Cesta - Paměti české aristokratky

Cesta - Paměti české aristokratky

Biografie hraběnky Sternbergové, líčící s neobyčejným vypravěčským talentem a s velkou dávkou vnímavosti, jemného humoru a ironického nadhledu příběh její rodiny, plný událostí a zvratů. Předválečný život aristokratické smetánky, nacistická konfiskace majetku, krátký návrat na rodová panství, emigrace do USA, existenční nejistota, nutnost zabezpečit rodinu, zakotvení na Jamajce… Výjimečný talent autorce umožnil vytvořit pozoruhodnou , bezprostřední psychologickou sondu do života jedné společenské vrstvy, odhalující líc i rub jejího způsobu existence. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21105/cesta-pameti-ceske-aristokratky-21105.jpg 4.354

The journey (1996)

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta

lenka7348

Zajímavý pohled na život české a rakouské aristokracie. Pro mě však nebyla kniha příliš čtivá, a domnívám se, že ne všemu v ní lze věřit...

dagmar7365
27.12.2016

Knihu jsem si přivezla jako suvenýr z letní dovolené. Velmi čtivý a zajímavý příběh. Nejspíš místy přibarvený a ohlazený vlivem času a milosrdnosti paměti, ale i tak jsem si knihu s chutí přečetla a doporučuji dál.

JLČ
25.11.2016

Tak tohle dá lepší obraz o historii, šlechtě a o životě než stovky hodin dějepisu! Nádherně, upřímně, odvážně napsané. Jedna z nejlepších novějších knih tohoto žánru, které znám.

Matysek79
20.01.2016

Nezbývá mi než souhlasit s komentáři již napsaný mi. Kniha se četla téměř sama, ocenuji nadhled a lehkost psaní. Knížka nejen pouči o historii, me překvapila jiným způsobem myšlení, než na jake jsem zvykla . Jednání a způsob života aristokracie je prostě jiný, způsob ziti, utrácení penez, přístupu k milenkam a milencům, práci. .. stoji rozhodne za přečtení. Moc se mi libi, jak se nakonec ukáže, kdo je jak prakticky a dokáže zaopatrit rodinu. Paní hraběnko, máte me sympatie. Rozhodne pojedeme navstivit Častolovice .

Ilona
02.03.2015

Nádherná knížka, skvěle napsaná! Přestože je velmi obsáhlá, otáčíte jednu stránku za druhou, prožíváte každodenní starosti české aristokracie, jako by byly vaše vlastní.
Krásné čtení.

princesse
21.01.2014

Naprosto úžasně napsaná a krásná kniha o životě hraběnky Sternbergové. Vřele doporučuji všem. Rozhodně se nesetkáte se čtením mezi řádky, knihu jsem doslova zhltla a bezmála 600 stran přečtete téměř jedním dechem. Kniha zaujme nejen svou čtivostí, ale především historickými fakty, které se dozvíte nebo si je oživíte. Opravdu nádherná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Škoda, že v češtině nevyšla její další kniha Masquerade.

Lenka4
15.09.2013

Paní Sternbergová svůj životní příběh napsala velmi dobře a poutavě. Právě na osudech konkrétních lidí si člověk uvědomí, jak změny politické situace a společenských poměrů mohou zásadně ovlivnit životy jednotlivců, a to ze všech vrstev společnosti.

betka
24.07.2013

Přečetla jsem ji s velkým zájmem provedla mě nejen historií Stenbergrů ale i světovou od 1.republiky až komunismus. Bohužel se paní hraběnka nedočkala svobody . Obdivuji dceru Dianu Stenberg jak vede zámek v Častolovicích. Jsem na vozíku a fascinoval mě bezbariérový přístup po celém areálu i v zámku. Myslím ,že je důstojným pokračovatelem rodu. knize dávám 100%

mgeisselreiter
11.08.2012

Knihu jsem si koupil letos koncem dubna 2012 na zámku v Častolovicích a následně hned přečetl. Kniha je psána velmi čtivě, jednoduchým jazykem. Přináší opravdu velmi zajímavý pohled do soukromí české a evropské aristokracie, ale také ukazuje historické souvislosti (nástup nacismu, pak komunismu...). Kniha je doplněna řadou čb fotografií. I přes svou délku kniha nenudí, i když některé úseky nejsou až tolik zajímavé, jinak by to bylo skoro 100%, takto dávám 90% a 4*.

maryzka
06.05.2012

je pěkně napsaná ale nestačím se divit chování její dcery na rodinném zámku v Častolovicích

KKlara
30.09.2011

Hodně čtivá kniha, je napsaná lidsky, přitom se čtenář dozví i spoustu z historie...

bookcase
26.08.2011

Jedním dechem jsem přečetla více než šestisetstránkovou autobiografii hraběnky Cecilie Sternbergové. Ve své knize autorka líčí svůj život po boku manžela Leopolda a dcery Diany. Po skončení II. světové války byli nuceni z politických důvodů opustit tehdejší Československo. Nejprve odcestovali do Paříže, posléze se dostali do vysněných Spojených států amerických. Cecilie Sternbergová barvitě líčí veškeré peripetie, které je potkávaly a neskrývá ani osobní a intimní detaily ze svého života.