Lékařka

Dějištěm třetího románu Noaha Gordona, vyprávějícího o lékařské rodině Coleů, je současná Amerika. Poslední potomek rodu, Roberta J. Coleová, pokračuje v rodinné tradici a stává se významnou lékařkou. Po letech strávených v Bostonu, když její manželství skončilo a práce v nemocnici jí začíná připadat příliš odlidštěná, má pocit, že své existenci musí dát nový směr. Odchází do horského městečka uprostřed nedotčené přírody a otevře si zde soukromou praxi. S novými zkušenostmi, přáteli a bližními, jejichž osudy spoluprožívá a jimž se snaží pomoci, v prolnutí dobrého i zlého v každodenním údělu, kde je však prostor pro osobní volbu, postupně nachází nový smysl svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83855/lekarka-83855.jpg 3.8437

Dynastie Coleových 3.

Literatura světová, Romány, Zdravotnictví
Vydáno, Knižní klub

Matters of Choice, 1995

Kniha Lékařka

hardrock

Mne sa ten príbeh páčil. Áno, je iný ako Liečiteľ. Áno, je iný ako Šaman, ale bavilo by vás čítať znovu to isté? Toto je príbeh zo súčasnosti, chýba mu pach histórie prvých dvoch dielov. Kniha je však plná človečenstva a ľudskosti. Lekárska veda, rovnako ako rod Coleovcov ide š ďalšou generáciou stále dopredu, presne ako to ukázal záver tejto knihy. Podľa mňa to bolo dôstojné zakončenie Cole ságy.

Karol477

Příběh není špatný, ale ve srovnání s předchozím dílem Šamanem je o poznání horší. Váhala jsem i nad 4ma hvězdičkama.

evvva
27.12.2020

Po Ranhojičovi a Šamanovi poněkud slabší kousek, nicméně, dočteno, odškrtnuto a hurá na další....

EvikU.
02.11.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi četla stejně pěkně jako předešlé 2 díly. Nebylo to tak zajímavé z pohledu historie, protože 20 století máme v nedávné paměti. Ale i tak to bylo hezké čtení.

SPOILER: Lékařka R. J. Coleová si toho prožila dost. Mrzel mě ten konec ve smyslu, že se rozešli s Davidem, když se nakonec vrátil a mohli spolu být šťastný. A také to, že se s ním nesnažila spojit, když zjistila, že dostala znovu velký dar. Být maminkou. No pár stránek bych ještě zvládla. Doporučuji.

roman6788
29.10.2020

Nebolo to az take zazivne ako predosle dva diely, ale snaha sa ceni.

georginaa
19.10.2020

Na začátku nové práce jste nadšeni, po pár letech spěchu a chaosu jste vyhořelí a vůbec nevidíte smysl svého života. Dokud nedostanete druhou šanci a nový stimul k duševní spokojenosti. To se právě stalo Robertě, která toho měla už dost a našla si nový život v malém městečku. Docela pěkný příběh.

bararich8
13.04.2020

Bohužel musím souhlasit, že s předchozími knihami, s Ranhojičem především, se Lékařka moc srovnávat nedá. Na druhou stranu, když jsem se pročetla pro mě poněkud zmateným začátkem, příběh mě pohltil a četl se velmi lehce.

pavel8652
31.03.2020

Na rozdíl od Ranhojiče a Šamana byla pro mne tato kniha nudná a "bez šťávy".Vlastně jsem se jen prokousal na konec.Vzhledem k předchozím dvěma knihám to ale byla jakási povinnost.Své čtenáře si kniha jistě najde,ale pro muže to podle mne moc není.