Zavírací hodina

Zavírací hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36514/bmid_zaviraci-hodina-JMM-36514.jpg 4 20 4

Matthew Scudder série

Každý někam patří a Matt Scudder, detektiv, který dobrovolně odešel od newyorské policie i od rodiny, nachází útočiště především v různých barech na Středním Manhattanu. Žije ze dne na den, od drinku ke drinku, a živí se drobnými službičkami pro své hospodské kumpány. A právě oni ho zatáhnou do ošklivého případu vydírání, podvodů a vraždy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

When the Sacred Ginmill Closes , 1986

Loubooker
27.02.2024 4 z 5

Četl jsem již před několika lety a líbilo se mi to. Nyní nastal čas podívat se na další knihy s Mattem Scudderem (nedávno jsem viděl film s Liamem Neesonem v roli M. Scuddera a to mne navnadilo).

Ira13
30.01.2021 2 z 5

Kniha by mohla být klidně o minimálně 50 stran kratší. Dialogy o ničem, výčet barů, ulic, avenue... Ale dočetla jsem ji. Zajímavý byl až závěr.

ThomasRuhe
22.09.2018 4 z 5

Zavírací hodina má Blockovo typické pomalé tempo, které mám rád. Obsahuje líčení atmosféry newyorských čtvrtí, hospod a barů, kam se Scudder vydává.Oba případy ke kterým se Scudder přimotá, také dlouho postrádají nějaký pokrok. Konečné vyústění je pak povedené, ať už výbornými dialogy v případu přepadení baru, tak rozuzlením s obviněním Tommy Tillaryho z vraždy manželky. Za sebe dávám 70%.

Lmslaver
25.03.2016 4 z 5

Matt Scudder se doslova prochlastá do vyřešení dvou případů, i když si nakonec možná sám klade otázku, jestli by nebylo lepší, kdyby zůstaly nevyřešené a pravda nevyšla najevo. Zajímavé, dobré čtení.

New York soukromý detektiv

Lawrence Block