující na Ranhojiče. Barvitě je tu mimo jiné přiblíženo období americké občanské války. Nelze než doporučit: zábavné, čtivé, napínavé, dramatické, člověk získá mnoho poznatků.

mysce
03.10.2018

"Robovým zjevením je lékařská věda, víra málo pohodlná a málo utěšující. Jejím božstvem je pravda, jejím požehnáním je důkaz a její liturgií pochybnost.
Má stejně tolik tajemství, jako kterékoliv jiné náboženství, vede temnými stezkami lemovanými nebezpečím, zrádnými útesy a hlubokými jámami."