Rituál stínu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Řím, květen 2005. Mladá archivářka je během večírku na francouzském velvyslanectví zavražděna podle rituálu, který upomíná na smrt Chírama, legendárního zakladatele svobodného zednářství. Ve stejnou dobu stihne v Jeruzalémě podobný úděl také archeologa, který má v držení kámen se záhadnou rytinou. Vyšetřováním je pověřen komisař a zednářský mistr Antoine Marcas a Nefrita Zewinská, která „bratry“ pro změnu z duše nenávidí. Oba jsou konfrontováni s neúprosnými zabijáky ze společnosti Thule, tajného nacistického bratrstva a starobylého odpůrce zednářství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95804/ritual-stinu-9EI-95804.jpg 2.89
Série

Antoine Marcas 1.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Le Rituel de l´ombre, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Rituál stínu

Přidat komentář
ludek.n
30. září

Honba za pradávným tajemstvím templářů, ukrytém v ukradených zednářských archivech, a legendami opředené rituály, přinášející nejvyšší poznání všehomíra, to jsou základní myšlenkové linie románu Erica Giacomettiho, který ke spolupráci přizval zednářského mistra Jacquese Ravenneho. Na první pohled je poznat, čím se Eric živí - je totiž investigativním novinářem. Na stylu, slohu, celkovém podání a vyznění Rituálu stínu je to mohutně poznat. Chvílemi stroze suchopárné popisy zednářských praktik přecházejí mžiknutím oka v oslepující gejzíry akčních scén, plných násilí a krutosti, které se hned vzápětí mění v mystické a politické filozofování. Všemocné tajné organizace, sadističtí nájemní zabijáci, nacisti, zednáři, židovská otázka a nad tím vším příběh rituálních vražd, které vyšetřuje Antoine Marcas a Nefrita Zewinská. Několik linií, které se sbíhají a zase rozbíhají, aby nakonec eskalovali v lehounce zastřeném finále. Není to špatná kniha, ale pohříchu čtenáře nepohltí a nestrhne s sebou, jak by se čekalo.

Eeli
31.05.2016

Pro mě neuvěřitelně nudné čtení, které příliš nezaujme. Chvilkové momenty, pasáže, které vás nutí ve čtení pokračovat, jsou rychle pominuty dalšími zdlouhavými a nezáživnými částmi textu. K dočtení knihy mě donutilo pouze to, že neodkládám rozečtené knihy. Nicméně věřím, že pro někoho půjde o zajímavou knihu, neříkám, že neexistují horší.