Tajemství oběšenců

Tajemství oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36520/bmid_diane-fallon-tajemstvi-obesencu-c3r-36520.jpg 4 32 9

Diane Fallon série

Ve stínu Dianiny nové forenzní laboratoře v Georgii objeví průzkumná četa geodetů tři těla visící z větví stromů na osamoceném místě v lese. Skandální případ vyvolá zájem médií, zneklidní místní – a podnítí hrůznou hru mezi vrahem a Diane, jež začíná podivnými e-maily a zneklidňujícími telefonáty a přechází v nebezpečné osobní pátrání, přičemž každá bizarní stopa přivádí Diane blíž k bezcitné zradě a zoufalé chlapské touze po spravedlnosti – a odplatě. Beverly Connorová podrobí suché kosti vědeckému zkoumání, aby je pak mohla vzkřísit v představu živých dýchajících. Lapí čtenáře hned svou první větou a nepustí ho, dokud knihu nedočte… Příznivci Patricie Cornwellové by si rozhodně měli přečíst Beverly Connorovou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Dead guilty , 2005

ArwenAragorn
14.09.2022 2 z 5

Podepisuji se pod komentář Trudoše i já. Bez napěti, nudné, plytké, postavy ploché. Hlavní postava si mě vůbec nezískala. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

Ira13
22.03.2021 4 z 5

1.díl jsem nečetla, asi ani v ČJ nevyšel, takže mi unikali některé dřívější události. Ze začátku mě to moc chytlo, pak zvolnění a konec opět dobrý

Atanone
17.11.2020 3 z 5

Komentář trudoše bych podepsala. Jakože se stalo, jo?
Taková průměrná krimi. Vcelku fajn, ale po pár měsících už si musíte přečíst znovu anotaci, abyste si připomněli, o čem to bylo.

loskatos
11.09.2020 3 z 5

Za celou knizku jsem neziskal sympatie k ustredni postave. Pani dokonala fungovala spis jako robot. Mozna to zkusim jeste u dalsiho dilu.

trudoš
26.12.2016 2 z 5

První, co mě na příběhu zarazilo, je ignorování běžné policejní práce. Ta je jednoduše nahrazena technickým týmem, který přijede na místo činu a začne na zločinu makat se vším všudy. Následně už pátrají na vlastní pěst, jako by detektivové ani neexistovali a všechnu důležitou práci obstarávali jen patologové.
Když ale knize odpustíte tenhle hříšek, čeká na vás klasická informační jízda po kouzlech forenzní antropologie. Bohužel nic moc víc. Zápletka, ač zajímavě začne, stagnuje celou dobu - mrtvol přibývá, ale pokroků ve vyšetřování ani ne. Důsledně se analyzují kosti a kostičky, aby čtyřicet stran před finále příběh nabral dech a kriminálka se konečně někam dobrala. V tomhle ohledu mám Beverly Connorové obzvláště za zlé, jak odbyla strach ze sériového vraha řádícího v okrese. Vraždy bez motivu se vrší, ovšem nezdá se, že by to někoho nějak znervózňovalo. Snad jen, že je to pěkné téma ke konverzaci u večeře. Ve výsledku tedy spíš dobré ženské čtení, než plnohodnotná detektivka. Škoda.

stefi61
24.10.2014 3 z 5

Možná jsem od knihy čekala více. Začátek byl velice zajímavý. Ale nejspíše jsem čekala více strhující děj a napětí. Ale i tak jsem knihu přečetla v krátkém čase a doporučuju ji

ina77
20.02.2014 4 z 5

Tak tohle je první kniha od této autorky a zatím docela dobré.
Je pravda,že už jsem četla lepší,ale kniha měla zajímavý konec a tak začnu číst další a uvidím!
Někdy je třeba si na autora zvyknout a tahle asi k nim bude patřit,tak hurá na další!

prosteverca
13.07.2012 5 z 5

Úžasná kniha, velice mne zaujala

Infary
02.08.2011 4 z 5

Zajímavá a dobrá detektivka, ovšem vadilo mi, že se pachatel objevil až skoro na konci knížky..

detektivní a krimi romány krimi vyšetřovatel patolog

Beverly Connor
americká, 1948