Sedmá pohroma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku. Neschyluje se k dalším? Velitel Gray Pierce a Sigma Force při hledání odpovědi cestují z epidemií postižených ulic Káhiry ke starobylé hrobce ukryté pod žhavými súdánskými písky a do odlehlého arktického komplexu provozovaného šíleným géniem. Dochází však čas, po který je možné vypořádat se s hrozbou zrozenou z dávné minulosti a znovu uskutečněnou nejmodernější vědou – s nebezpečím, jež zahájí sérii pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě… a zničením celého lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341858/sedma-pohroma-RNi-341858.jpg 4.3162
Série

Sigma Force 12.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

The Seventh Plague, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Sedmá pohroma

Přidat komentář
zuzana1995
31. srpna

Tento díl jsem sice nepřečetla s takovou rychlostí jako předchozí, ale i tak mě kniha bavila.

Hade
31. července

Mě to připadlo trochu pod Rollinsovu úroveň.


CharlesWard
19. květnaodpad!

Už asi pátá! naprosto průměrná rollinsovka. Chybí velkolepý závěr, zapomatovatelný záporák a tak nějak mi to připadá podobně průměrné, jako poslední 4 knihy v sérii (tohle se tedy blíží podprůměrem k Šestému zániku, a to má prý být číslo 7 štastné, no nevím). Dávám si zase delší dobu pauzu, a jen doufám, že se v posledních 2 knihách konečně Rollins vytáhne a vylepší svou 5x pošramocenou pověst!

derminator
03. května

Sigma Force mě baví, Sedmá pohroma je napsána dobře. Knihu doporučuji za 80%.

ilčidlo
27. února

Výborné oddychové čtení, já jsem spokojená

orinka3
14.12.2019

Napínavé čtení plné dobrodružství a nebezpečí, tajemných hieroglyfů i šifrovaných kreseb. Smrtící viry v Egyptě, šílený vědátor a pán světa v ledové pustině, krvežíznivá Valja s kudlou po babičce a vůbec plno postav, kladných i záporných. Světélkující moudří sloni v africkém pralese. Lidstvo na pokraji vyhubení, leč díky chrabrému zásahu statečného pilota kamikadze v hodině dvanácté zachráněné. Lék na strašlivou nemoc za pomoci slonů nalezen. Na můj vkus je to opravdu hodně za vlasy přitažené. Proto uděluji pouhé 2 hvězdičky, neb podezírám autory, že si tak trošku ze čtenářů dělali srandu.

1T0S_
01.09.2019

Pro mě po dvou skvělých dílech docela velké zklamání.

Moc mi nesedl motiv nákazy, který jsme tu již jednou v rámci Sigmy měli, dle mého názoru dokonce lépe zpracovaný. Též mi celý děj připadal až příliš překombinovaný. U Rollinse jsem zvyklý na obsáhlé a komplikované zápletky, ale spojení Tesly, Twaina, egyptské mytologie, deseti biblických ran, smrtících bakterií a šíleného miliardáře přišlo trošku moc i mně. Zkrátka se zdálo, že zde autor až moc tlačí na pilu, a to dokonce i v některých pasážích, které byly až moc přitažené za vlasy.

A aby nebylo kritiky málo, musím si postěžovat i na postavy. Přijde mi, že autor upřednostňuje dle mě nudné a ne zrovna dobře propracované postavy, jako třeba Painter Crowe či Kat Bryantová, před těmi zajímavými a dobře napsanými, jako třeba Kowalski či Seichan.

A ačkoli se z toho, co jsem napsal výše, může zdát, že kniha je vážně špatná, není tomu tak. Jedná se jen o docela slabší díl z jinak velice povedené série.
2/5

terezarath
29.08.2019

Jako vždy, prakticky stejný vývoj příběhu a vy prostě víte, že to stejně dopadne dobře. Ale je to prima oddechovka, navíc propojení historie s moderní dobou mě u Rollinse prostě baví.

1

Doporučujeme

Věštkyně
Věštkyně
Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Řekni lituji
Řekni lituji
Nebezpečná podoba
Nebezpečná podoba