Statek je rodu ženského

Statek je rodu ženského https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473575/bmid_statek-je-rodu-zenskeho-V08-473575.jpg 4 83 29

Čtyři ženy, čtyři osudy. V jeden okamžik se jejich cesty potkají, protnou a propletou. Zůstanou samy, bez mužů, které – jak si bláhově myslí – nechaly daleko za sebou. A pak tu máme psa. Kolii jménem Punti Cana, slyšící na jméno Punťa. A taky kozu. A kocoura. A horké léto, které voní meruňkovým koláčem, posečenou loukou, borovým lesem, vodou, žabincem a borůvkovým vínem. Prostě idylka, jen sem tam nějaká ta letní bouřka. Mimochodem – jak myslíte, že to zvládají opuštění muži?... celý text

gabriela8704
předevčírem 5 z 5

Vidíte knihu lze napsat i ve 4 lidech. Těším se až to vyzkouším. Jinak jsem se bavila. Bylo to příjemné oddechové čtení.

Hanouch072
22.04.2024 5 z 5

Super knížka, oddechové, pohodové, parta správných holek.. Ještě jsou dvě pokračování!

Booky84
03.02.2024 5 z 5

Krásné a pohodové čtení, které pohladí čtenářskou duši, léto na mě ze stránek dýchalo plnými doušky. Hned bych na takový statek vyrazila na dovolenou. Je skvělé, že se autorky daly dohromady a knihu napsaly.

janka84
20.10.2023 5 z 5

Výborné odpočinkové čtení, místy veselé, místy smutné, ale určitě ne nudné. Doporučuji. Tato kniha vás pohladí po duši.

lucakuca
11.05.2023 4 z 5

Letní, dovolenková komedie plná slunce, přátelství a lásky.
Nenáročně milé.
Podobně prdlé čtení jako série s Jozefínou a komisařem Tvrdíkem od Marie Rejfové.

Ira13
15.03.2023 4 z 5

Kniha na dovolenou nebo jako odpočinková. Pobaví, neurazí, čte se sama. Trošku i pohádka. Moc mě bavila a přečetla jsem ji docela rychle

NannyOgg24
26.02.2023 5 z 5

Hezký příběh 4 žen, u kterého jsem se hodně nasmála a nakonec si i romanticky poplakala.

Alena_S
08.02.2023

Přečteno rychločtením, i když mě to trochu mrzí, tentokrát asi nebyla správná nálada. Darja a její repre-sídlo (už to vidim), chlapi, co se i dnes stavějí na uši, když ženská udělá krok bez jejich souhlasu... Ani ta sranda nepomohla. Přečtu si ji radši jindy, nebo ještě líp, přejdu na druhý díl, kde už tohle všechno snad mají vyřešené :D

Zelený.úval
29.01.2023 5 z 5

Za mě kniha super. :-) Dobře se četla, děj hezky plynul. Také musím ocenit vykreslení atmosféry jihočeského statku. No a že to na konci všechno dobře dopadlo, byla už jen taková třešnička na dortu. :-)

Aranel15
09.01.2023 5 z 5

Kniha byla fajn a místy vtipná nejvíc mě asi bavil Antonín, který byl zadumaný ve svém badatelském světě a hodně mimo realitu

hzd
08.11.2022 4 z 5

Hezká, vtipná a odpočinková knížka.

Polík
16.09.2022 4 z 5

Kniha na nedělní odpoledne, vtipná, nikterak náročná, romantická, ale nikoliv nudná :-)

Lucissia
04.08.2022 4 z 5

Ano, celkem čtivé, něco milé, něco přehnané... Asi bych po knize znovu nesáhla, ale i tak čtení nelituji... :-)

katerina5544
23.06.2022

Za mě tedy ne. Odložila jsem velice brzy. Naprosto mě odradilo dohadování manželů hned na začátku plus uvodni scéna mi nepřišla vubec vtipná. Ten styl psaní mi prostě nesedl.

jitka7326
07.03.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka

bookcase
18.02.2022 4 z 5

To je ta správná knížka na pohodu. Humor, vtipné scénky, hodně dialogů, děj příjemně odsýpá. Pohádka o vztazích se šťastným koncem.

SusanStoHelit
11.02.2022 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. K přečtení vybízí už nádherná obálka a obsah rozhodně nezklamal. Hlavní postavy jsou sympatické a prostředí jihočeského statku je krásně vykresleno. Pokud sháníte skutečně pohodovou knihu, s touto určitě neuděláte chybu :)

Josh
31.01.2022 5 z 5

Rovnou říkám, že české současné prostředí nesleduji ve filmu, natož v knihách. TOHLE ALE BYLA SKVĚLÁ JÍZDA a je neuvěřitelné, že ji sepsaly hned 4 ženy společně. Možné, protože i 4 ženské postavy do sebe „zapadly“ jako puclíky. A muži nakonec také nebyli marní :o)) Životní postřehy z charakteru žen a mužů, generační pohled, příjemný humor a také nějaká zvířátka, která jsou součástí našich životů byli v takovém souladu, že po poslední straně budete listovat, jestli je fakt poslední…. Doporučení 300% a kéž by autorky už psaly další knihu!

Havrnka
04.01.2022 5 z 5

Krásná, s nadhledem a s trochou humoru,kniha o vztazích mezi muži a ženami. Doporučuji.

Tove
23.12.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, oddechovka, která potěší.