O fous líp

O fous líp https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318388/mid_o-fous-lip-oiR-318388.jpg 4 107 34

Středobodem Jitčina života je její manžel a děti. Když ji manžel opustí, zjišťuje, že si nejspíš nesežene práci, protože nemá žádnou pořádnou praxi. Nezbývá jí než přijmout místo v Paláci jógy, ačkoli tamní zaměstnanci na ni působí podivínsky. Než se Jitka rozkouká, její život se otočí o 180 stupňů. Věci, které považuje téměř za zázrak, se však začnou dít teprve tehdy, když pochopí, že klíčem k jejich uskutečnění je láska k sobě samé.... celý text

Aghatte
10.02.2024 odpad!

Knihu jsem velmi svižné proskákala, no taková česká ženská klasika. Doufám, že to nezfilmují s Kostkovou a Čermákem a Vágnerovou ( jiné herce evidentně nemáme ).
Co mi tedy vadí v českých knihách jsou nesnesitelné děti. Matky nechodí do práce, aby se mohly věnovat dětem, a ty jsou pak vylíčeny jako banda rozmazlených neurvalců, co čumí do telefonů a nenávidí se navzájem případně nesnáší své rodiče. Za vysvědčení jim kurýr přivalí 2x iphone.
V lepším případě dojde k nápravě, ale někdy taky ne.
Robert byl debil na entou, vyběhla bych s ním i s jeho prachama, že by nestačil počítat schody. Já bych mu dala tlustýho kámoše!
A Jituš jako submisivní myška, nerozhodná a závislá celý život na tom, co pán tvorstva řekne či udělá, připlazí se na první kývnutí. To má být proměna z káčátka v labuť? Sama tomu nevěří.
Akorát mě tyto knihy rozčílí. Dělá to z žen husy.

Zuzulinka
21.06.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Hezky napsáno. Čtivé!

Myš007
02.02.2023 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky, české knihy a příběhy tak nějak prostě ze života, to je mé oblíbené čtení. Velmi čtivé, opět jsem "zhltala" za tři dny. Nejvíce mě asi pobavila oslintaná krysa v roli psychoterapeuta a rozhovory s ní :-) Už mi od Petry Zhřívalové chybí jen "Design vraždy" a budu ji mít přečtenou celou, takže mi nezbude nic jiného, než doufat, že zase brzy něco napíše. Opět dávám do doporučených :-)

Aseverova
24.06.2022 4 z 5

Fajn oddychové čtení, které se dobře četlo.

tess.de.veles
15.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Moc pekna kniha. Happyend na vsech frontach....akorat ten Michal no....
Pekne....vydarene....prima cteni :-)

Januli
07.11.2021 3 z 5

Už v půlce knihy víte, jak to dopadne a říkáte si, co bude v těch dalších 150ti stránkách??? A ono to tak uteče, nenásilná forma příběhu, že si ani nevsimnete, ze je konec. Jo pěkná kniha, kterou radim mezi oddechovky.

vlkcz
21.07.2021 5 z 5

I když je kniha vedena v šuplíku literatura pro ženy, myslím, že stejně přínosná by byla i pro mnoho mužů. Vedle hlavní hrdinky rostou i mužští hrdinové, i když se jim nedostává tolik prostoru.
Autorka zaslouží obdiv, že se jí podařilo skloubit romantiku a lehkou ezoteriku do příběhu, který nesklouzává do laciné červené knihovny a stále je věrohodný. Pravda, pár nelogičností by se našlo (soukromá psychoterapeutka v Praze nadšená z "nadstandartního" příjmu ani ne 30 tis. měsíčně apod.), ale to jsou jen moje hnidopišské postřehy.
Občas ruší překlepy, neodpovídající pády a další klasické chyby odhalující minimálně odfláknutou korekturu, ale i tak jde o nadprůměrnou pohodovku, která navíc donutí člověka přemýšlet. O sobě, svých touhách, o druhých, o světě.

xena2711
13.04.2021 4 z 5

Hezky příběh ze života, místy vtipný, místy smutný, ale celkově fajn odreagování na dva večery. Prostě a jasně, když se člověk nebojí vystoupit ze své komfortní zóny a jít dál, vše zvládne. Super.

Ira13
09.03.2021 4 z 5

Jitka se uměla dobře poprat se situací ve které se ocitla a ani nevěděla jak.. Poutavě napsáno, ale nějak moc štěstí najednou a trochu tomu něco chybělo

calu
04.02.2021 5 z 5

Skvělá ctiva kniha :)

Dimas
13.01.2021 4 z 5

Ve třetině jsem začala mít pocit, že chybí jen fous a sklouznu do červené knihovny. Nestalo se tak a moc dobře jsem si početla...
Půl hvězdy ubírám za několik překlepů (e-kniha z Kosmas.cz)

Agida
09.09.2020 5 z 5

Tuhle knihu bych klidně viděla i zfilmovanou....Přečetla jsem ji za dva dny... :) Moc se mi líbila, hlavní hrdinka musela vystoupit ze své komfortní zóny, našla sama sebe, nové přátelé, lásku, rodinu...Doporučuji všem, kteří mají rádi oddechovky....

sahha
16.07.2020 5 z 5

Pěkná knížka, čtivá, pohodová. Děj moc nepřekvapí, ale vůbec to nevadí. Doporučuji

Matita310
13.01.2020 5 z 5

Jsem mile překvapena, jak pěkné knihy máme od našich českých spisovatelů. Knížka je velice čtivá, oddechová. Doporučuji.

Leniii
25.08.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka :) hezký happyend :)

glorie111
04.02.2019 3 z 5

zbytečně zdlouhavé

cukrovka
13.11.2018 5 z 5

Čtivá příjemná oddechovka. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Po odloučení od manžela dokázala restartovat svůj život a nerezignovala.

marwinmh
11.06.2018 3 z 5

Nenadchla mě, ani vyloženě neodradila, mám z děje pocit takové extrémnosti - pád na dno, "propadnutí" veganství, terapeutická činnost, návrat k manželovi ve chvíli, kdy bych ho měla spíš poslat ....

Dresia
03.02.2018 odpad!

O ničem, úplně zbytečná "literatura".

Aleh
26.11.2017 4 z 5

Co se stane, když Jitka zůstane sama? Jak bude žít, když žila pro svého manžela a děti a na sebe příliš nemyslela? Seznámíte se s ní zrovna v době, kdy se ze společného domu stěhuje do svého nového bytu a hledá si práci. A sežene vůbec práci, která ji bude bavit a naplňovat? Před Jitkou stojí plno nových výzev. Jen na ni zaleží, jak a jestli je uchopí a jak si se vším poradí. Tak se začtěte do tohoto románu, ať se dovíte, jak Jitka v nové životní roli obstála a jestli to všechno ustála.