Ilona Ilona komentáře u knih

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Thriller.. Asi bohužel právě z toho důvodu, že kniha je označena jako thriller pro ženy, má takové nízké hodnocení. Pokud by po knize sáhli čtenáři, kteří mají chuť pohlédnout do skrytých koutků duše a nechat si předestřít její složitosti, budou dost spokojeni. Je to velmi dobrý psychologický román, plný vášnivých vztahů, které jsou výbušné a třaskavé, plný myšlenkových pochodů a vzájemných propletených vztahů jednotlivých účastníků jedné téměř dokonalé svatby. Thriller tak jak ho znáte, ale nečekejte.

05.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nejsou slova, nelze komentovat.. Nejde napsat, že čtení bylo skvělé. Bylo naprosto šílené. Smekám před paní spisovatelkou, jakým způsobem se s tímto tématem popasovala.. Myslím, že kdo knihu dočte, ztratí souvislé myšlenky a na dlouhé chvíle řeč..

27.04.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další perlička ve skvělé sérii české detektivky. Nejvíce oceňuji, že v průběhu celého příběhu měníte názor na to, kdo je vlastně pachatel, vše samozřejmě pod taktovkou toho, jak si nás autorka "vodí". Perfektně popsané myšlenkové pochody jednotlivých postav. Jednoduše řečeno - skvělé čtení.

25.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Výborná oddechová série, romantika a vždy šťastný konec do finále. Jako bonus tohoto dílu je příběh odehrávající
se v předvánočním čase, tak co víc si přát pro nadcházející dny?

20.11.2022 5 z 5

Celej svět je rodná hrouda - Češky a Češi v cizině Celej svět je rodná hrouda - Češky a Češi v cizině Pavla Smetanová

Povedené čtení ze všech koutů světa o české stopě, zajímavých lidech a důvodech naprosto změnit svůj život. Forma rozhovoru a krátké kapitoly jsou jen bonusem této milé knížky.

20.10.2022 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Krásná letní oddychovka, obzvláště když má člověk procházku po věčném městě v čerstvé paměti. A že je dopředu jasné, jak to všechno dopadne? Od toho přece takové knížky jsou.

21.08.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opravdu se nechci opakovat, ale při psaní komentářů této série se nelze vyhnout slovu dokonalé. Další skvělý námět, napínavé a promyšlené až do samotného závěru. Prostě skvělé čtení.

14.06.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nějak mi chybí ta správná slova.. Jakékoliv příslovce či přídavné jméno je málo hodnotící.. V očích slzy z posledních řádků.. A na jazyku slova, cožpak jsme jako lidé nepoučitelní?

17.04.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Ponurý kriminální příběh? Nebo tragický psychologický román z prostředí tajemné Šumavy, která i po desetiletí skrývá a střeží pravdu? Pravdu, která je tolikrát ohýbána, jíž jsou celé generace zavázány.. Každý, ať si vybere z tohoto smutného příběhu, co potřebuje. Výběr je široký.

11.04.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Pro mě jeden z nejčtivějších dílů celé série, spousta nitek, které spolu zdánlivě nesouvisí, se v samotném závěru dokonale spojí. Autor na pozadí tajemných vražd připomíná citlivá celospolečenská témata. Když jsem si všechny i jen náznaky představila, běhal mi po těle slušný mráz.

06.03.2022 5 z 5

Vánoční svařáček pro duši Vánoční svařáček pro duši Danka Šárková

Několik milých povídek s vánoční atmosférou. V každé povídce cítíte přicházet vánoční kouzlo, které tak voní svařáčkem. A to je teprve konec října..

25.10.2021 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Pravá romantika bez přemrštěného přeslazení. Milé, vtipné, dokonalé pro nic moc náladu.

23.10.2021 5 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Hezké, moc hezké.. Smutné, lidské, ze života.. Všichni, kteří mají rádi knihy Jane Austenové, si určitě přijdou na své.

11.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Asi je úplně zbytečné psát, jaké další dokonalé čtení nám autorka připravila. Všichni, kdo paní spisovatelku znají, vědí. A kdo sahá po její knížce poprvé, zajisté nebude litovat.

24.08.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Stále stejně originální, stále stejně napínavé, krátké kapitoly udržují dokonalé tempo, kterým se tato skvělá série řítí. Kdy vychází další díl?

06.06.2021 5 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Mám velice ráda tento styl knížky, jak námětu, tak psaní. Obyčejný příběh o obyčejných věcech. A přesto čtivě napsaný, okořeněný tak akorát, abych se vždy, když musím knížku odložit, těšila, že se k ní brzy zase vrátím.

27.05.2021 5 z 5

Tři hodiny Tři hodiny Rosamund Lupton

Tajemný a napínavý příběh o událostech, které se odehrávají během tří hodin, ale sahají do vzdálené minulosti.. Jde o teroristický čin nebo osobní pomstu? Nebo je za tím něco úplně jiného? Výborné čtení.

24.05.2021 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Již standardně dobré čtení v dalším pokračování české detektivky, s mírným nadhledem, ironií a odlehčeným tónem odhaluje paní učitelka Josefína novou záhadu vraždy.

21.05.2021 5 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

Pohodové čtení pěkně po česku, tak jako jsme od této autorky zvyklí. Několik příběhů, které se postupně rozplétají, až se nakonec vzájemně protnou.

14.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět dokonalé, není co dodat.., přestože z knížky doslova mrazí..

17.04.2021 5 z 5