Srdeční selhání

Srdeční selhání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500644/bmid_srdecni-selhani-dsu-500644.jpg 4 19 7

Kardiochirurgyně Markéta ví o srdci všechno. Tedy tak nějak technicky. S láskou je to ovšem složitější. Takže když se jí rozpadne manželství, nestačí se divit. Některé ženy jsou ale silnější, než se zdají. A rozhodně se nehodlají vzdát. Natož pak svých představ o šťastném životě.

Naďa2411
16.09.2023 5 z 5

Dějově mi kniha velmi sedla a vybrala jsem si ji náhodně podle velmi pěkné obálky. Obsahově byla velmi emotivní i slza radosti mi ukápla. Markéta hlavní hrdinka je uznávaná doktorka na kardiochirugickém oddělení. Právě se rozvádí, neboť manžel Michal čeká s jeho asistentkou dítě. Markéta zjistí, že je také těhotná. Vlastně ještě stále s jejím manželem, neboť v opilosti došlo ke sblížení s nevratným důsledkem. Jaké najdou řešení manželé nebudu prozrazovat, jen to, že Markéta tuto knihu píše jakoby svůj deníček, protože má somatické potíže. Ke konci knihy Markéta najde rozuzlení, není již potřeba pokračovat v deníčku.

L.Helena
14.09.2023 2 z 5

Už ani nevím, čím mě kniha zaujala, že jsem si ji přinesla z knihovny. Asi jsem čekala víc z prostředí kardiochirurgie, ale bylo to spíš takové čtení ve stylu levných ženských časopisů s příběhy ze života. Kniha je vlastně terapeutický deník hlavní hrdinky, takže obsahuje spoustu myšlenek, dojmů, pocitů, rozborů situací..., ale ta psychologie mi přijde hodně povrchní, děj dosti nereálný a směr, kam se celý příběh ubírá je až slaboduchý.
Jako nenáročné odpočinkové čtení budiž, zpočátku mě to docela bavilo, ale čím víc jsem se blížila k závěru, tak mě kniha spíš štvala.

limetka2008
22.05.2023

Slabota, nedočteno

Racík
07.04.2023 4 z 5

Dobře napsaná "červená knihovna" ze současnosti. Četlo se dobře, rychle, bez potřeby něco řešit, o něčem přemýšlet. Odpočinkové čtení. Mně osobně, alespoň ze začátku, vadila deníková podoba příběhu, která ale vlastně jen vyplývala z děje, a potom také to, jak "super" hrdinka všechno zvládá, vyřeší, odskočí si z dovolené odoperovat vážný případ... bylo toho víc. Postupně jsem se ale začetla a u čtení si odpočinula. Dovolenkové čtení = výborná možnost.

Zuzulinka
23.03.2023 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Zajímavé téma, informace z nemocničního prostředí, příjemní hrdinové; a pěkně zapeklitý a zahrávající si osud s hlavní hrdinkou. Těším se na další knihy této autorky!

myryjam
25.10.2022 3 z 5

Průměrná oddechovka, celkem nepřekvapivý děj, hlavní postavy nejsou úplně nejsympatičtější, ale hlavně nepříliš uvěřitelné. Četlo se to dobře, ale spíš tak do vlaku, není při tom potřeba vůbec přemýšlet.

bookcase
19.10.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka plná srdečních záležitostí, lékařských i milostných. Jen věcná poznámka - Grey z Padesáti odstínů je Christian a ne Dorian, jak uteklo autorce i korektorům. :)

romantika

Petra Zhřívalová