Lékařka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějištěm třetího románu Noaha Gordona, vyprávějícího o lékařské rodině Coleů, je současná Amerika. Poslední potomek rodu, Roberta J. Coleová, pokračuje v rodinné tradici a stává se významnou lékařkou. Po letech strávených v Bostonu, když její manželství skončilo a práce v nemocnici jí začíná připadat příliš odlidštěná, má pocit, že své existenci musí dát nový směr. Odchází do horského městečka uprostřed nedotčené přírody a otevře si zde soukromou praxi. S novými zkušenostmi, přáteli a bližními, jejichž osudy spoluprožívá a jimž se snaží pomoci, v prolnutí dobrého i zlého v každodenním údělu, kde je však prostor pro osobní volbu, postupně nachází nový smysl svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83855/lekarka-83855.jpg 3.8384
Série

Dynastie Coleových 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Zdravotnictví
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Matters of Choice, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Lékařka

Přidat komentář
Tyet
25. října

na stránce 91 jsem knížku zaklapla, bezbřehá, plytká nuda, je to bohužel červená knihovna, na to nemám čas :)

Szekynka
25. září

Tak mám za sebou Šamana a Lékařku. Nemůžu tvrdit jako většina, že by byla lékařka slabší, mě byl její příběh docela blízky, stejně tak jsem si ale zamilovala Šamana. Tím, že autor zasadil knihy do úplně odlišných dob a prostředí nedají se myslím knihy úplně porovnávat. Za mě měly obě něco do sebe.

Jandulena
27. srpna

Kniha byla čtivá od začátku do konce. Ale pravdou zůstává, že předchozí dvě knihy byly zajímavější. Nicméně jsem ráda, že jsem ji četla. Člověk se alespoň před knihu mohl dozvědět o americkém zdravotním systému a zjišťuje, že to tam opravdu není velká hitparáda.

Schary
25. srpna

Čtivé, nicméně postrádá kvality a zajímavost předchozích dílů.

Alma.steffl
01. srpna

Konec ságy rodu Coleů. Oproti předchozím dílům slabé. Historie Gordonovi sedí líp.

Jara 56
14. července

Přečteno, dle mého je to nejslabší z autorových románů, ale i tak se dá číst.

verense
28. března

Typicky čtivý Noah Gordon, i když vyznění Lékařky asi není tak "exotické", jako tomu bylo u Ranhojiče či Šamana. Možná je to tím, že hlavní hrdinkou je žena, možná tím, že se jedná o dobu nám daleko bližší. Náhled do problematiky zdravotního pojištění a konfliktů s odpůrci potratů byl zajímavý, zase se mi potvrdilo, že USA jsou jednou z posledních zemí, kde bych chtěla žít. Moc pěkné završení trilogie.

harena
20. února

Pokračování dynastie Coleů, tentokrát je hlavní hrdinkou žena, lékařka, která žije v osmdesátých letech minulého století. Také podědila tzv. vzácný "dar" po Roberu Coleovi, který žil v jedenáctém století. Noah Gordon je veliký vypravěč, v knize nejen popisuje současnou krizi, kde statisíce lidí nemají na lékařskou péči a sugestivně popisuje i odpor a fanatickou nenávist odpůrců potratů, ale také vyzdvihuje lidskost a přátelství, radost i lásku. První díl Ranhojič byl úžasný, podmanivější, exotičtější, nezapomenutelný a líbil se mi mnohem víc, i když tato kniha je nám bližší. Celá trilogie je krásné čtení.

1

Štítky

lékaři lékařky

Autor a jeho další knihy

Noah Gordon
americká, 1926

všech 10 knih autora

Podobné knihy

Kniha Lékařka je v

Právě čtených5x
Přečtených625x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených39x
Knihotéce187x
Chystám se číst139x
Chci si koupit15x
dalších seznamech2x