Ilona Ilona komentáře u knih

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Jsem nadšená! Báječný román s napínavou strunou, spousta podnětů k přemýšlení, střídání současnosti s minulostí, svižné tempo se proplétá s úvahou, prostě vše, co mám ráda.

11.04.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Skrytý strach, pomalu se plazící, kdy vám postupně dochází, kam závěr směřuje. Téma, zpracování i styl naprosto jedinečné. Nelze si vůbec připustit možnost, že tento děj se může odehrát kdykoli a komukoli. Překvapuje mě, že má kniha celkem nízké hodnocení. Je dokonalá.

21.03.2021 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

To byla panečku jízda.. Napínavé, rychlé, stupňující..
Velmi propracovaný thriller a že jich je na trhu opravdu spoustu.. Myslím, že nějakou dobu nebude s čím srovnat..

07.03.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Naprostá spokojenost, hodnocení od Shari Lapenové je velmi trefné, do samotného finále jsem stále čekala, kam se to vlastně nakonec dostaneme.

15.02.2021 5 z 5

Zdání a manžel vždycky klamou Zdání a manžel vždycky klamou Alena Jakoubková

Odpočinkové, čtivé, od této knihy dostanete přesně to, co očekáváte.

29.01.2021 5 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Opět téměř dokonalé, sice jsme většinu času ochuzeni o celou plejádu izraelských agentů, ale o to více v knize najdeme vatikánských tajemství. Skvělé čtení.

26.01.2021 5 z 5

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

Smutné, vtipné, živočišné, prostě příběhy obyčejných postav, příběhy třeba i o nás..

02.01.2021 5 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Další z autorů, jejichž knížky jsou lepší a lepší. I když tato, v pořadí třetí, je naprosto odlišná od předchozích. Ale stejně tak ji hltáte stránku za stránkou a zcela jistě patří mezi to nejlepší, co letos v tomto žánru vyšlo.

22.11.2020 5 z 5

Hercule Poirot: První a poslední případ Hercule Poirot: První a poslední případ Agatha Christie

Co dodat? Nádherné! Oba příběhy, byť téměř notoricky známé, jakoby na stránkách tohoto krásného nového zpracování, ožívají takovým způsobem, že máte pocit, že jste spolu s hrdiny přímým účastníkem dění. A ilustrace? Prostě třešnička na tom nejlepším dortu.

13.11.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Krátké kapitoly jen umocňují stupňující se napětí až do samého závěru této dramatické jízdy. A vzhledem k tématu okolo svěření péče malého dítěte a obrovského majetku.. Není moc co dodat, musíte "zhltnout" sami.

06.11.2020 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Báječné čtení pro české čtenáře, které hltáte stránku za stránkou a na samém konci je vám líto, že jste si nedokázali poručit a číst pomaleji.

11.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět výborná česká detektivka, paní Klevisová vynikajícím způsobem popsala život se všemi jeho zákoutími na jedné malé příhraniční vesnici. A že netečou potoky krve? Velmi příjemná změna!

19.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jaká další superlativa lze ještě k této sérii napsat..?
Neskutečně čtivé..? Dokonale promyšlené...? Odložit nemožné..? Určitě posuďte sami!!!

08.06.2020 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Úžasně napsaný příběh, dvě časové linie, které se vzájemně doplňují, až do úplného propojení na závěr, kdy možná ukápne i slzička.

18.05.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Po přečtení posledních slov dojde dech.., dojdou slova, protože snad žádné nedokáže vystihnout myšlenky, které běží hlavou. Děsivý příběh na pozadí skutečných událostí o temné historii, o které se moc nemluví, o které se téměř nic neví..

16.05.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Jedním slovem - dokonalé! Nic není tak, jak vypadá, nic nedopadne, jak se očekává.. Pozor na své předsudky o lidech blízko vás.. Skvělé čtení, které vydrží maximálně dva večery.

08.02.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Jedním slovem: fascinující. Knížka sama předesílá, že je
o osobní asistentce, která je schopná, schopná všeho..
Předesílá, naznačuje.. Ale skutečnost.. Tak ta je ještě schopnější. První knížka autorky Dokonalý cizinec mě bavila. Tato knížka byla skvělá.

19.01.2020 5 z 5

Zrkadlo Zrkadlo Táňa Keleová-Vasilková

Milé pohlazení po duši, byť by se mohlo zdát, že podobné téma už tu bylo..
Ale třeba je občas dobré některé běžné věci připomenout.. Ono vlastně nic není zadarmo..

05.01.2020 4 z 5

Rodinné klbko Rodinné klbko Táňa Keleová-Vasilková

Další ze série poklidných, pěkně plynoucích knih, ve které nejdůležitější roli hrají rodinné vztahy, občas běžící mimo vytyčenou cestu, ale vždy je jisté, že do cíle dorazí se šťastným koncem.

05.01.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nevěřila bych, že může být jedna jediná série téměř dokonalá.. Každý další díl je lepší a lepší.. Může další díl překonat tento? To snad ani nelze.. Ale moc se na něj těším!

09.12.2019 5 z 5