Muž na dně

Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. S neortodoxním kriminalistou Holinou se budeme prodírat labyrintem vyšetřování a přitom nahlédneme hluboko do životů propojených pletivem silných emocí a rozporuplných činů. Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích, jehož vysílání chystá Česká televize od ledna 2015. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších televizních osudů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225795/big_vrazdy-v-kruhu-muz-na-dne-kB5-225795.jpg 4.2168

Kniha Muž na dně

Mudry

Televizní seriálové zpracování neurazilo, ale ani nenadchlo. Oproti tomu mě kniha velice mile překvapila . Souhlasím s ostatními, že by se to obešlo i bez astrologie, nicméně mě to nijak "nerušilo " .

Petronela16
01.12.2021

Keď ja neviem.Take nemastne-neslane.Vypocula som ako audioknihu, čo je možno aj dobre, lebo počítam, že čítať by som to iste nečítala.Zaujalo ma to, že som si nemusela predstavovať hlavných hrdinov, nakoľko boli daní v seriáli ako som sa dozvedela z anotacii, hoci som seriál nevidela.Ten začiatok je fajn, úplne ma to chytilo, len postupne sa to nejak divne vyvíja.Nevravim, že úplne nezaujímave čítanie, len ma nebavili tie state o znameniach, astrológii... Možno vo filme je to také putavejsie, ale v knihe to moc vody nenamuti.Hviezdicky dávam za slovenského hlavného hrdinu knihy a hrdinu, ktorý to zvládol všetko načítať a to skvelý Jan Šťastný.
Takže shrnuto a podtrženo- taky slabší priemer, ale nevylučujem autorkin umelecký progres.

Knihozrout177
29.11.2021

Čtivá detektivka se sympaťákem Mariánem Holinou, výborná charakteristika postav policistů a uvěřitelně popsaný proces vyšetřování. Astrologie v příběhu působí násilně, jako pokus za každou cenu příběh ozvláštnit. Ke konci přišla únava z přemíry ingrediencí zla, které autorka použila. Posuďte sami: smrt dítěte, znásilnění, zneužívání mladistvých, drogy, vydírání, patologický vztah k matce a ženám, požár, nádor v mozku, udavačství, špiclování, výhrůžky, rodinné trauma ústící ve lhaní a mlčení mezi nejbližšími, úplatky, sebevražda, pád z okna způsobující jednu smrt a jedno ochrnutí a navrch tři pokusy o vraždu od tří různých pachatelů v necelých dvou dnech.

kahoma
03.05.2021

Audiokniha dobrá. Líbila se mi. Řešení mě překvapilo - ale to je dobře, autorce se hezky podařilo čtenáře držet v napětí až do konce. Ráda si od ní přečtu // poslechnu něco dalšího.

berila
06.01.2021

Velice dobrá česká detektivka. Televizní seriál mám moc ráda a tady jsem se dozvěděla vše, co tomu předcházelo.

Pragy
06.11.2020

Kniha se pěkně čte, navíc si vybavuji jednotlivé herce z TV seriálu.

jprst
10.11.2019

Pokud hledáte dobrou českou detektivku z tvorby našich současných autorů, tak tato je podle mě jedna z nich. Dobrý námět,poutavě zpracovaná činnost vyšetřovatelů a ta trocha astrologie opravdu neotráví.

Kerberos
14.07.2019

Dobrá detektivka,ale čekala jsem o malinko víc.Takový úvod před seriálem a té astrologie by mohlo být míň,trochu mi vadila i v seriálu.