Lékařka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějištěm třetího románu Noaha Gordona, vyprávějícího o lékařské rodině Coleů, je současná Amerika. Poslední potomek rodu, Roberta J. Coleová, pokračuje v rodinné tradici a stává se významnou lékařkou. Po letech strávených v Bostonu, když její manželství skončilo a práce v nemocnici jí začíná připadat příliš odlidštěná, má pocit, že své existenci musí dát nový směr. Odchází do horského městečka uprostřed nedotčené přírody a otevře si zde soukromou praxi. S novými zkušenostmi, přáteli a bližními, jejichž osudy spoluprožívá a jimž se snaží pomoci, v prolnutí dobrého i zlého v každodenním údělu, kde je však prostor pro osobní volbu, postupně nachází nový smysl svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83855/big_lekarka-83855.jpg 3.8470
Série:

Dynastie Coleových 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Zdravotnictví

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Matters of Choice, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (87)

Kniha Lékařka

lucifess
24.08.2021

Třetí v sérii, pro mě zároveň i nejslabší díl ze série. Pořád je to velmi dobrá kniha. Hlavní hrdinka R.J. je velice silná žena, která si musela naprosto všechno už od dětství vybojovat. Na jednu stranu je to obdivuhodné, všichni bychom k ní mohli vzhlížet, ale často mi připadala opuštěná a život nenaplněný. Sama obstát v horách, sama se naučit ovládat motorovou pilu, sama prořezat lesní cestu, sama postavit most přes vodu, sama, sama, sama... a kam a pro co se člověk vlastně žene?
Přiznám se, že kniha pro mě nemá moc konec. Mohla by skončit jak dřív, tak i později. Bylo to, jako když se autor rozhodl, že knihu ukončí například 31.8. a co dopíše, to dopíše.

JitaJL
18.08.2021

Nelze srovnávat s Ranhojičem ani Šamanem, a přesto se mi příběh moc líbil. Je zasazen do nedávné minulosti a na rozdíl od předchozích dílů je hlavní hrdinkou a pokračovatelkou lékařské tradice žena. Žena dle mého názoru silná, odvážná a neskutečně lidská. Obdivovala jsem ji po celou dobu a i když konec nedopadl podle mých představ, dojal mě a nechal určitý prostor pro myšlenku, jak by to mohlo dál v budoucnu pokračovat.


dominika8192
03.08.2021

Kvalit Ranhojiče to nedosahuje, ale to se nepovede žádné knize. Ani sám velký génius nepřekročí svůj vlastní stín a nenapíše nic podobně skvostného. V záři Ranhojiče se Lékařka jeví jako průměrná kniha, nemastná a neslaná, ale zdání klame. Je působivá, jemná a laskavá a ačkoli řeší vážná témata, servíruje je čtenáři něžně a nenásilně. Ne, nebudu se inspirovat poslední větou anotace, v níž se praví, že se ke knize čtenář rád vrátí. Přečetla jsem ji jednou a stačilo. Ale promrhaný čas to nebyl.

tamdr
30.05.2021

Mně se nejvíce líbil Ranhojič a u toho asi zůstanu i po této knize

hardrock
01.02.2021

Mne sa ten príbeh páčil. Áno, je iný ako Liečiteľ. Áno, je iný ako Šaman, ale bavilo by vás čítať znovu to isté? Toto je príbeh zo súčasnosti, chýba mu pach histórie prvých dvoch dielov. Kniha je však plná človečenstva a ľudskosti. Lekárska veda, rovnako ako rod Coleovcov ide š ďalšou generáciou stále dopredu, presne ako to ukázal záver tejto knihy. Podľa mňa to bolo dôstojné zakončenie Cole ságy.

Karol477
08.01.2021

Příběh není špatný, ale ve srovnání s předchozím dílem Šamanem je o poznání horší. Váhala jsem i nad 4ma hvězdičkama.

evvva
27.12.2020

Po Ranhojičovi a Šamanovi poněkud slabší kousek, nicméně, dočteno, odškrtnuto a hurá na další....

EvikU.
02.11.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi četla stejně pěkně jako předešlé 2 díly. Nebylo to tak zajímavé z pohledu historie, protože 20 století máme v nedávné paměti. Ale i tak to bylo hezké čtení.

SPOILER: Lékařka R. J. Coleová si toho prožila dost. Mrzel mě ten konec ve smyslu, že se rozešli s Davidem, když se nakonec vrátil a mohli spolu být šťastný. A také to, že se s ním nesnažila spojit, když zjistila, že dostala znovu velký dar. Být maminkou. No pár stránek bych ještě zvládla. Doporučuji.

1