Sedmá pohroma

Sedmá pohroma

Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku. Neschyluje se k dalším? Velitel Gray Pierce a Sigma Force při hledání odpovědi cestují z epidemií postižených ulic Káhiry ke starobylé hrobce ukryté pod žhavými súdánskými písky a do odlehlého arktického komplexu provozovaného šíleným géniem. Dochází však čas, po který je možné vypořádat se s hrozbou zrozenou z dávné minulosti a znovu uskutečněnou nejmodernější vědou – s nebezpečím, jež zahájí sérii pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě… a zničením celého lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341858/sedma-pohroma-RNi-341858.jpg 4.496

Sigma Force (12.)

The Seventh Plague (2016)

Dobrodružné, Thrillery, Záhady
Vydáno:, BB art

Patapuf

Bavil sem se u toho... i když poslední dobou mi připadají knihy se Sigma Force něco mezi pohádkou a sci-fi.... chápu že zachraňují svět, ale pokaždé jim všechno vyjde a takhle to v životě nefunguje...

Evišťátko

Přes počáteční zajímavě rozjetý příběh a zápletku se mi od poloviny dost těžko pokračovalo ve čtení. Škoda, Amazonie byla skvělá.

Pav

Autor opět nezklamal. Nechápu tu představivost, se kterou se mu daří propojit historii se současností. I když jsem jako vždy neporozuměla úplně všemu, co se týče technické stránky věci. :-)

slyvuska

super kniha, jen ten závěr mipřišel nějaký moc rychlý.

ferda16

Za mě úžasný díl. Po delší odmlce jsem se dočkala všech mých oblíbených postav. A zvolené téma mě fascinovalo. Dokonce jsem si poté půjčila knížku o Teslovi, abych se dozvěděla víc. Nechápu jak ho napadají témata, ale díl od dílu si užívám snad víc a víc. Na každé stránce je akce a napětí a nemůžete se dočkat, až otočíte na další stránku. :-)

bukiet

Tak zatím poslední česky vydaná Sigma je za mnou a já se loučím s celou partou a těším se na další dobrodružství. Čekání si ukrátím s jedním pánem a jeho chytrým psem - Tucker Wayne už čeká.

čef

Dobrodružný román, který umně splétá Teslu, Twaina, Livingstonea, rány egyptské, globální oteplování a pomatené snahy blouznivců o záchranu Země i kdyby přitom měli všechno živé vyhladit. V prvé řadě však jde o bouři akčních scén napsané patřičně napínavě, přehledně a tedy dostatečně zábavně. Avšak "za touto bouří ležela další budoucí nebezpečí. Nebyla tak jasná, jen stíny, bouřková mračna za obzorem".

pipa36

Tak nevím. Mám od Rollinse přečteno úplně všechno, ale poslední 2 knihy (Labyrint z kostí a Sedmá pohroma) jsem četla tak nějak "na sílu" - zaběhnutá šablona, nic nového, a tak jako mě dřív bavil příběh Seichan a Greye, teď mi spíš vadil. Za mě 3 hvězdy, i když kniha asi špatná není. Měla jsem ji zřejmě otevřít v jiné době.

jindrich7442

Po dlouhé odmlce Rollinsových románů, "trávenou" ve 13. století bylo velice příjemné se vrátit do dob současných a řešení záhad prostřednictvím pestré škály vědeckých oborů a moderních technologií. Čtivé, napínavé jako vše co jsem doposud od Rollinse četl.

Dudu007

Asi nejslabší díl...

Elea
25.12.2017

Rollins je - jako vždy - vynikající, napínavý, čtivý a tak trochu se opakující.

Jessybelle
09.11.2017

Luxusní kniha, líbí se mi jeho styl...je to má druhá kniha...doufám, že se časem dostanu k dalším...

Meri47
07.11.2017

Za mě prostě paráda. Tento žánr je přesně to co mě bere nejvíc.

Ladinek
27.10.2017

Nějak mám pocit, že tahle série měla zaniknout spolu s Bratrstvem. Je to tak nějak stále dokola. Nebýt tam Kowalski, tak to už ani nečtu.

martinap1
25.10.2017

Začátek vypadal slibně, dobrý nápad a zápletka, ale pak se děj tříští, a je z toho jedna velká nuda. Za mě velké zklamání

Aneri8
18.10.2017

Opět skvělá nová kniha od J. Rollinse. Nevím, čím to je, ale čtení mi šlo pomaleji, než jindy ... v určitých kapitolách. Celkově o trochu slabší než předešlé knihy. I tak bezva čtení. Dávám 4.

Mammoth
05.10.2017

Opět skvělá akce v podáni partičky Sigma Force. Co víc dodat... Spíš se nabízí otázka co bude dál... A Kowalski je prostě nejvíc :-)

lampernaqui
27.09.2017

Nebylo to špatné, ale už jsem asi zmlsaný, protože víc jak tři nedám. Bylo to fajn, hlavně díky Kowalskému, který je skvělou vedlejší postavou... jen člověk pořád přemýšlí nad epilogem z minulé knížky.

HonzaT
17.09.2017

Myslím, že by se hodilo, Jamesi, aby si psal např. jeden román o Sigmě, druhý samostatný příběh - nechcem být přeci přesigmování...Něco jako Amazonie atd. Jinak Sedmá pohroma mi připadla trochu slabší, kor když Seichan se tak dobrodružně svezla na slonu :) A co bude dál? Noví hrdinové? Gray se svojí robkou nás(a teď pozor boojler) asi opustí - uvidíme.

MonikaV
07.09.2017

...no hlavně že to všechno dobře dopadlo!

Peťulka3
29.08.2017

Já už nevím,co sem psát. Bylo to zase naprosto strhující čtení. Na každé stránce je napětí a akce a člověk se nemůže dočkat až otočí na další stránku. Prostě tenhle chlápek nezklame.

Misa25
08.08.2017

Jako vždy byla kniha od Rollinse naprosto skvělá :) je to přesně moje krevní skupina :)

Evelyn2
03.08.2017

Vse, co vzeslo z jeho ruky, me vzdycky naprosto uchvati a nepusti dokud se nedotknu posledni strany. Vzapeti me prepadne smutek, ze se musim vratit zpatky do reality. Netusim co budu delat, jestli se nekdy rozhodne prestat psat...Narozdil od ostatnich, u Sedme pohromy hodne popustil uzdu fantazii a uprimne se obavam, co bude konec teto knihy znamenat pro ty dalsi.

cedos
03.08.2017

Opět skvělá kniha, aktuální téma, napětí ... vše brilantně zvládnuté panem Rollinsem. Těším se na další.

Hana3441
02.08.2017

Super těším se na další sigmu

mulderka
28.07.2017

Jako vždy, super akční a napínavý boj Sigmy o záchranu když ne světa, aspoň lidstva. Tentokrát na téma 10 ran egyptských a jejich historická pravdivost. No, všechna čest. Určitě už jsem někde psala, že James Rollins musí být reinkarnovaný Ludvík Souček. Ale!
Mám dojem, že originalita - a bohužel také neuvěřitelnost - Rollinsových nápadů a zápletek už místy dosahuje jisté hranice. Ještě pár krůčků a špičkový dobrodružný thriller by se snadno mohl změnit v sebeparodii. Což bych autorovi rozhodně nepřála.
Tak bacha na to, pane Czajkowski. Protože /pozor spoiler!/ např. část se stádem inteligentních slonů už se na té lajně zachycuje drápkem... A já se u knížek tohoto druhu chci dusit napětím a bez dechu fandit sympaťákům, ne útrpně usmívat!!
Pro dnešek opět za 4 a možná čtvrtku k tomu :-)

Nelly
26.07.2017

Rollins a partička Sigmy jsou moje srdcovka, kteří nikdy nezklamou - takže ani v této knize... Zajímavé, napínavé, zase má čtenář nad čím přemýšlet, co je sci-fi a co je reálná věda.

Scharks
25.07.2017

Zbožňuji knihy od Rollinse!! Vždy je to úžasně, napínavé, zábavné, zajímavé a prostě úžasné čtení. A i když už má Sigma již 12 dílů, tak já se nemohu dočkat dalšího pokračování :)

Pavlnka
20.07.2017

Opět úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Už se těším na další díly.

len85hor
18.07.2017

Ani nevím co napsat, prostě Rollins, jako vždy opět úžasná kniha, která mě naprosto a zcela pohltila, už se těším na další knihu od tohoto autora.