Sex, víno a cigarety

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leona studuje třetí ročník antropologie v Praze a vypadá to, že kromě studia pro ni není nic důležité. Dokud nepotká Vlada. S ním se naučí dotýkat se hranic svých možností, jak v oblasti citů, tak i sexu, ale s postupujícím časem začíná tápat v tom, co je ještě možné ve jménu osudového vztahu snést… Příběh s lehkostí přenáší čtenáře do let nedávno minulých a s nesentimentální nostalgií oprašuje kouzlo studentského života tehdejších vysokoškoláků. Atmosféru roku 1994 dokresluje i popis každodenních drobností, jako je oblečení, parfémy, cigarety, káva, víno a jídlo… a právě díky těmto zdánlivým detailům kniha také voní a chutná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101986/sex-vino-a-cigarety-zD2-101986.jpg 3.951
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Sex, víno a cigarety

Přidat komentář
Gweny
03. července

Odpočinkový román se šťastným koncem. Není to nic, nad čím by člověk musel přemýšlet, jen se nechává unášet dějovou linkou, kde je i pár opravdu ohromných zvratů.

1moniccka
10. března

knížka nebyla úplně nejhorší ale některé pasáže jsme je přeskočila.když se blížil konec a všichni byly zadaní jsem si říkala že tam skočí hezkej zadek.le je škoda že tam nebylo něco o Vladovy jak to bylo pak sním jak odešla nebo něco prostě takový konec jiný

adelinka
18. ledna

Zo začiatku mi prišla nudná a pomalá, ale vybrala som si ju ako oddychovku. Postupne sa to rozbehlo a ku koncu ma hnala už zvedavosť, ako vzťah dopadne. No som rada, ako to nakoniec dopadlo.

intelektuálka
15.11.2018

Další seznámení s českou autorkou - tentokrát veselá léta studentská v Česku...

Přátelství, lásky a erotika - život bez závazků...

Autorka má smůlu, že jsem nedávno četla Norské dřevo a Budhu z předměstí,
které se mi na dané téma zdály zdařilejší - více propracované...

Ale ještě jí dám šanci - blíží se Šťastní a veselé ...

marwinmh
15.06.2018

Kniha se mi líbila asi nejvíce ze všech tří, co jsem od autorky četla. Byla svižná, nenudila, výborně vykreslená intenzivní zamilovanost/láska k Romovi, hlavní hrdinka byla docela sympatická, ale nejlepší byla stejně Axla. Za mě příjemně strávený čas četbou.

wendys120
14.09.2017

Ze začátku se děj krapet táhl a byl problém se orientovat v kamarádkách. Později se už to ale rozjelo. I když mi Vlado nebyl bůhví jak sympatický. Proto jenom 4 hvězdičky.

michaela1992
20.06.2017

Strašně si vážím domácích autorů, myslím, že prosadit se za velkou louží je úctyhodné, ale strašně ráda si přečtu knihu z domácího prostředí.
Tím spíš, když si s tím autorka poradí takovým způsobem jak paní Zhřívalová. Velmi dobře napsaný román, já osobně měla přečteno za 2 dny. Od začátku do závěru jsem se nestihla nudit. V některých částech mi styl psaní připomínal styl Simony Monyové (takže pokud zrovna nemáte po dočtení této knihy po čem sáhnout, myslím, že tituly od ní by vám mohly sednout).
Studia v 90. letech v Praze a celkově studentský život jako ústřední téma mě ihned oslovilo. U autorky si vážím vykreslení postav a prostředí (např. konference na Maltě byla vykreslena tak, že jsem se cítila jako bych tam byla). Myslím, že díky prvkům autobiografie (autorčiným studium práv v Praze) dostala kniha ten správný náboj. Moc dobře bylo zapracované i téma etnologie. Závěr byl pro mě docela absurdní a uspěchaný, ale koneckonců.. proč by ne.. však život taky není jasný a předvídatelný..
Pro mě osobně to byla od autorky prvotina, ale určitě tento titul nebyl posledním přečteným.

HoneyBunny
09.05.2017

Opravdu velmi dobře napsanej román o době studia v Praze na počátku devadesátejch let. Pro zbloudilce, který by zmátla šílená obálka a název : cigaret je tam 80%, vína tak 15%, sexu sotva 5%. Naštěstí je to mnohem víc o kamarádství, prvním bytě, sedáncích v kavárně, kariéře ve vědě a důležitosti osoby jménem Axla Roseová:)

1

Autor a jeho další knihy

Petra Zhřívalová
česká, 1972

Kniha Sex, víno a cigarety je v

Právě čtených2x
Přečtených75x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených7x
Knihotéce64x
Chystám se číst43x
Chci si koupit7x