Sex, víno a cigarety

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leona studuje třetí ročník antropologie v Praze a vypadá to, že kromě studia pro ni není nic důležité. Dokud nepotká Vlada. S ním se naučí dotýkat se hranic svých možností, jak v oblasti citů, tak i sexu, ale s postupujícím časem začíná tápat v tom, co je ještě možné ve jménu osudového vztahu snést… Příběh s lehkostí přenáší čtenáře do let nedávno minulých a s nesentimentální nostalgií oprašuje kouzlo studentského života tehdejších vysokoškoláků. Atmosféru roku 1994 dokresluje i popis každodenních drobností, jako je oblečení, parfémy, cigarety, káva, víno a jídlo… a právě díky těmto zdánlivým detailům kniha také voní a chutná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101986/sex-vino-a-cigarety-zD2-101986.jpg 3.761
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Sex, víno a cigarety

Přidat komentář
Acnaj
31. srpna

Oddechovka na hektický konec léta. Štvalo mě že první dvě tretiny se táhly, spousta zbytečných popisů a poslední třetina byla ukvapená, závěr překvapivý, rychlý...

Martina410
10. dubna

Kniha se cetla dobre, ale kdybych mela spocitat, kolikrat byla pouzita slova "Leona" a "cigareta", asi bych se nedopocitala. To opakovani slov me hrozne stvalo a pritom by to slo napsat mnohem lip. Take zaver byl dost ukvapeny a divny, jak se prvni polovina docela tahla, tak konec prisel rychle. Jako oddechovka pri karantene fajn.


Gweny
03.07.2019

Odpočinkový román se šťastným koncem. Není to nic, nad čím by člověk musel přemýšlet, jen se nechává unášet dějovou linkou, kde je i pár opravdu ohromných zvratů.

1moniccka
10.03.2019

knížka nebyla úplně nejhorší ale některé pasáže jsme je přeskočila.když se blížil konec a všichni byly zadaní jsem si říkala že tam skočí hezkej zadek.le je škoda že tam nebylo něco o Vladovy jak to bylo pak sním jak odešla nebo něco prostě takový konec jiný

adelinka
18.01.2019

Zo začiatku mi prišla nudná a pomalá, ale vybrala som si ju ako oddychovku. Postupne sa to rozbehlo a ku koncu ma hnala už zvedavosť, ako vzťah dopadne. No som rada, ako to nakoniec dopadlo.

intelektuálka
15.11.2018

Další seznámení s českou autorkou - tentokrát veselá léta studentská v Česku...

Přátelství, lásky a erotika - život bez závazků...

Autorka má smůlu, že jsem nedávno četla Norské dřevo a Budhu z předměstí,
které se mi na dané téma zdály zdařilejší - více propracované...

Ale ještě jí dám šanci - blíží se Šťastní a veselé ...

marwinmh
15.06.2018

Kniha se mi líbila asi nejvíce ze všech tří, co jsem od autorky četla. Byla svižná, nenudila, výborně vykreslená intenzivní zamilovanost/láska k Romovi, hlavní hrdinka byla docela sympatická, ale nejlepší byla stejně Axla. Za mě příjemně strávený čas četbou.

wendys120
14.09.2017

Ze začátku se děj krapet táhl a byl problém se orientovat v kamarádkách. Později se už to ale rozjelo. I když mi Vlado nebyl bůhví jak sympatický. Proto jenom 4 hvězdičky.

1

Doporučujeme

Hell Boys
Hell Boys
Slepá mapa
Slepá mapa
Co neodvál ani čas
Co neodvál ani čas
Těžká noc
Těžká noc

Autor a jeho další knihy

Petra Zhřívalová
česká, 1972

Kniha Sex, víno a cigarety je v

Právě čtených2x
Přečtených93x
Čtenářské výzvě16x
Doporučených7x
Knihotéce106x
Chystám se číst50x
Chci si koupit7x
dalších seznamech1x