Muž na dně

Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. S neortodoxním kriminalistou Holinou se budeme prodírat labyrintem vyšetřování a přitom nahlédneme hluboko do životů propojených pletivem silných emocí a rozporuplných činů. Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích, jehož vysílání chystá Česká televize od ledna 2015. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších televizních osudů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225795/vrazdy-v-kruhu-muz-na-dne-kB5-225795.jpg 4.3127

Vraždy v kruhu (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Kniha Muž na dně

eliska2669

Od třetí stránky až do pár předposledních stran totální zábavná jízda, každá postava je zajímavá, zavražděný je zaplatený do tolika hnusnejch věcí, je strašně napínavý to rozkrývat. Astrologie byla sice divná ale nějak extra silně jsem ji tam, narozdíl od ostatních komentujících, nevnímala, naopka jsem na ten aspekt už zpětně skoro zapomněla. Co mi ale vadilo byla pointa, která, stejně jako ve všech ostatních pitomých detektivkách, nedává žádný smysl, vůbec dopředu nejde zjistit a jde tady jen o to, aby čtenář na konci dělal "WOW, to jsem teda nečekal." A mě to vždycky akorát tak vytočí.

Tyrkysová
18.05.2018

Rozjezd je pomalejší, ale ke konci děj vtáhne a závěr rozhodně nečekáte :) Až na pár drobností, které mě při čtení rušily, mohu s klidem doporučit nejen milovníkům seriálu :)

pavčape
07.05.2018

Knížka mě příliš nenadchla. Seriál se mi líbil mnohem víc. Ale nyní alespoň vím, co mu předcházelo, jelikož děj knihy se odehrává před tím, než se začaly odvíjet příběhy seriálových postav.

ddkk
01.04.2018

Kdybych si nepřečetla otázky k soutěži vypsané jednou knihovnou, vůbec by mě nenapadlo detektivky Ivy Procházkové hledat, protože ani TV seriál jsem moc nesledovala (i když Ivana Trojana mám moc ráda).
Teď se ráda podívám na všechny díly, protože
Muž na dně není vůbec špatný. Nicméně, přece jen se připojuju k těm, kterým vadily zbytečné části o astrologii. Je jasné, že autorka potřebovala svého detektiva odlišit od záplavy jiných, kterými se aktuální trh přímo hemží. Ale právě horoskopy jako podklad k řešení vraždy? Trochu přitažené za vlasy, zvlášť když se Holina pouští do "odborných" astrologických úvah. Koneckonců, proč ne, je to přece jen kniha a tudíž zábava. Vydedukovat pachatele také nebylo zas tak složité, ale tentokrát mi to moc nevadilo. Knížka je čtivá, odehrává se ve známém prostředí a její děj je pravděpodobný a pochopitelný. Dávám za čtyři.

miloslav0399
26.12.2017

Schéma z nejklasičtější kriminální školy - jedna mrtvola a zástup podezřelých, každý se svým motivem. Vcelku čtivé zpracování románu značně sráží nudný, přebujelý a zcela zbytečný astrologický prvek. Kdyby se postava Sábiny škrtla, nebo se z ní udělala servírka nebo třeba učitelka, knize by to nepochybně prospělo a byla by za mě o hvězdičku lepší.

SuperSojka
05.11.2017

Nejsem expert na české detektivky, tato je možná jedinou, kterou jsem četla, ale napsaná je hezky, čtivě, rozhodně mě nezklamala.

mates112
24.09.2017

Pro změnu jsem sáhla po české detektivce a udělala dobře. Děj se mi prolínal s televizním zpracováním, ale nebylo to nijak rušivé. Trojan mi naopak do příběhu pěkně zapadl. Doporučuji k přečtení, nenechat se odradit zdlouhavějším začátkem.

Ennie
12.08.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak to rozhodně stálo za to. Sice jsem vraha odhalila docela brzo, ale bylo fajn, že tam bylo více "podezřelých" :). Určitě si přečtu i další díl!

Iva Procházková

Iva Procházková