Ilona Ilona komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Asi je úplně zbytečné psát, jaké další dokonalé čtení nám autorka připravila. Všichni, kdo paní spisovatelku znají, vědí. A kdo sahá po její knížce poprvé, zajisté nebude litovat.

24.08.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nejsou slova, nelze komentovat.. Nejde napsat, že čtení bylo skvělé. Bylo naprosto šílené. Smekám před paní spisovatelkou, jakým způsobem se s tímto tématem popasovala.. Myslím, že kdo knihu dočte, ztratí souvislé myšlenky a na dlouhé chvíle řeč..

27.04.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další perlička ve skvělé sérii české detektivky. Nejvíce oceňuji, že v průběhu celého příběhu měníte názor na to, kdo je vlastně pachatel, vše samozřejmě pod taktovkou toho, jak si nás autorka "vodí". Perfektně popsané myšlenkové pochody jednotlivých postav. Jednoduše řečeno - skvělé čtení.

25.03.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Skrytý strach, pomalu se plazící, kdy vám postupně dochází, kam závěr směřuje. Téma, zpracování i styl naprosto jedinečné. Nelze si vůbec připustit možnost, že tento děj se může odehrát kdykoli a komukoli. Překvapuje mě, že má kniha celkem nízké hodnocení. Je dokonalá.

21.03.2021 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Pro mě jeden z nejčtivějších dílů celé série, spousta nitek, které spolu zdánlivě nesouvisí, se v samotném závěru dokonale spojí. Autor na pozadí tajemných vražd připomíná citlivá celospolečenská témata. Když jsem si všechny i jen náznaky představila, běhal mi po těle slušný mráz.

06.03.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Stále stejně originální, stále stejně napínavé, krátké kapitoly udržují dokonalé tempo, kterým se tato skvělá série řítí. Kdy vychází další díl?

06.06.2021 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Již standardně dobré čtení v dalším pokračování české detektivky, s mírným nadhledem, ironií a odlehčeným tónem odhaluje paní učitelka Josefína novou záhadu vraždy.

21.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět dokonalé, není co dodat.., přestože z knížky doslova mrazí..

17.04.2021 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Úžasně napsaný příběh, dvě časové linie, které se vzájemně doplňují, až do úplného propojení na závěr, kdy možná ukápne i slzička.

18.05.2020 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Ponurý kriminální příběh? Nebo tragický psychologický román z prostředí tajemné Šumavy, která i po desetiletí skrývá a střeží pravdu? Pravdu, která je tolikrát ohýbána, jíž jsou celé generace zavázány.. Každý, ať si vybere z tohoto smutného příběhu, co potřebuje. Výběr je široký.

11.04.2022 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Nádherná knížka, skvěle napsaná! Přestože je velmi obsáhlá, otáčíte jednu stránku za druhou, prožíváte každodenní starosti české aristokracie, jako by byly vaše vlastní.
Krásné čtení.

02.03.2015 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, ke které se opakovaně vracím. Poprvé jsem ji četla na střední škole v rámci povinné četby. Když je něco povinně, nechce se vám. Ale už tenkrát jsem si ji zamilovala. Jak už tady někdo v komentáři píše - psát tak krásně o úplně obyčejných věcech! Příběh je opravdu prostý, ale přesto tak bohatý. V průběhu dvaceti let jsem knížku četla určitě aspoň 10x
a pokaždé si tam najdu něco nového. Co mě vždycky rozesmutní, je scéna ze hřbitova. A čeho si cením nejvíce - vydržet spolu za každou cenu, i když je to fakt velmi těžké, spolu chtít překonat všechny překážky. V dnešní době dost aktuální.

09.02.2014 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opravdu se nechci opakovat, ale při psaní komentářů této série se nelze vyhnout slovu dokonalé. Další skvělý námět, napínavé a promyšlené až do samotného závěru. Prostě skvělé čtení.

14.06.2022 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Naprostá spokojenost, hodnocení od Shari Lapenové je velmi trefné, do samotného finále jsem stále čekala, kam se to vlastně nakonec dostaneme.

15.02.2021 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Autorka je skvělá! Pro mě výborný psychologický román, který má spád, dynamiku a dokonalým tempem se žene dopředu tak, že každé odložení knihy stojí nemalé úsilí.

07.11.2019 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Je naprosto neuvěřitelné, jak lze poklidným vypravěčským stylem a výběrem těch správných slov, napsat děsivý detektivní příběh. Dokonalé a báječné. Ještě dlouho po přečtení mám v sobě tu zvláštní a smutnou atmosféru, která mi připomíná stav, jako bych já sama přišla o velmi blízkého přítele..

14.05.2017 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Výborná oddechová série, romantika a vždy šťastný konec do finále. Jako bonus tohoto dílu je příběh odehrávající
se v předvánočním čase, tak co víc si přát pro nadcházející dny?

20.11.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět výborná česká detektivka, paní Klevisová vynikajícím způsobem popsala život se všemi jeho zákoutími na jedné malé příhraniční vesnici. A že netečou potoky krve? Velmi příjemná změna!

19.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jaká další superlativa lze ještě k této sérii napsat..?
Neskutečně čtivé..? Dokonale promyšlené...? Odložit nemožné..? Určitě posuďte sami!!!

08.06.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nevěřila bych, že může být jedna jediná série téměř dokonalá.. Každý další díl je lepší a lepší.. Může další díl překonat tento? To snad ani nelze.. Ale moc se na něj těším!

09.12.2019 5 z 5