Ilona Ilona komentáře u knih

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Za mě opět na výbornou, spisovatelka potvrdila, že její charakteristický rukopis zaměřený na popis těch nejdetailnějších vnitřních pocitů a nálad, je naprosto nezaměnitelný.
Vcelku jednoduchý děj po celou dobu dramaticky roste, udržuje nás v napětí, až na závěr vygraduje. Autorka nás nenápadně tlačí přemýšlet a dělat si vlastní závěry. Skvělé čtení!

29.12.2015 5 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Příjemná oddychovka, která není příliš romantická, ale rozhodně mile pohladí. Autorovi knížky jsou lepší a lepší, už se těším na další.

25.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Samozřejmě že Lagercrantz není Larsson... Pokud by kniha vyšla samostatně a autor by nepoužil známé postavy, určitě by za svůj počin sklidil jen a jen chválu. A já si myslím, že si ji plným právem zaslouží. Děj má spád, určitě první polovina není příliš "počítačová" a závěr? Končit severskou krimi skoro happyendem, to tu ještě nebylo. Lagercrantz riskoval a já si myslím, že vyhrál!

25.10.2015 5 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Výpravný příběh, který přibližuje počátky australského osídlování a vzniku kolonie, ale nějak malinko chybí "šťáva" a náboj, jakoby se pořád něco v náznacích mělo stát a nějak se nic nestane. Závěr knížky je vyloženě "seknutý". Celkově ale stojí za přečtení.

26.09.2015 3 z 5

Madagaskar náš osudový Madagaskar náš osudový Monika Vacková

Výborná knížka o putování po nám víceméně neznámém ostrově. Oproti předchozí knížce o putování jihoamerickým kontinentem, autoři nejenže skvěle popisují své zážitky z cesty, ale
rozepisují se i o navštívených místech podrobněji a knížka rozhodně není jen "suchým" popisem událostí. Má dynamiku a šmrnc a kromě toho, že je výborným čtením, naláká každého cestovatele sbalit se a rovnou vyrazit, aby náhodou také o něco nepřišel!

25.07.2015 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

... starý dobrý Deaver, i když závěr se mi zdál maličko zbytečně překombinovaný.
Ale jak jinak si lépe předpřipravit půdu pro další skvělé čtení?

04.06.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

..napínavé, promyšlené, ale Sněhulák je Sněhulák..

17.05.2015 4 z 5

Poselství slaměného klobouku Poselství slaměného klobouku Darina Ničová

Skvěle napsaná knížka, od které ale neočekávejte přehršel faktů. Je to vlastně naprosto
sugestivní formou napsaný popis vlastního cestování autorky po exotických zemích, které
uskutečnila ve většině případů na vlastní pěst.
Jejím pohledem sledujeme obyčejné lidi dané země, jejich názory a její kulturní bohatství.
Určitě bych knihu neoznačila jako literaturu naučnou, při čtení jsem měla pocit, že listuji
zcela naprosto soukromým deníkem někoho známého a blízkého.

02.05.2015 5 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Krásné čtení, které pohladí duši, donutí se zamyslet a probudí touhu něco změnit.

26.03.2015 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Nádherná knížka, skvěle napsaná! Přestože je velmi obsáhlá, otáčíte jednu stránku za druhou, prožíváte každodenní starosti české aristokracie, jako by byly vaše vlastní.
Krásné čtení.

02.03.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Skvělá detektivka velmi připomínající starého dobrého Hercula Poirota v modernějších kulisách. Styl psaní je příjemný a že autorka místy popisuje? Rozhodně to není přehnané a k dokreslení vesnice a hlavně všech nálad to tak nějak patří. Mám ráda "severskou" krimi, ale tato knížka je v každém případě báječným protikladem, u kterého se nelze nudit.

08.02.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá, skvělá, skvělá....! A to jsem si myslela, že nemůže být lepší zápletka
než Hypnotizér!

29.10.2014 5 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Krásné čtení, které voní létem, levandulí a lidskou pohodou a vstřícností. Knížka nevypráví, ale pouze naznačuje, má úžasnou atmosféru, při čtení jsem cítila skoro závist, že jsou lidé, kteří se umí povznést nad dravostí dnešní doby, umí si užít každý den, za cenu jistého nepohodlí si nenechat cokoli diktovat a dělat věci, tak jak je cítí.

13.10.2014 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kniha plná záhad a tajemství, úžasné čtení od kterého nejde odejít!

27.09.2014 5 z 5

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Naprosto souhlasím s komentářem od "veverky", templáři byli skvělým počtením. V této knize, přestože Sean Reilly je i zde neodolatelným akčním hrdinou, jakoby převládalo něco úplně jiného, spíše mystického, než dobrý skutečný příběh. V každém případě se chystám na Rasputinův stín, doufám, že mě opět překvapí a nadchne jako templáři.

24.08.2014 3 z 5

Madame dnes přijde později Madame dnes přijde později Susanna Kubelka

Příjemná letní pohodová knížka!

31.07.2014 4 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Nádherná knížka plná pohody, vášni k životu a jídlu!

04.07.2014 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

....zábavné, milé....rozhodně umí zvednout náladu!

29.06.2014 4 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Úžasná pohodová knížka, plná báječné nálady a optimismu. K některým pasážím jsem se i vracela a sama sobě jsem říkala: co já vlastně řeším? Skvělé čtení!

18.06.2014 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Opět skvělá, báječně napsaná knížka, která umí krásně rozesmutnit.

04.06.2014 5 z 5