Pod cypřišem se sklenkou ouza

Pod cypřišem se sklenkou ouza https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116983/pod-cyprisem-se-sklenkou-ouza-116983.jpg 4 77 19

Po úspěchu knih Příběhy z olivového ostrova a Korfu bez průvodce nás Pavla Smetanová znovu svým netradičním způsobem zve na Korfu, aby nám představila ještě další půvaby a překvapení tohoto ostrova, pobavila nás příběhy jeho obyvatel, své rodiny i zážitky s turisty… Sama říká: Nálada je v nich, nehledě na neustále omílanou finanční krizi, pořád stejná. Ani moje zážitky se nijak zvlášť nezměnily, jen já jsem o pár let starší, moje děti povyrostly a Adonis má zase další koníčky. Po čtrnácti letech tuhle zemi pořád ještě objevuji, snažím se ji pochopit, někdy ji nesnáším a jindy zase miluji a pomalu, ale jistě v ní nacházím svůj domov. Psaní o korfských deštích i modrém moři, o úřadech, škole, manželovi a dětech a lidech kolem mne se stalo neoddělitelnou součástí mého života. Baví mě a já pevně doufám, že bude bavit i vás.... celý text

hanča34
15.02.2022 3 z 5

Poučné i zábavné čtení. Možná si začneme vážit toho co máme v naší zemi dobré. Kromě moře nám nic nechybí.

SilviiM
10.02.2021 4 z 5

Spisovatelka doufá, že nás kniha bude bavit a mě tedy bavila. :)

Janiip
19.08.2019 4 z 5

Knihu jsem četla na Korfu a byla to zajímavá sonda do Řeků:-)

Endy17
04.08.2019 5 z 5

Knížky Pavly Smetanové možná nejsou úplně pro každého a Pod cypřišem pod sklenkou ouza obzvlášť není čtení vhodné pro první seznámení s autorkou. Pro nás, příznivce této Čechokorfanky, jde ale o opravdovou lahůdku. Některé příběhy známe už z jiných publikací, tady si je částečně oživíme a částečně přečteme v trošku jiném podání, další jsou úplně nové, ale se starými známými postavami ve starém známém prostředí. Pokud se objeví nové tváře, brzy je začneme považovat za přátele či známé tak, jako většinu autorčiných postav.
Knihy Pavly Smetanové voní kumkvatem, šumí z nich jónské moře a sálá horké korfské slunce. Jsou pohlazením na duši a každá z nich dokáže stejně spolehlivě rozesmát, jako dojmout.

Danago
16.03.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, která mě překvapovala snad v každé kapitolce. Skvěle se čte. A čtenář se toho hodně doví o běžném životě v Řecku . V některých okamžicích jsem byla vděčná za život u nás.

reňa30
16.08.2018 5 z 5

Jooo tak tohle počtení bylo opravdu moc příjemné.

Wendysek
17.08.2017 5 z 5

Velmi milé počtení.

cukrovka
28.07.2017 4 z 5

Vtipná knížka plná postřehů ze života na Korfu.

Yunnan
14.04.2017 5 z 5

Úžasná knížka, plná humoru a vtipných postřehů z Korfu. Miluji Řeky a Řecko, snad se mi někdy podaří na Korfu se podívat a strávit tam nějaký čas.

Maat
17.06.2016 5 z 5

Zaujaly mě už Příběhy z Olivového ostrova, takže jsem velmi ráda sáhla po této knize. Nezklamala. Byla pohodová, milá, krásně se četla a na mě dýchl slaný vzduch a vůně dálek.

Věrča18
09.09.2015 5 z 5

Zajímavá knížka, která úžasně přiblíží řeckou kulturu a myšlení nám, stresovaným Evropanům. Řekové jsou v pohodě v každé situaci:-)) Neměli bychom se inspirovat??

Ilona
18.06.2014 5 z 5

Úžasná pohodová knížka, plná báječné nálady a optimismu. K některým pasážím jsem se i vracela a sama sobě jsem říkala: co já vlastně řeším? Skvělé čtení!

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Líbila se mi autorčina sbírka Příběhy z olivového ostrova, takže jsem byla ráda, když jsem si mohla přečíst i tuhle knížku. Humorné příběhy z Korfu, u kterých se smějete nebo nevěříte vlastním očím, že je to možné.

zoew
18.07.2013 5 z 5

Výstižný a velmi humorně pojatý obraz současného Řecka - kdo tuto zemi nikdy nenavštívil, těžko některým skutečnostem uvěří nebo je nepochopí. Knížka je nejen zábavná, ale do jisté míry i poučná, napsaná lehce stravitelnou formou.

Neri
12.06.2013 5 z 5

Jedna z mála knih ke kterým se opakovaně a ráda vracím ( stejně jako k ostatním od Pavly Smetanové ), autorčino vyprávění z Korfu mi vždy bezpečně navodí atmosféru příjemného relaxu. Doporučuji též autorčin skvělý blog.

anela
14.06.2012 5 z 5

Báječná, milá, čtivá, člověčí knížka. Pavla Smetanová je skvělá autorka, mohu jen doporučit a to nejen milovníkům Řecka!.

princesse
12.06.2012 5 z 5

Právě dočteno. Autorka opět nezklamala. Příběhy ze života na Korfu plné zábavy, ale i ponaučení. Ideální četba pro relax a pohodu. Doporučuji.

princesse
11.06.2012 5 z 5

Dnes zakoupeno, právě otevřeno. Jdu na to a věřím, že mě nezklame. Příběhy z olivového ostrova byly famozní.

buturenka
28.05.2012 5 z 5

krize , nekrize po přečtení této knížky mám velkou touhu tento ostrov navštívit :-)))

Korfu

Kniha Pod cypřišem se sklenkou ouza je v