Sedmá pohroma

Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku. Neschyluje se k dalším? Velitel Gray Pierce a Sigma Force při hledání odpovědi cestují z epidemií postižených ulic Káhiry ke starobylé hrobce ukryté pod žhavými súdánskými písky a do odlehlého arktického komplexu provozovaného šíleným géniem. Dochází však čas, po který je možné vypořádat se s hrozbou zrozenou z dávné minulosti a znovu uskutečněnou nejmodernější vědou – s nebezpečím, jež zahájí sérii pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě… a zničením celého lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341858/sedma-pohroma-RNi-341858.jpg 4.3162

Sigma Force 12.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art

The Seventh Plague, 2016

Kniha Sedmá pohroma

zuzana1995

Tento díl jsem sice nepřečetla s takovou rychlostí jako předchozí, ale i tak mě kniha bavila.

Hade

Mě to připadlo trochu pod Rollinsovu úroveň.

CharlesWard
19. květnaodpad!

Už asi pátá! naprosto průměrná rollinsovka. Chybí velkolepý závěr, zapomatovatelný záporák a tak nějak mi to připadá podobně průměrné, jako poslední 4 knihy v sérii (tohle se tedy blíží podprůměrem k Šestému zániku, a to má prý být číslo 7 štastné, no nevím). Dávám si zase delší dobu pauzu, a jen doufám, že se v posledních 2 knihách konečně Rollins vytáhne a vylepší svou 5x pošramocenou pověst!

derminator

Sigma Force mě baví, Sedmá pohroma je napsána dobře. Knihu doporučuji za 80%.

ilčidlo

Výborné oddychové čtení, já jsem spokojená

orinka3
14.12.2019

Napínavé čtení plné dobrodružství a nebezpečí, tajemných hieroglyfů i šifrovaných kreseb. Smrtící viry v Egyptě, šílený vědátor a pán světa v ledové pustině, krvežíznivá Valja s kudlou po babičce a vůbec plno postav, kladných i záporných. Světélkující moudří sloni v africkém pralese. Lidstvo na pokraji vyhubení, leč díky chrabrému zásahu statečného pilota kamikadze v hodině dvanácté zachráněné. Lék na strašlivou nemoc za pomoci slonů nalezen. Na můj vkus je to opravdu hodně za vlasy přitažené. Proto uděluji pouhé 2 hvězdičky, neb podezírám autory, že si tak trošku ze čtenářů dělali srandu.

1T0S_
01.09.2019

Pro mě po dvou skvělých dílech docela velké zklamání.

Moc mi nesedl motiv nákazy, který jsme tu již jednou v rámci Sigmy měli, dle mého názoru dokonce lépe zpracovaný. Též mi celý děj připadal až příliš překombinovaný. U Rollinse jsem zvyklý na obsáhlé a komplikované zápletky, ale spojení Tesly, Twaina, egyptské mytologie, deseti biblických ran, smrtících bakterií a šíleného miliardáře přišlo trošku moc i mně. Zkrátka se zdálo, že zde autor až moc tlačí na pilu, a to dokonce i v některých pasážích, které byly až moc přitažené za vlasy.

A aby nebylo kritiky málo, musím si postěžovat i na postavy. Přijde mi, že autor upřednostňuje dle mě nudné a ne zrovna dobře propracované postavy, jako třeba Painter Crowe či Kat Bryantová, před těmi zajímavými a dobře napsanými, jako třeba Kowalski či Seichan.

A ačkoli se z toho, co jsem napsal výše, může zdát, že kniha je vážně špatná, není tomu tak. Jedná se jen o docela slabší díl z jinak velice povedené série.
2/5

terezarath
29.08.2019

Jako vždy, prakticky stejný vývoj příběhu a vy prostě víte, že to stejně dopadne dobře. Ale je to prima oddechovka, navíc propojení historie s moderní dobou mě u Rollinse prostě baví.

Věštkyně
Věštkyně